chiński Rok Szczura 2020

Poniżej znajdziesz przepowiednie na Rok Szczura 2020

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
luty 3 2020 zima, śnieg, kwiaty

Przepowiednia na luty - pierwszy miesiąc w Roku Szczura

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Luty według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 4 lutego o godzinie 10:04 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 marca do godziny 3:57.

Miesiąc ten rozpoczyna rok Szczura. Jaki będzie ten rok jako całość - możesz przeczytać niżej w przepowiedniach rocznych i możesz też sprawdzić co Rok Szczura przyniesie konkretnie Tobie - według żywiołów osobistych.

Luty zapowiada się dynamicznie, ponieważ przychodzi tu Ziemia Yang ponad Tygrysem. Ziemia i Drzewo nie są w zgodzie i niestety doświadczymy tego w wielu aspektach życia. Szczególnie w naturze, która może przynieść trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów oraz skrajne zawirowania pogodowe.

Ludzkie emocje też mogą być teraz silniejsze, wiele skrywanych frustracji i gniewu wyjdzie teraz na powierzchnię. Pojawią się ruchy chcące obalić stary porządek i emocje mogą brać górę nad rozsądkiem. Może być więcej rodzinnych kłótni a nawet rękoczynów. W wielu krajach może zawrzeć, bo ludzie będą mieć dość. Może dojść do rewolucji, krwawych starć, może zginąć wielu niewinnych ludzi. Może nawet dojść do jakiejś prowokacji i może gdzieś przez to wybuchnąć parę pocisków. Lepiej więc nie podróżować teraz w miejsca gdzie konflikty "wiszą na przysłowiowym włosku". Może być więcej eksplozji, osunięć ziemi i katastrof budowlanych. Jeśli korzystasz z butli gazowych, bądź szczególnie ostrożny. Może lepiej nawet sprawdzić przyłącza gazowe w budynkach i uważnie prowadzić remonty ulic - wciąż pamiętamy co się stało w Szczyrku....Cóż, już sam początek miesiąca zawiera zdublowaną energię - 5 lutego nagromadzona energia może chcieć znaleźć ujście. Bądź ostrożny. Jeśli podróżujesz przez jakieś tereny sejsmiczne lub w pobliżu wulkanu - odpuść sobie zwiedzanie samego krateru i wybierz niski hotel o porządnej konstrukcji, z którego łatwo będzie się ewakuować.

Generalnie ten miesiąc może być jednak radosny i przyjemny, bardzo optymistyczny. Wiele problemów z zeszłych miesięcy wyda Ci się łatwiejszych do rozwiązania i zobaczysz wreszcie przysłowiowe światełko w ciemności. To ważne dla osób ze skłonnością do depresji - wreszcie zacznie się dla nich łatwiejszy czas i będą mogły poukładać sobie życie, znajdą drogę. Z kolei sercowcy powinni uważać aby nadmiar emocji im nie zaszkodził. Drzewo atakuje Ziemię symbolizującą układ pokarmowy, więc wiele osób może teraz cierpieć na wrzody i przeróżne inne problemy układu pokarmowego. Zadbaj wiec o dietę i w razie problemów przeprowadź kurację skrobią kuzu albo siemieniem lnianym.

Luty jest również bardzo dobrym miesiącem do oczyszczenia i odświeżenia organizmu; bardzo skuteczna może być kuracja rozpoczęta tuż po pełni Księżyca i trwająca do następnej pełni - codziennie na czczo pijemy szklaneczkę soku z brzozy (w miarę możliwości bez cukru). Jeśli przy tym zadbasz o rozsądną dietę i zrezygnujesz z alkoholu - Twoja wątroba będzie jak nowa. Przemyśl to :o) Ja zaczynam od lutowej pełni Księżyca - 9 lutego.

Miesiąc ten może przynieść wiele inspiracji i nowych pomysłów, wręcz przełomowych, mogą też pojawić się jakieś ważne odkrycia. Jeśli masz jakiś problem - to teraz skup się, zarządź burzę mózgów. Również w firmie. Ciężko będzie na początku przebić skorupę lub szklany sufit, ale jeśli wykażesz się determinacją - możesz osiągnąć teraz wszystko co tylko chcesz. Odpuść sobie mniej ważne cele - skup się na jednym. To jest klucz do sukcesu.

W centrum magicznego kwadratu feng shui znajdzie się teraz trygram Gen. Trygram ten to energia symbolizująca małe dzieci (szczególnie chłopców), góry, mądrość i odludne miejsca. Gen odpowiada też za ręce. Wszystko to może niestety dawać obraz działań pedofilskich....Może warto teraz porozmawiać ze swoimi dziećmi o bezpieczeństwie w Internecie? Ta energia może też zapowiadać jakiś bunt, opór, przeszkodę. Niewykluczone, że społeczeństwo postanowi podjąć jakąś bardziej zdecydowaną akcję protestacyjną. Ogólnie w mediach może teraz wyjść na światło dzienne wiele faktów związanych z mieszkaniami i nieruchomościami, sprawami dziedziczenia itd. Może też chodzić o pomniki i muzea....Dużo się może dziać także w górach i odludnych okolicach. Trygram Gen wiąże się też z duchowością i wiedzą, stąd może nabrać rumieńców temat Kościoła jako instytucji, oczyszczania się z błędów. Również coś ważnego może się zacząć dziać na uniwersytetach i szkołach. Niewykluczone są jakieś zmiany w szkolnictwie, jakieś nowe zasady. Albo też pojawi się chęć napiętnowania fałszywych uzdrowicieli. Jeśli chodzi o części ciała, energia Gen odpowiada za ręce i plecy, więc może też być więcej newsów o chirurgii, rzemieślnictwie, masażach. Kto wie, może pojawi się jakaś nowa skuteczna terapia pomagająca zwalczyć problemy z plecami? Albo jakieś nowe osiągnięcie w protetyce (protezy ręki)? Może operacje na odległość przy użyciu robotów? Zobaczymy. Może być ciekawie.

Może też nastąpić przełom w sprawie koronawirusa z Wuhan. Może się okazać na przykład, że epidemia jest wynikiem jakiegoś błędu w laboratorium. Mam nadzieję, że nie ma to nic wspólnego z terroryzmem...Przez cały rok na wschodzie znajduje się teraz energia 5 przynosząca groźne i nieprzewidywalne zdarzenia. W lutym na wschodzie dołącza do niej gwiazda militarna 6. Być może do pomocy włączy się wojsko. Lub...może się okazać, że wirus jest jakoś związany z tematem wojska, broni....

Wschodnia część kwadratu luo shu nie wygląda w tym miesiącu zachęcająco. Sam wschód już może pokazywać powiązania tematu wojska z jakimiś niebezpiecznymi wydarzeniami. Może tam też nastąpić jakaś katastrofa samolotu lub spadnie zabłąkany (lub specjalnie wysłany...) pocisk. Ja osobiście odpuściłabym sobie wyjazdy do Azji wschodniej w tym roku. Południowy wschód - pokazuje układ energii zwany "Skrzyżowane Miecze", co może zapowiadać zbrojne rozruchy albo jakiś atak. Biorąc wszystkie energie razem pod uwagę - może to być atak na pola naftowe i można sobie wyobrazić obraz ognia wychodzącego z ziemi po wybuchu (Tygrys pod Ziemią). Na południu z kolei może zatrząść się ziemia. Południowy zachód - też niestety może przynosić pecha. Odradzałabym loty samolotem w tym kierunku. Jeśli musisz - połącz kilka etapów. Południowy zachód krajów i kontynentów może też być nawiedzany przez wyjątkowo silne wiatry siejące zniszczenia. Ale teraz trochę optymizmu...Pozostałe kierunki są dobre i nie niosą aż takich zagrożeń. Możesz pojechać na romantyczną północ lub pełen emocji północny zachód i zachód. Północny wschód - tam może się wszystko opóźniać i przeciągać. Może też pojawić się więcej zachorowań, jakieś wirusy lub bakterie z zanieczyszczonego środowiska. Na północnym wschodzie może też być jakiś problem z wodą, z jakimś rurociągiem lub z komunikacją. Lepiej zrób sobie zapas wody w butelkach na parę dni jeśli tam mieszkasz lub się wybierasz.

Pamiętaj, że energie przychodzą do nas takie a nie inne, ale to my decydujemy jak je wykorzystamy. Zawsze to powtarzam moim uczniom. Nie ma sensu się bać energii. Lepiej się do nich przygotować i wziąć sprawy w swoje ręce - wykorzystać te energie jak najlepiej dla naszego dobra.


Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie lutego przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang mogą się teraz spodziewać przypływu gotówki z jakiegoś zaskakującego źródła; warto kupować teraz częściej losy na loterii. Jeśli coś sobie zaplanowałeś - teraz Ci się uda to uzyskać. To powinien być bardzo optymistyczny i przyjemny miesiąc. Ale uważaj na szemrane interesy - możesz ściągnąć na siebie kłopoty.

