chiński Rok Świni

Poniżej znajdziesz przepowiednie na Rok Świni 2019

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
wrzesień 6 2019 śliwki owoce września

Przepowiednia na wrzesień - ósmy miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Wrzesień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 8 września o godzinie 00:17 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 8 października do godziny 16:06 DST.

Pomimo że sierpień był nieco łagodniejszy od lipca, mimo wszystko mieliśmy do czynienia z wieloma zdarzeniami związanymi z żywiołem Wody i Metalu, które były