Drzewa Yin mogą liczyć na podwyżkę ale też będzie więcej pracy. Musisz też rozsądnie ocenić zbyt obiecujące propozycje - coś co wygląda na zyskowne, może się okazać przesadzone i wymagające więcej pracy niż oczekiwałeś. Jeśli ktoś chce Ci zaszkodzić - paradoksalnie przyczyni się do Twojego sukcesu. Panowie Drzewa Yin mogą rozglądać się za partnerką.

Ognie Yang czeka wiele pracy ale też mnóstwo satysfakcji. Otrzymacie wsparcie i wszystko powinno się wspaniale udać. Jakaś sprawa rodzinna może jednak wymagać pilnego rozwiązania. Może będziesz musiał coś dla kogoś zrobić, poświęcić czas. Kup kilka losów na loterii.

Ognie Yin będą musiały wykazać się kreatywnością ale efekt będzie wspaniały. Strzeż się jednak ukrytych wrogów. Ktoś zazdrosny może Ci psuć szyki. Jeśli prowadzisz działalność, konkurencja sprawi, że będziesz musiał szukać innego rozwiązania jakiejś sprawy. Ale ostatecznie wiele na tym zyskasz.

Ziemie Yang będą mieć ożywione życie towarzyskie i więcej spotkań. Nie licz jednak na jakieś trwałe przyjaźnie; to będą raczej powierzchowne kontakty i bardziej nastawione na zysk. Czekają Cię teraz jakieś większe wydatki, uważaj na kieszonkowców i możliwość kradzieży.

Ziemie Yin mogą mieć teraz problemy w porozumieniu się z ludźmi. Nie wiedzieć czemu, wszyscy będą opacznie odczytywać Twoje intencje. Nie przejmuj się i rób swoje. Jakaś wpływowa osoba może Ci otworzyć wiele drzwi. To nie jest jednak dobry czas na spory, druga strona może być bardziej wspierana.

Metale Yang będą teraz bardzo zajęte i ten miesiąc będzie całkiem pracowity, ale to czego najbardziej się bałeś - okaże się nie takie straszne. Możecie też liczyć na niemałe pieniądze. Uważaj jednak na próby przekupstwa i szemrane interesy. Niewykluczone, że otrzymasz propozycję pracy, która zasieje w Tobie ziarno niepewności czy aby nie warto przewrócić dotychczasowego życia do góry nogami...

Metale Yin poczują wiatr w żaglach i zrobią teraz więcej niż przez ostatnie pół roku. Będzie motywacja i inspiracja. Pojawią się też spore pieniądze. Panowie Metale Yin ze zdziwieniem stwierdzą, że mają ukrytą adoratorkę... Uważaj jednak aby nie dać się wplątać w jakieś podejrzane sprawy.

Wody Yang będą mieć wrażenie, że cały świat zwrócił się przeciwko nim. Spokojnie, to pozory. Trzeba jednak będzie wykazać się pewną dyplomacją aby wyjść z paru trudniejszych sytuacji. Uważaj na słowa i czyny, bo możesz napytać sobie większych kłopotów.

Wody Yin mogą liczyć na uznanie i nagrody. Niektóre dostaną nawet awans. Ale jeśli otrzymasz propozycję stanowiska - zastanów się, bo nie wszystko złoto co się świeci. Jeśli wykażesz się kreatywnością, wkrótce przyniesie to wymierne korzyści. Panie Wody Yin mogą się rozglądać za swoją drugą połówką.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Podziwiaj piękne kwiaty, które są przekonane, że to już wiosna...

Jeśli chcesz posłuchać wykładu o feng shui i astrologii na Rok Szczura 2020 - zapraszam na mój kanał YouTube
Obszerna przepowiednia Wielkiego Mistrza Raymonda Lo na Rok Szczura 2020 - zapraszam tutaj.
Poniżej moja przepowiednia feng shui na Rok Szczura 202027 stycznia 2020Przepowiednie astrologiczne na Rok Szczura 2020 dla żywiołów osobistych


Krok I: wpisz do kalkulatora swoją datę urodzenia i zapamiętaj
co znajduje się w Dniu urodzenia u góry - to jest Twój żywioł osobisty!
Znak minusa oznacza Yin a znak plusa oznacza Yang.

Kalkulator jest tutaj.


Krok II: znajdźcie swoją osobistą przepowiednię poniżej i kliknij odpowiedni obrazek. Gotowe!


drzewo yang drzewo yin ogień yang ogień yin ziemia  yang
Drzewo Yang
Drzewo Yin
Ogień Yang
Ogień Yin
Ziemia Yang
ziemia  yin metal  yang metal yin woda  yang woda  yin
Ziemia Yin
Metal Yang
Metal Yin
Woda Yang
Woda Yinchiński Rok Świni

Poniżej znajdziesz przepowiednie na Rok Świni 2019

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
styczeń 2 2020 zima i śnieg

Przepowiednia na styczeń - ostatni miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Styczeń według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 stycznia o godzinie 22:30 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 4 lutego do godziny 10:04.

Miesiąc ten jest ostatnim miesiącem Roku Świni; od 4 lutego powitamy Rok Szczura. W styczniu mamy Ogień Yin ponad Wołem, ale ten Ogień będzie teraz słaby, ponieważ w cyklu życia żywiołów styczeń jest momentem, w którym Ogień prawie zanika aby się znów w lutym w znaku Tygrysa, odrodzić. Można się więc spodziewać, że przejawy żywiołu Ognia będą słabe. W pogodzie może być mniej słonecznych dni i na naszej półkuli mogą nadejść teraz większe mrozy. Z kolei na drugiej półkuli może wreszcie pożary buszu odpuszczą...Słaby żywioł Ognia oznacza również nieco mniej optymizmu, trochę więcej realizmu życiowego, szczególnie że znak Woła jest znakiem Ziemi. Skądeś się bierze określenie "przyziemność", prawda?

Tak więc wszystko co się dzieje czy działo dotychczas, będziemy mieć okazję zobaczyć i ocenić we właściwym świetle. Bez przesady w żadną stronę. Niektórym przyniesie to otrzeźwienie, innym lepsze zrozumienie wydarzeń. To dobry czas na ocenę poprzedniego roku i na podjęcie jakichś decyzji. Bo teraz już widzimy co zrobiliśmy źle i gdzie można coś poprawić. Teraz możemy też podjąć jakieś zobowiązania i wprowadzić zmiany w życie. Poświęć więc trochę czasu na podsumowania i planowanie. To bardzo dobry miesiąc dla tych celów. Tym bardziej, że zobowiązania jakie podejmiesz, będą realne i tym samym możliwe do zrealizowania, dotrzymania. Ten czas pozwoli ci uniknąć przeceniania czy niedoszacowania jakiegoś problemu. Po prostu wszystko zobaczysz we właściwym świetle i we właściwej skali.

Jeśli bałeś się uczynić jakiś ważny życiowy krok - teraz może się okazać, ze obawy były przesadzone. Że nie jest tak źle jak myślałeś. Zapowiada się spokojniejszy miesiąc, miedzy innymi dlatego, że będzie trochę mniej emocji i trochę mniej grania va banque. Mniej skłonności do przesady i ryzyka. Ale....za to większy upór. Nie będzie to ułatwiać pertraktacji z kontrahentami ani rozwiązywania konfliktów z rodziną. Taki upór jest dobry w sprawach realizacji własnych postanowień. Jednak w kwestii komunikacji z innymi ludźmi możesz teraz napotkać rzeczywiste problemy. Może ci się nawet wydawać, że dookoła ciebie powstał mur i nikt cię nie rozumie. Masz więc do wyboru albo odpuścić albo przeczekać.

Lutowy Tygrys przyniesie ożywienie i parę zmian, co może stanowić lepsze podłoże do komunikacji z innymi. A w każdym razie będzie mniej uparty niż Wół.

W styczniu na nikim nie zrobią wrażenia dramatyczne apele i użalanie się nad sobą. To nie jest czas empatii. Teraz trzeba dyskutować na argumenty i trzymać się logiki. Jeśli więc z kimś dyskutujesz czy coś ustalasz, najlepiej wyraź to krótko w postaci schematu, w punktach. W miesiącu Woła to naprawdę lepsza technika, uwierz mi. Jeśli zamierzasz przekazać jakieś treści, zrób to krótko, bez ozdobników.

To wspaniały czas na pracę i zadania wymagające cierpliwości i determinacji a także precyzji i dokładności. Rzetelność i wiarygodność będą teraz wyjątkowo wysoko procentować. W sumie to rewelacyjny czas na naukę, szczególnie w dziedzinach ścisłych - to może być istotne dla studentów przygotowujących się do sesji. Może być teraz trochę mniej imprez, bo ludzie będą zwracać więcej uwagi na wydatki. Artystom i wytwórcom dóbr luksusowych może teraz być trudniej się przebić. Jeśli już pojawią się jakieś imprezy - może zauważysz, że będzie bardziej oszczędnie i trochę bardziej nudno. W uczuciach może być teraz trochę przyziemnie, więc może nie jest to najlepszy moment na oczarowanie kogoś. Twoje pomysły pełne fantazji i kreatywności mogą nie znaleźć zrozumienia....Za to osoby w stałych związkach mogą teraz planować przyszłe życie, datę ślubu, zacząć przygotowania.

Ze względu na słabość żywiołu Ognia, osoby ze schorzeniami układu krążenia, powinny teraz bardziej na siebie uważać. Rozejrzyj się też wokół siebie czy ktoś w twoim otoczeniu nie ma skłonności do depresji, bo teraz szczególnie ta osoba może potrzebować pomocy i wsparcia. Niskociśnieniowcy również mogą teraz przeżywać naprawdę ciężkie chwile.

W Feng Shui centralne miejsce w wykresie zajmuje teraz cyfra 9 przypisana trygramowi Li - Ognia i Średniej Córki. To wnosi dodatkowe znaczenia dla stycznia. Ogień symbolicznie oświeca i pomaga tajemnicom ujrzeć światło dzienne. Wiele się więc teraz dowiemy o różnych sprawach. Bohaterkami wydarzeń mogą być teraz częściej kobiety w średnim wieku a szczególnie takie, które są na przysłowiowym świeczniku, a więc aktorki, panie zajmujące się polityką (między innymi Angela Merkel, Małgorzata Kidawa-Błońska czy Beata Szydło), modelki, artystki. Sztuka, artyzm i edukacja (kaganek oświaty) będą teraz częstym tematem w mediach. Wiele się będzie też mówić o Grecie Thunberg.

W ogóle w mediach będzie się teraz sporo dziać; być może wielkie zainteresowanie wzbudzi jakaś premiera czy wystawa. Może rozkwitnąć marketing. Ale ponieważ energia opisana numerem 9 oznacza Ogień i ten Ogień jest w centrum, może to zapowiadać "ogień w stolicy". Różnie można to rozumieć, bo albo to będzie na zasadzie, że wiele się wydarzy w stolicach krajów i wszystkie oczy będą tam zwrócone, albo....może zapłonąć prawdziwy ogień pożarów lub rozruchów. Może zdarzyć się jakaś eksplozja.

Jeśli chodzi o kierunki, wiele się teraz może dziać na północy krajów lub na wyspach czy na jakimś morzu. Może to być jakaś katastrofa naturalna lub spowodowana ręką człowieka. Może ulec uszkodzeniu jakaś ważna arteria, kabel przesyłowy, rura z wodą, ropą czy gazem. Mogą też jednak pojawić się problemy z zanieczyszczeniem wody pitnej lub strajkiem czy rozruchami. Może tam też pojawić się jakaś epidemia albo pożar czegoś związanego z papierem lub drewnem. Mogą ucierpieć ptaki (jakaś ferma). Nie jest to też dobry kierunek do latania samolotem.

Bardzo niebezpieczne mogą być teraz góry, więc byłabym ostrożna ze zbyt śmiałymi wyprawami lub wędrówkami poza szlakami. Łatwo teraz będzie o wypadki i urazy, szczególnie jeśli ktoś udaje się na wschód. Na zachodzie państw lub podczas podróży w tym kierunku, mogą pojawić się opóźnienia i blokady. Gdy wybierasz się na zachód, szczególnie na samolot lub ważne spotkanie - wyrusz mocno wcześniej, zapewnij sobie duży zapas czasowy, bo wszystko się będzie sprzysięgać aby powodować opóźnienia i blokady. Podczas podróżowania na północny wschód lub południe, pilnuj swojego bagażu, ponieważ możliwe są kradzieże i straty. Jeśli wybierasz się na wakacje - po prostu kieruj się rozsądkiem, nie szarżuj a wszystko będzie dobrze. Odpuściłabym sobie jednak loty prosto na południowy zachód lub północ. Jeśli musisz udać się w takim "trudniejszym" kierunku - połącz kilka etapów podróży w różnych kierunkach.

Dobrym kierunkiem jest natomiast północny zachód - tu można szukać inspiracji i mądrości. To dobre miejsce w domu na rozwój osobisty i naukę.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie stycznia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang będą musiały wykazać się kreatywnością i napotkają zadania które mogą wykraczać poza ich kompetencje, ale dzięki temu posiądą jakąś nową umiejętność. Będzie to bardzo dobry i owocny miesiąc. Będzie dobre wsparcie. Ostrożnie z finansami - jakaś piękna okazja może okazać się mirażem.

Drzewa Yin z kolei czeka wiele pracy i będą mieć parę ważnych rzeczy do załatwienia. Pod koniec miesiąca mogą się czuć nawet przytłoczone obowiązkami, ale jeśli dadzą radę- w następnym miesiącu czeka je niespodzianka i polepszenie finansów. Problemy starszych osób w rodzinie mogą wymagać zmiany wcześniejszych planów.

Ognie Yang mogą mieć teraz zniżkę nastroju i ogólną niechęć do działania. Tu bym radziła po prostu wziąć urlop i naładować akumulatory. Szczególnie że i tak otoczenie ciebie nie zauważa a konkurencja wykorzystuje fakt twojego słabszego refleksu. Przełóż ważniejsze decyzje i zadania na luty, wtedy sprawy ruszą z kopyta.

Ognie Yin też mogą mieć gorszy nastrój. Co prawda przyjaciele będą próbować dodać im ducha ale niewiele to pomoże. Odpocznij i przełóż ważne sprawy na luty. Teraz będzie "wychodzić" z ciebie całe zmęczenie i stresy poprzedniego roku. Ostrożnie z finansami, nie dziel skóry na niedźwiedziu.

Ziemie Yang poczują niewątpliwie że to jest TEN moment i wezmą się ostro do pracy. Może nieszczególnie mogą liczyć na pomoc i wsparcie, ale znajdą w samych sobie sporo sił i zakończą zadania które nad nimi wisiały. Niestety w kręgach towarzyskich możliwe są przetasowania. Możliwe jakieś nieporozumienie na tle finansowym.

Ziemie Yin mogą mieć teraz więcej spraw rodzinnych do załatwienia, ale wszystko okaże się łatwiejsze niż się spodziewały. Mogą też liczyć na wsparcie i pomoc ze wszystkich stron. Pokaż się z dobrej strony, ponieważ możliwy jest awans i podwyżka albo zmiana pracy na lepszą. Dobry czas do wysyłania CV.

Metale Yang czeka pracowity miesiąc ale ich wysiłki zostaną docenione. To wspaniały miesiąc na rozpoczęcie działalności lub ważne decyzje w firmie, ale dobrze wszystko przemyśl. Problem może się pojawić z zaskakującej strony. Panie Metale Yang mogą liczyć na jakiegoś adoratora, ale tak naprawdę sprawa nabierze rumieńców nieco później.

Metale Yin powinny uważać na mandaty i kary. Może też się okazać, ze szef ma jakieś pretensje. Powinny się więc skupić na rzetelności i być jak te anioły bez skazy. Jest takie przysłowie, że przyjaciół poznaje się w biedzie. W tym miesiącu licz wyłącznie na siebie, bo w momencie próby może się okazać, że nikt nic nie widział albo nikt nie ma czasu.

Wody Yang mogą spodziewać się większych wpływów finansowych, ale nie wszystko złoto co się świeci. Może się okazać, że lukratywny projekt wymaga więcej pracy i zachodu niż się spodziewały. Ten miesiąc może przynieść trochę rozczarowań, ale już w lutym sytuacja powinna się poprawić. Panowie Wody Yang mogą teraz porozglądać się za swoją drugą połówką, jednak na efekty trzeba będzie trochę poczekać.

Wody Yin z kolei powinny zagrać parę razy w Lotka, bo niewykluczone są pieniądze z zaskoczenia. Ogólnie ten miesiąc zapowiada się bardzo pracowicie i niestety męcząco. Wszystko co zostało do zrobienia z poprzedniego czasu, może się teraz niebezpiecznie spiętrzyć. Opracuj dobry plan działania a potem kurczowo się go trzymaj - wtedy poradzisz sobie ze wszystkim. Od lutego mogą pojawić się pozytywne zmiany w życiu uczuciowym.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Podziwiaj piękną zimę, choć u nas w praktyce szara jesień za oknem...

grudzień 3 2019 pierniki, święta, boże narodzenie

Przepowiednia na grudzień - jedenasty miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Grudzień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 grudnia o godzinie 11:19 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 stycznia 2020 do godziny 22:30.

W listopadzie wiele się działo, wiele rzeczy nas zaskakiwało bo prawda okazywała się inna niż przypuszczaliśmy. Takie było właśnie działanie Drzewa Yin ponad Świnią w listopadzie. W pogodzie miały być dynamiczne zmiany i były. Ale też towarzyszyła nam aura twórczości i kreatywności. Jak tam Twoje dzieła i pomysły? Jeśli gotowe, to teraz już czas pokazać je światu. To dobry moment.

W grudniu pojawia się Ogień Yang ponad Szczurem. W sumie dobra energia do pokazania czegoś, przedstawienia się i zaistnienia. Jedyna wada tego układu to to, że sława może być szybka ale też krótka. Niemniej jest to dobry moment do zamanifestowania światu naszej twórczości - szczególnie takiej związanej z sezonem - tu spodziewaj się sukcesu. Jeśli tworzysz ambitniejsze rzeczy - w okresie Świąt będzie nam się wydawać, że ludzie zapomną o Twoim dziele, ale w przyszłym roku wielbiciele powrócą. Ten czas będzie taki trochę na pokaz, troszkę powierzchowny. Wiele będzie chwalenia się, brylowania ale trochę bez pokrycia. Pamiętaj w tym miesiącu, że nie wszystko złoto co się świeci. I to przysłowie powinieneś teraz powiesić sobie nad biurkiem. Będą Ci teraz próbować wciskać różne "rewelacyjne, bezawaryjne, najlepsze, super hiper" towary. Nie kupuj kota w worku, oceń sam. Jeśli chcesz kupić coś droższego, lepiej zaufać jakości i marce która długo jest już na rynku i przeszła pozytywnie wiele prób w ogniu krytyki. Wiele będzie pokazówki. Wiele pozorów. Nie daj się nabrać.

Tak, ten czas będzie trochę ociekał przesadą, tanim blichtrem i ozdóbkami, ale....taki czas też jest potrzebny. Nie trzeba być przez całe życie poważnym smutasem. Daj się ponieść tej atmosferze, baw się, kup pościel w renifery. Pozwól sobie na chwile szczerej zabawy i śmiechu, w końcu kiedyś trzeba odreagować poważne chwile życia. Będzie trochę bardziej optymistycznie. Nawet w pogodzie powinno być trochę więcej słonecznych dni. Ciesz się tym czasem, baw się wzajemnym obdarowywaniem, zanieś trochę serca bliskim, zapomnianym samotnym sąsiadom, podziel się żywiołowością i radością z codziennych prostych przyjemności. Ogień Yang symbolizuje życzliwość, wspaniałomyślność, ciepło i serdeczność. Żyj tymi emocjami na co dzień a zapamiętasz ten miesiąc jako jeden z piękniejszych. Wybierz najwspanialszą choinkę, zawieś na niej ozdoby w kształcie serc, czerwone.

Jeśli pytasz gdzie postawić w tym roku choinkę - to aby podejść do tego z dokładnością, trzeba znaleźć miejsce z pomyślną energią w domu - samemu można to zrobić korzystając z ebooka napisanego przeze mnie: "Ogarniamy swoje mieszkanie". Ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wybór miejsca. Jeśli nie znasz wykresu swojego mieszkania, to na wszelki wypadek umieść przy choince pozytywkę i włączaj ją często - dźwięk żywiołu Metalu ma moc łagodzenia nieprzyjaznych energii.

pozytywka, święta, boże narodzenie


Niech się znajdzie na choince czerwień i złoto, można obsypać ją białymi piórkami i w ten sposób zagości w Twoim domu anielski czas, kojący i pełen takiego rodzinnego ciepełka... Pal też świece, szczególnie woskowe. I wiesz co? Upiecz pierniki. Zapach pieczywa jest ukryty i zapisany głęboko w naszej podświadomości i daje poczucie bezpieczeństwa, spokoju i radości. Pierniki w jakim kształcie, pytasz? Oczywiście że serca! Mogą być też słoneczka i gwiazdki. Daj się ponieść radosnej twórczości.

W centrum magicznego kwadratu feng shui (inaczej zwanego luo shu), widzimy teraz energię trygramu Kan, który reprezentuje mężczyzn, głęboką wodę, komunikację, media, wszelkie tajemnice i sprawy ukryte oraz poczucie wolności. Może to oznaczać jakieś problemy z wodą (powodzie, ustawy związane z wodą) lub napojami ale też coś związanego z medycyną i lekami. Albo sprawy komunikacji, kwestia budowy dróg, lotnisko, kolej, promy czy może przekop Mierzei Wiślanej....Może powrócić temat szczepień lub antykoncepcji czy nawet aborcji. Sprawa mediów i cenzury być może zostanie rozpalona do czerwoności. Niewykluczone, że pojawi się fala protestów i strajków. To wszystko może przybrać całkiem spore rozmiary. Energia trygramu Kan to również filozofia, mądrość i religia. Niewykluczone, że Kościół zabierze głos w jakiejś ważnej sprawie, szczególnie może chodzić o molestowanie i pedofilię. Ale może też być bardzo głośno o jakichś świeckich skandalach seksualnych (również domena tej energii). Tak więc ten miesiąc może być bardzo obfity w różne doniesienia tego typu. Łącznie z aferami szpiegowskimi i tajnymi służbami w tle. Niewykluczone, że wypłynie temat bezpieczeństwa sieci komputerowych (lub ogólnie sieci, na przykład energetycznych) i może się zdarzyć jakiś atak. Na wszelki wypadek pozmieniaj sobie hasła i postaw na dobrego firewalla. Zresztą temat energii elektrycznej też może się teraz ujawnić. Mogą pojawić się jakieś nowe prawa czy ustawy z tym związane ale mogą też być jakieś problemy. Sprawdź czy masz zapas świeczek....

Jeśli chodzi o kierunki geograficzne, unikałabym szczególnie poruszania się na linii północ-południe, szczególnie samolotem, ponieważ mogą nastąpić poważne problemy. Południe, południowy wschód i południowy zachód mogą stać się obszarem niebezpiecznym ze względu na pożary i inne kataklizmy naturalne jak na przykład wulkany i trzęsienia ziemi (południowe części kontynentów mogą być bardziej narażone; może chodzić o Włochy, Grecję, Turcję i ogólnie Bałkany). Mogą tam też nastąpić jakieś eksplozje lub nawet zamachy. Jeśli wyruszasz na zachód, bacznie strzeż swojego dobytku, ponieważ poruszając się w tym kierunku aktywujemy energię kradzieży i strat materialnych. Miej ze sobą dwie lub trzy karty kredytowe, ponieważ łatwo będzie tam trafić na popsuty bankomat łykający karty jak cukierki. Północny zachód z kolei może przynieść jakąś epidemię dolegliwości jelitowych. Jeśli masz tu drzwi do domu, sypialnię lub kuchnię - unikaj w tym miesiącu ryzykownych potraw (surowe jajka, majonez, tatar, sushi, surówki). Myj częściej ręce i dokładnie myj owoce czy warzywa. Jeśli jadasz "na mieście", wybieraj czyste miejsca i raczej jedz pokarmy gotowane i pieczone.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie grudnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang będą mieć pracowity czas ale znajdą pomocników, dzięki którym zdążą na czas ze wszystkimi swoimi zadaniami i uda im się spełnić marzenia. Niewykluczona wizyta dawno nie widzianej a bardzo lubianej osoby. W związku z tym może być konieczna zmiana jakichś planów. Prezenty będą bardzo inspirujące w tym roku!

Drzewa Yin będą teraz musiały wykazać się kreatywnością ale i przy okazji czymś wszystkich zaskoczą. Być może trzeba będzie pomóc komuś w rodzinie. Jeśli zajmują się twórczością czy sztuką - jest teraz szansa na sukces. Pochwal się swoim dziełem. Kto ma w rodzinie Drzewo Yin może spodziewać się w tym roku zaskakujących prezentów. Same Drzewa Yin też będą przeżywać pozytywny szok za szokiem :o)

Ognie Yang będą teraz mieć wspaniałe życie towarzyskie ale też trochę napięć i nerwowości. Cóż, trzeba będzie trochę przygotować i coś tam upichcić, ale za to atmosfera będzie cudowna. Twoje prezenty będą osobiste i zdziwisz się jak dobrze Cię znają Twoi bliscy.

Ognie Yin będą mieć trochę nerwowy czas, bo niestety mogą spodziewać się zaczepek i malkontenctwa w otoczeniu. Grunt to się nie przejmować. Wszystko będzie Ci wynagrodzone podczas Świąt, bo nie spodziewasz się takich prezentów :o) Niektóre mogą być nieco....ekstrawaganckie....

Ziemie Yang będą bardzo zajęte przygotowaniami, ale efekt przerośnie wszelkie wyobrażenia. Poproś jednak kogoś do pomocy, abyś potem nie padła kochana Ziemio na nos. Schowaj ambicję do kieszeni, ciesz się tym czasem i pozwól sobie pomóc. Twoje prezenty będą piękne i niewykluczone że związane ze sztuką.

Ziemie Yin znajdą wielu pomocników i niewykluczone że Twoja Wigilia będzie "składkowa". Dzięki temu przeżyjesz wspaniały czas i pogłębisz więzy z krewnymi. To mogą być przepiękne momenty Twojego życia. Spodziewaj się pięknych i nieco droższych prezentów o których zawsze marzyłeś.

Metale Yang prawdopodobnie obudzą się tuż przed Świętami z przerażeniem zdając sobie sprawę, że z przygotowaniami są daleko w polu. Spokojnie, przy skutecznym planowaniu (a to Twój mocny punkt), zdążysz jeszcze ze wszystkim, choć być może będziesz musiał zmienić trochę pierwotne plany. Ale przez to będzie ciekawiej. Te Święta zapamiętasz na długo....będziesz wzruszony i zaskoczony Twoimi niezwykłymi prezentami. Gdy zdasz sobie sprawę jak bardzo Cię wszyscy naokoło darzą uczuciem, popłynie niejedna łza wzruszenia....

Metale Yin mają teraz szansę na awans w pracy lub w pozycji społecznej i powszechny podziw. Niewykluczone, że przygotowane przez Ciebie Święta wzbudzą sensację. Rzucisz wszystkich na kolana. Odpakowuj powoli swoje prezenty, bo to co zobaczysz w środku....wprawi Cię w osłupienie; tego się nie spodziewałeś i Twoje zmysły zostaną mile dopieszczone :o) Panie Metale Yin mogą teraz liczyć na wianuszek adoratorów.

Wody Yang będą mieć wspaniałe ale też zaskakujące Święta. Mogą liczyć na jakiś niezwykły prezent, którego się nie spodziewały, również ze względu na cenę. Warto też kupić los na loterii, bo przed Świętami bardzo prawdopodobny przypływ gotówki. Nawet sporej. Ale unikaj poważniejszych dyskusji przy stole, ponieważ możliwy jest konflikt i przykre jego skutki.

Wody Yin z kolei mogą liczyć na poprawienie się sytuacji finansowej, albo nawet podwyżkę w pracy. Panowie Wody Yin mogą się teraz bardziej rozglądać za swoją drugą połówką, przy czym najlepiej zacząć poszukiwania w południowych dzielnicach miasta w słoneczny dzień. Można również wyruszyć w tym celu na południe kraju. Będziesz się zapewne zastanawiać czym sobie zasłużyłeś na tak piękne i wyszukane prezenty :o)

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Częstuj się smakowitym piernikiem!

listopad 5 2019 jesień, leśna droga

Przepowiednia na listopad - dziesiąty miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Listopad według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 listopada o godzinie 18:25 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 grudnia do godziny 11:19.

Październik był ciekawym miesiącem, miesiącem zmian. Drzewo Yang ponad Psem przychodzące w październiku właśnie tak działało. Rozsadzało korzeniami stare układy aby otworzyć miejsce nowym. Zapewne zauważyłeś też przeciąganie się spraw, kłótnie i eskalacje zwykłych nieporozumień w wielkie konflikty. Były eksplozje i wybuchy. Ale być może zauważyłeś w swoim życiu również dobre strony tego układu. Powiew zmian, odświeżenia, nowe pomysły i idee. Nie jest tak że coś jest całkowicie dobre albo złe. Pamiętasz jak wygląda znak Yin - Yang? Tak właśnie jest z energiami; w czymś co uważamy za złe - zawsze tkwi jakieś dobro. A w tym co wydaje się nam dobre, może tkwić haczyk. Podobnie będzie z obecnym miesiącem. Trochę deszczu, trochę słońca, mówiąc poetycko. Ale jedno i drugie jest potrzebne, prawda?

Jaki więc będzie listopad, miesiąc Świni? Będzie to miesiąc Drzewa Yin ponad Świnią. Drzewo Yin jest jak trawa pochylająca się pod wpływem powiewu wiatru. Nie jest tak uparta jak Drzewo Yang, czyli wielkie drzewo łamiące się prędzej niż uginające. Tak więc można oczekiwać złagodzenia wielu spraw, wielu sporów, wielu nieporozumień. Jednocześnie ludzie zabiorą się do działania i zmieniania świata wokół siebie, ale tym razem w bardziej pokojowy sposób. Powinno być mniej walki, mniej okopów a za to więcej pertraktacji, rozmów, ustępstw, chociaż mogą to być ustępstwa pozorne, cisza przed burzą. Wszystko jest bowiem wsparte nadal silnym Drzewem Yang ukrytym w roku Świni. Czyli mamy Drzewo Yin na wierzchu a Drzewo Yang pod spodem. Dlatego wiele rzeczy może teraz nas zaskoczyć. Coś będzie wyglądać tak, a w rzeczywistości okaże się inne. Coś co z pozoru jest delikatne, może okazać się twarde i nieugięte. Tak więc jeśli traktujesz kogoś z nonszalancją lub niedelikatnością przez dłuższy czas, możesz się spodziewać teraz bardzo stanowczej reakcji. To że ktoś jest życzliwy, łagodny i miły, nie oznacza słabości.

Wiele rzeczy będzie się dziać teraz w polityce, bo osoby starające się o jakieś stanowiska, będą próbować pokazać nam bardziej ludzką twarz. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że u niektórych będzie to maska skrywająca prawdziwą twardą, nieustępliwą i surową naturę. Nie daj się zwieść uśmiechom. Patrz głębiej. Nie znaczy to oczywiście że otaczają nas sami oszuści. Znaczy to tylko tyle, że - jeszcze raz powtórzę - uśmiech, łagodność i życzliwość nie oznacza słabości.

Przeczytamy też zapewne o sztuce i artystach, bo Drzewo to kreatywność. Dowiemy się o nowych wynalazkach związanych z ekologią, ochroną przyrody. Poszybują w górę akcje przedsiębiorstw wdrażających nowe technologie ekoenergii. Mogą pojawić się dyskusje o prawach zwierząt ale też wiele usłyszymy o roślinach, ziołach i wszystkim co związane z żywiołem Drzewa - książkach, papiernictwie, wydawnictwach, czasopismach, modzie, tekstyliach, meblarstwie, wymieniając tylko niektóre. Będzie też trochę dementowania różnych pogłosek i plotek. Pojawią się różne wersje tych samych historii. Kieruj się więc logiką i mądrością i nie daj się wciągnąć w jakieś wydumane teorie spiskowe. Niewykluczone że powróci sprawa jakichś linii lotniczych, coś może wyjść na jaw i coś się może zmienić w zasadach. Powinno być już mniej strajków i demonstracji a za to więcej rozmów, ugody i podpisywania umów. Chociaż może być i tak, że będzie zgoda na coś, jakiś kompromis będzie oficjalny ale ktoś i tak zrobi po swojemu. Częściej teraz będzie przytakiwanie a za plecami zupełnie coś innego. Nie traktuj więc spraw jako ostatecznie przesądzonych, bo wszystko się jeszcze może zmienić. Nie szarżuj. Ani też nie zamartwiaj się niepotrzebnie.

To jest natomiast bardzo dobry czas na rozwiązywanie problemów i rozwijanie kreatywności. Jeśli masz cos do napisania - teraz jest znakomity moment. Znajdziesz potężną wenę twórczą i możesz nawet stworzyć arcydzieło. Dotyczy to też artystów, kreatorów mody i wszelkich twórców - będą oni teraz wspaniale balansować na granicy różnych emocji i zaczarują odbiorców czy czytelników swoim dziełem.

Generalnie dla większości osób ten miesiąc będzie trochę spokojniejszy niż poprzednie, pozwoli znaleźć równowagę i przemyśleć parę spraw. Życie trochę zwolni aby dać nam szansę złapać oddech. Świetny czas na rozwój osobisty, poświęcenie trochę czasu na nową wiedzę czy choćby odpoczynek. Medytacja pozwoli teraz lepiej wejrzeć w siebie i znaleźć wewnętrzny spokój. Chociaż osoby mające tendencje do depresji nie będą teraz mieć dobrego czasu. Cała przyroda zmierza teraz do wyciszenia i wycofania się. Również ludzie będą teraz skupieni bardziej na sobie i na swoich sprawach. Więcej wysiłku będzie wymagać wyjrzenie ze swojej skorupki i podanie pomocnej dłoni potrzebującemu. Ale postaraj się. Rozejrzyj się. Pamiętasz? Pozory mogą mylić. Ktoś kto się radośnie śmieje, może w duszy płakać. Wyczul swoje wewnętrzne oko na delikatne znaki. Reaguj. Nawet otoczenie ramieniem czy jedno dobre słowo są czasem w stanie zmienić czyjś świat. Jeśli widzisz, że ktoś poważnie się z czymś zmaga i boisz się, że to idzie już za daleko, weź za rękę i zaprowadź do specjalisty. Możesz w ten sposób uratować komuś życie.

To wszystko przez brak żywiołu Ognia dającego radość. Sporo jest teraz w Naturze żywiołu Wody "ściągającej" nastroje w dół. Bo woda przecież płynie w dół, spada. Spróbuj palić więcej świec, wyciągnij przyjaciela do kina, na jakąś wystawę, namów na lekcję tańca latynoamerykańskiego. Noś więcej czerwonych kolorów. To może być piękny czas, ale trzeba umieć go dobrze przeżyć. Postaw na przyjaźń i chęć pomocy, otwórz się na innych, wbrew samotniczej i smutnej naturze listopadowej Wody. A wtedy wszystko będzie dobrze.

W pogodzie mogą nas czekać teraz bardziej wietrzne dni z dynamicznie zmieniającą się pogodą. Bierz ze sobą parasol, choćby rano nawet świeciło słońce.

W centrum wykresu feng shui znajduje się teraz gwiazda 2 symbolizująca konserwatyzm i upór przy własnych wartościach choćby nie wiem co. Gwiazda 2 to inaczej trygram Kun - Matki lub Najstarszej Kobiety. Ale ze względu na charakter tej gwiazdy, ja ją nazywam teściową :o) Będą więc nas uszczęśliwiać na siłę powrotem do przeszłości lub hamowaniem rozwoju. Ziemia raczej gromadzi wokół siebie niż się rozprzestrzenia. Tym bardziej, że pokrywa się to z roczną gwiazdą 8 - też Ziemią. Pojawi się więc silniejszy głos eurosceptyków i zwolenników zabarykadowania się w swoich granicach. Może to jednak wywołać opór drugiej strony i niewykluczone, że będziemy świadkami blokad a nawet budowania barykad czy jakichś strajków okupacyjnych. Gwiazda 2 symbolizuje też brzuch i ciążę. Powrócą więc tematy związane z aborcją i ogólnie prawami kobiet. W mediach wiele miejsca może zająć ciąża jakiejś celebrytki albo kobiety na wysokim stanowisku. Również kwestie szpitali i ogólnie służby zdrowia - pewne sprawy będą wymagać pilnych rozwiązań - na przykład sprawa osób niepełnosprawnych lub emerytów czy rencistów. Ponieważ energia 2 symbolizuje też gromadzenie, żywienie i ochronę - będzie więcej informacji o bankowości, lokatach, emeryturach, ubezpieczeniach, hotelarstwie a także muzeach. Niewykluczone, że jakaś sprawa wyjdzie na jaw, coś związanego z kredytami lub ogólnie pieniędzmi - może powrócić więc też temat Ambergold czy Skoków albo innych tego typu "instytucji". Mogą nastąpić przejęcia jakichś banków czy funduszy. Tendencja jest taka, że będą próby ograniczania i hamowania. Ziemia lubi blokować, więc spodziewaj się opóźnień i przeszkód, szczególnie w przepływie informacji. Mogą być teraz częstsze awarie internetu, łączności i przerwy w dostawie prądu. Zaopatrz się więc w świeczki :o)

Jeśli chodzi o kierunki - nieprzyjemnie może być na północnym wschodzie i południowym zachodzie. Jeśli udajesz się w tych kierunkach, spróbuj nie jechać czy nie lecieć tam bezpośrednio ale połącz kierunki, jedź objazdem - będzie spokojniej i bezpieczniej. Na wschodzie krajów lub kontynentów mogą pojawić się niebezpieczne pożary, a północ może zapowiadać jakąś katastrofę lub skandal. Obraz energii pokazuje możliwość kłopotów jakiegoś samolotu, w którym może nastąpić jakaś niebezpieczna awaria, spotkanie z migrującymi ptakami czy eksplozja lub może być na pokładzie bomba. Oprócz wymienionych wyżej kierunków, może to być związane jakoś z kierunkiem południa. Może więc na wszelki wypadek, udając się na południe lub na północ, połącz kilka etapów podróży, zamiast lecieć bezpośrednio. A teraz dobra wiadomość: zachód zawiera teraz energie romantyczne, więc single i singielki powinni częściej przebywać w zachodnich częściach swoich mieszkań i spędzać czas w zachodnich częściach miasta.

Jeszcze słowo dla Węża i Świnki...

Jeśli jesteś Wężem lub Świnką, może to być czas pełen zawirowań. Ostrożnie z planami, bo może zajść potrzeba szybkich zmian. Coś co "kręciło się" dookoła Ciebie od początku roku - teraz przyjmie wyraźny kształt. I nie ma tak, że nic z tym nie zrobisz. Trzeba będzie się wreszcie na coś zdecydować. Jeśli coś Cię drażniło, odpuść to, rzuć to. Dobry czas do rzucania nałogów i zmiany wizerunku. Nawet jakiejkolwiek zmiany. Nawet dla generalnych porządków. No dobra, chociaż jedną szafę...Chociaż niektórzy mogą nawet być zmuszeni do zmiany miejsca pracy lub niespodziewanego wyjazdu. Ale spokojnie, jeśli nie będziesz bez sensu upierać się przy czymś toksycznym - to będzie czas oczyszczenia. Potem - już lekki, lekka - ruszysz ostro naprzód. Bez obaw więc, wszystko będzie dobrze, pamiętaj. Zrób miejsce na coś nowego i wspanialszego w swoim życiu. Po to jest właśnie Ci dany ten miesiąc. Do dzieła!

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie listopada przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang mogą mieć teraz problemy z konkurencją i mogą czuć się niezrozumiane. Warto odnowić kontakty z ludźmi z daleka albo z dalszymi krewnymi. Ktoś w rodzinie może oczekiwać wsparcia. I pamiętaj: pozory mylą. Nie przegap pięknej i wartościowej przyjaźni.

Drzewa Yin będą otoczone ludźmi. Ale może to nie być bezinteresowne. Może się zdarzyć, że ktoś będzie chciał Was wykorzystać. Uważajcie więc co i do kogo mówicie, bo ktoś może chcieć Was wciągnąć w niemiłą pułapkę. Najlepiej skupcie się teraz na swoim rozwoju i swojej pracy, a wszystko będzie dobrze.

Ognie Yang poczują wiatr w żaglach i ruszą wreszcie sprawę, która długo czekała na rozwiązanie. Nie przesadźcie jednak z nadmiernymi ambicjami, bo zbyt szybko wyczerpią się wasze siły. Będzie trochę stresu niestety. I ostrożnie z planami, bo jakaś sprawa rodzinna może je pokrzyżować.

Ognie Yin będą mieć teraz do rozwiązania jakieś sprawy z przeszłości albo będzie się trzeba zająć kimś z rodziny kto potrzebuje pomocy. Dobry czas na rozpoczęcie nauki czegoś nowego. Niewykluczona propozycja intratnego stanowiska. Może powrócić też dawna miłość - szczególnie do pań Ogni Yin. Spodziewajcie się niespodzianek.

Ziemie Yang zostaną teraz dostrzeżone i może nawet nagrodzone za swoje wysiłki. Jeśli to będzie awans, uważajcie jednak na ukryte haczyki, bo może się okazać że za te same pieniądze będzie więcej pracy i większa odpowiedzialność...Panie Ziemie Yang mogą być teraz obiektem westchnień, ale uważnie przyjrzyjcie się adoratorom; niejeden coś ukrywa...

Ziemie Yin mogą się poczuć przytłoczone nadmiarem obowiązków, możliwe też jakieś "burze" w życiu uczuciowym, ale na pociechę można dodać, że grudzień będzie łatwiejszy. Powinny też uważać na możliwość otrzymania mandatu. Świetny czas na promocję i marketing.

Metale Yang będą mieć pracowity czas ale ich poprzednie wysiłki zostaną docenione i nagrodzone. Niewykluczona premia lub jakaś nagroda. Panowie Metale Yang staną się teraz interesującym obiektem westchnień adoratorek :o) Częstsze bywanie w zachodnich dzielnicach miasta lub kraju może zaowocować nową znajomością.

Metale Yin powinny teraz częściej kupować losy na loterii i brać udział w konkursach, bo możliwa jest wygrana. Generalnie finanse w tym miesiącu też wyglądają dobrze. Ale kluczem do sukcesu będzie kreatywność. Wykorzystajcie dobrze ten czas, bo konkurencja przysnęła na moment.

Wody Yang będą musiały zająć się czymś do czego nie czują się gotowe. Będzie od nich wymagana kreatywność i wytężona praca. Ale spokojnie, okaże się że problem już znacie - trzeba tylko spojrzeć na niego z innej strony. Jeśli działacie w grupie, może się okazać, że większość pracy i tak spadnie na Was. W tym miesiącu bez przerwy ktoś będzie od Was czegoś oczekiwał.

Wody Yin z kolei będą mieć czas zaskoczeń. Coś co wydawało się niewinnie proste - okaże się twardym orzechem do zgryzienia. Ostrożnie zatem z planowaniem. Jeśli się jednak teraz postarają, w grudniu mogą pokazać się pierwsze finansowe efekty. Strzeżcie się tych którzy was proszą abyście wykonali za nich pracę, bo drobna przysługa może się okazać ciężkim i czasochłonnym zadaniem :o)

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Kliknij jesienną leśną drogę!

październik 5 2019 jesień, dynie na haloween

Przepowiednia na październik - dziewiąty miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Październik według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 8 października o godzinie 16:06 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 listopada do godziny 18:25.

We wrześniu wiele było zaskakujących zdarzeń i zwrotów akcji, byliśmy zaskakiwani skandalami na wysokim szczeblu (pokoje na godziny) oraz wydarzeniami z użyciem ostrych narzędzi - ataki nożowników czy napad z siekierą na biuro prezydenta Grudziądza. Były też utrudnienia związane z mgłami (Woda Yin) - sama tego doświadczyłam gdy wracaliśmy z wakacji - przez mgłę samolot krążył przez dłuższy czas nad Warszawą, wykonał nieudane podejście do lądowania, które musiał powtórzyć. Energie wspierały we wrześniu kobiety i rzeczywiście widzimy w pewnym sensie nową twarz w polityce - Panią Kidawę-Błońską. Rumieńców nabrał też ekologiczny ruch Grety Thunberg i ogólnie więcej mowy było o czystości środowiska. Wielkie biuro podróży z tradycjami - ogłosiło upadłość. To mógł być skutek energii trygramu Xun w centrum wykresu. Oznacza on powietrze, wiatr, samoloty - i tym samym może też symbolizować podróże.

Jak będzie wyglądać październik; pytasz. Czy wreszcie trochę spokoju i optymizmu? I tak i nie. Mamy bowiem miesiąc Drzewa Yang ponad Ziemią. Nie jest to harmonijne połączenie ponieważ Drzewo kontroluje, wręcz rozsadza korzeniami Ziemię. Możemy być więc świadkami narastania sprzeciwów, strajków a nawet rewolucji. Ludzie będą chcieli zrzucić jarzmo albo zburzyć stare układy. Ale z drugiej strony, może pojawić się chęć scentralizowanej kontroli nad wszystkim, bo Drzewo kontroluje Ziemię odgórnie. Jednym słowem będą się ścierać różne tendencje. Drzewo Yang daje upór i nieustępliwość po obu stronach, więc niestety może dojść do ostrzejszych starć i protestów na ulicach miast. Bo obie strony okopią się na swoich pozycjach i żadna nie odpuści. W wielu rozmowach i pertraktacjach może nastąpić impas, więc jeśli masz jakieś ważniejsze rzeczy do załatwienia z szefem - zrób to do 7 października albo odłóż na listopad. Może się bowiem okazać że twoja sprawa w tajemniczy sposób utknęła lub wylądowała na spodzie "kupki". Łatwo teraz o kłótnie i eskalacje zwykłych nieporozumień w wielkie konflikty. Typowa sytuacja "z igły widły". W tym świetle może dojść do zaognienia sytuacji politycznej szczególnie w którymś z państw podległych innemu państwu lub kontrolowanym przez inne państwo.

Ruchy wyzwoleńcze czy narodowościowe przybiorą teraz na sile. Mogą pojawić się zdarzenia sprowokowane nacjonalizmem a nawet może odezwać się jakiś ruch wręcz faszystowski. To może być okres buntu. Ludzie teraz będą szukać dziury w całym i trudno będzie ich zadowolić. Drzewo Yang może oznaczać eksplozje, wybuchy. I mogą to być zarówno eksplozje na ulicach miast jak i w przyrodzie - mogą się ożywić wulkany. Dlatego lepiej nie podróżuj do miejsc sejsmicznych. Wybuch jakiegoś wulkanu może być spektakularny, bo wiele jest teraz Ognia ukrytego w Ziemi i czekającego tylko na impuls. Może pojawić się sprawa jakiegoś paliwa lub źródła energii i może to zająć pierwsze strony gazet. Niestety może to też oznaczać jakąś eksplozję na polu naftowym czy w jakiejś linii przesyłowej gazu. Generalnie obraz energii jest taki, że coś wybucha z głębi ziemi, sprowokowane czymś. Może to być też jakiś wybuch w kopalni. Coś związane z ziemią, z jej wnętrzem. Może coś się wydarzyć w jakimś metrze, piwnicach, czymś co znajduje się pod poziomem gruntu. Może się coś zapaść. Sprawdź zawczasu swoje instalacje gazowe, wezwij fachowca do kontroli pieca CO, zbadaj piec/kominek pod kątem wydzielania czadu. Bo wydarzenia mogą też dotyczyć jakiegoś gazu, substancji która skądeś się uwolniła. Można też spojrzeć na temat dosłownie i widać wtedy szkody wyrządzone przez drzewa czy inne rośliny. Na przykład drzewa rosnące zbyt blisko budynków mogą swoimi korzeniami coś uszkodzić. Mogą też uszkodzić jakąś rurę i spowodować awarię.

Patrząc na kalendarz szczególnie interesująco i może nawet groźnie wygląda dzień 10 października gdy kumulują się energie wybuchowe i agresja, 16 i 20 października pełne ognia i energii eksplozji, 22 października z jakimś wydarzeniem wodnym (tama, rzeka, morze, jezioro, tajfun) i 28 października - tu może być coś związane z zawaleniem się budynku, osunięciem ziemi lub trzęsieniem ziemi. Jeszcze początek listopada wygląda podobnie, pierwsze kilka dni. Raczej nie eksperymentuj w tych dniach z czymś co może wybuchnąć albo się zapalić.

Tak więc czekają nas wydarzenia nagłe, zaskakujące i nieoczekiwane. Jednak nie musi to oznaczać automatycznie samych złych rzeczy. Bunt ludzi w słusznej sprawie jest dobry, bo może prowadzić do wyzwolenia. W twoim umyśle pojawi się teraz wiele inspiracji i nowych pomysłów. To jest ta dobra strona kombinacji energii. Wielu naukowców wpadnie teraz na trop niesamowitych odkryć. Może to dotyczyć energii, paliw ale też matematyki, fizyki i medycyny a szczególnie neurologii i ortopedii. Może ktoś coś wymyśli całkowicie nowego, ujmie temat od innej strony, na co wcześniej nikt nie wpadł. Nie bój się więc myśleć "pod prąd", bo może jesteś właśnie u progu czegoś wielkiego. Nie bój się tego czasu. Rozruchy i wybuchy mogą się zdarzyć ale w paru punktach świata. Trzeba mieć szczególnego pecha aby się akurat znaleźć w takim miejscu. Za to odkrywczość i setki pomysłów będą ci towarzyszyć na co dzień :o) Będziesz też trochę drażliwy czy kłótliwa, skłonna do uporu przy swoim zdaniu. Trzeba się przemóc i wysłuchać zdanie drugiej strony, wydobądź ze swej duszy odrobinę elastyczności i życzliwości a wszystko będzie dobrze. Zacznij pisać pracę, rozprawę, esej. Zabierz się za coś co dotąd leżało i nie miałeś na to pomysłu. Dopracuj i w przyszłym miesiącu idź po podwyżkę do szefa :o)

To Drzewo może skłaniać ludzi do agresji, również fizycznej. Może teraz częściej dochodzić do bójek niestety. Lepiej więc unikaj takich miejsc i sytuacji. Nie prowokuj nikogo. Nawet zwierząt. Bo wiele osób może zostać teraz pokąsanych i pogryzionych. Świetny czas dla sportowców - jeśli się przyłożysz i wytrwasz - masz medal w dłoni, bo czas sprzyja. I tutaj upór i odrobina adrenaliny na pewno się przyda.

Będzie sporo mowy o środowisku naturalnym i lasach, bo w centrum magicznego kwadratu feng shui jest teraz trygram Zhen, symbolizujący właśnie lasy, drzewa, przemysł związany z drewnem. Trygram Zhen pojawiający się w centrum wykresu nie zapowiada niestety spokoju. On przychodzi do centrum i korzeniami rozsadza Ziemię. Co może oznaczać wiele zdarzeń w stolicach krajów i w dużych miastach. Czyli wygląda na to, że w większych ośrodkach będzie dynamiczniej, podczas gdy na prowincji będzie spokojniej. To jest trochę jak zapalnik. Mogą się pojawić żądania zmian, wprowadzenia czegoś nowego. W niektórych miejscach na świecie mogą nastąpić próby zamachu stanu czy puczu. Sytuacja w rządach niektórych krajów może się diametralnie zmienić. Ale na szczęście trygram Zhen ma również dobre znaczenia. To symbol nowatorstwa i inspiracji. Ponieważ spotyka się z roczną energią Gen - trygramem Góry, może to przynieść efekt w postaci jakichś wynalazków czy zmian w dziedzinie automatyki, robotyki, paliw kopalnych i ogólnie przemysłu. Również jakieś sportowe wydarzenia przyciągną uwagę, ponieważ trygram Zhen odpowiada za sport, szczególnie taki wyczynowy lub związany z rywalizacją. Trygramy Zhen i Gen mogą jednak dać też obraz przemocy w stosunku do dzieci lub częstszych wypadków czy zachorowań.

W codziennym życiu przygotujmy się na silniejszą rywalizację, potrzebę walki o coś ale też na nowatorskie pomysły i idee. To świetny czas na zorganizowanie burzy mózgów w firmie. Trzeba się też uważniej przyjrzeć konkurencji, ponieważ możliwe są jakieś nieuczciwe zagrania. Ludzie mogą być teraz trochę bezlitośni sięgając po coś, co uważają że im się należy. W związku z tym będzie też więcej włamań i kradzieży. Sprawdź więc czy wyjeżdżając, dobrze zabezpieczyłeś mieszkanie. Nawet w mediach usłyszysz o włamaniach, kradzieżach, stratach. Trygram Zhen przynosi inspirację ale jego działanie jest trochę nerwowe. Częstsze więc będą sprzeczki i nieporozumienia, a w skrajnych wypadkach nawet rękoczyny. Może dojść do bójek po jakichś imprezach sportowych, medialnych albo nawet zniszczenia mienia. Będzie teraz więcej wariatów i piratów drogowych. I wszystkich takich, którzy będą chcieli coś tam światu udowadniać. Mogą też nasilić się ataki na tle rasistowskim czy w ogóle przeciwko "innym" albo jakieś bezsensowne strzelaniny zainicjowane przez jakiegoś szaleńca.

Ale ty przygotuj się na zmiany w swoim życiu. Ogólnie to dobry czas dla zmian, odcinania się od niepotrzebnych lub toksycznych kontaktów. Energia miesiąca da siłę do takich kroków. Zacznij coś nowego tworzyć. Dobry czas na poszukanie nowego zajęcia, podjęcie nauki czegoś nowego czy nawet remont w domu. Jednak zanim coś wprowadzisz w czyn, przemyśl dokładnie i przygotuj się dobrze. Bo wiele będzie wpadek i falstartów, pięknie wyglądających pułapek. To dobry czas na zmiany ale przemyślane lub przygotowane wcześniej. Nie rób nic na wariata, bo za miesiąc będziesz musiał się z tego wycofywać. Uważaj też przy zakupach, ponieważ łatwo teraz paść łupem oszusta. Czytaj regulaminy.

Jeśli chodzi o kierunki, uważaj na zachód i południowy zachód, ponieważ łatwo tam wpaść w kłopoty. Gdy jedziesz samochodem - noga z gazu. Grożą też wypadki. Północny zachód z kolei może przynieść samolotom nieprzyjemne spotkanie z ptakami albo pożar na pokładzie. Może to być w pobliżu jakiegoś lotniska na północnym zachodzie kraju lub kontynentu lub podczas lotu na linii NW-SE. Jeśli musisz lecieć w tym kierunku, spróbuj połączyć dwa odcinki lotu tak aby linia nie była prosta. Jeszcze jedno: trzeba mieć wielkiego pecha aby akurat znaleźć się w takiej sytuacji. W każdej sekundzie w powietrzu są tysiące samolotów i nic się nie dzieje. Tak więc nie wpadaj w panikę; traktuj to na spokojnie. Jeśli możesz, omiń po prostu na wszelki wypadek te kierunki.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie września przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang mają okazję na poszerzenie kręgów towarzyskich i nawiązanie ciekawych znajomości. Bardzo premiowana będzie teraz współpraca z innymi. Pojawią się pieniądze ale trzeba się będzie z kimś podzielić. Jeśli działasz sam, przygotuj się na rywalizację o pieniądze i...serce wybranki.

Drzewa Yin będą się mierzyć z konkurencją i ten miesiąc będzie wyjątkowo pracowity. Trzeba będzie stanąć nieraz na rzęsach i czynić niemożliwe, ale za to czeka spora nagroda. Dla Drzew (wszystkich) które mają dobrze rozwinięte zdolności komunikacji i dyplomacji - spektakularny sukces jest w kieszeni.

Ognie Yang będą w wirze pracy i nawet nie zauważą kiedy minie ten miesiąc. Mogą pojawić się sprawy rodzinne do rozwiązania i pewne sprawy z przeszłości trochę wstrzymają wasz postęp do przodu. Ostrożnie z decyzjami i planowaniem, bo następny miesiąc może być wymagający.

Ognie Yin z kolei poczują wiatr w żaglach i będą wspominać ten miesiąc jako jeden z najprzyjemniejszych w tym roku. Otrzymacie parę rad i pomoc która umożliwi wam załatwienie problemu nurtującego was od dawna. Być może zdobędziecie się wreszcie na krok, na który nie mieliście odwagi.

Ziemie Yang muszą się liczyć z możliwością kontaktu z prawem. To nie jest dobry czas na zaczynanie waśni, bo możecie wiele stracić. Nie wychylajcie się a wszystko się ułoży. Na wszelki wypadek - noga z gazu, ok? Jeśli macie coś na sumieniu - teraz to może wyjść na światło dzienne. Uważajcie na słowa, bo możecie zrazić sobie życzliwe osoby.

Ziemie Yin które liczyły na awans, mogą niestety się zawieść. To nie jest dobry czas na proszenie o podwyżkę czy zmianę stanowiska. Wasze wysłane CV może też utknąć gdzieś na spodzie kupki. Przeczekajcie. Panie powinny więcej czasu teraz poświęcić swoim partnerom, ponieważ może pojawić się jakaś adoratorka. Większą inwestycję odłóżcie na później.

Metale Yang powinny grać intensywniej na loterii i częściej kupować losy, ponieważ możliwa jest wygrana. Postawcie na kolektury znajdujące się we wschodnim kierunku w mieście. Dobry czas na inwestycje w nieruchomości. W pracy uważajcie na nieżyczliwe osoby kopiące pod wami dołki.

Metale Yin na podwyżkę pensji muszą trochę zaczekać. To nie jest dobry czas aby o nią prosić. Być może uda wam się jednak spieniężyć jakąś rzecz lub odzyskać pożyczone pieniądze. Panowie Metale Yin będący w związkach, mogą poczuć się nieco osamotnieni, ponieważ partnerka będzie bardzo zajęta. Mimo to zadbajcie o wspólne romantyczne chwile.

Wody Yang będą teraz w ferworze pracy, ale na zyski trzeba będzie trochę poczekać. Niewykluczone, że czeka sporo urzędowych papierów do wypełnienia i jakieś nudne formalności. Możliwa też konieczność zmiany wcześniejszych planów. Uważajcie na niejasne transakcje, bo możecie wpaść w pułapkę.

Wody Yin będą mieć teraz wiele ciekawych pomysłów, ale niestety nie wszystkie będzie można zrealizować. To nie jest dobry czas na ryzykowne działania. Włóżcie teraz wszystkie siły w dokończenie zaległych spraw a wtedy przyszły miesiąc będzie bardzo przyjemny. Stres potraktujcie jako motywację. Do dzieła!

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Kliknij kolorowe dynie!

Przepowiednia feng shui na Rok Świni 201921 stycznia 2019Przepowiednie astrologiczne na Rok Świni 2019 dla żywiołów osobistych


Krok I: wpiszcie do kalkulatora swoją datę urodzenia i zapamiętajcie
co znajduje się w Dniu urodzenia u góry - to jest Wasz żywioł osobisty!
Znak minusa oznacza Yin a znak plusa oznacza Yang.

Kalkulator jest tutaj.


Krok II: znajdźcie Waszą osobistą przepowiednię poniżej i kliknijcie odpowiedni obrazek. Gotowe!


drzewo yang drzewo yin ogień yang ogień yin ziemia  yang
Drzewo Yang
Drzewo Yin
Ogień Yang
Ogień Yin
Ziemia Yang
ziemia  yin metal  yang metal yin woda  yang woda  yin
Ziemia Yin
Metal Yang
Metal Yin
Woda Yang
Woda Yin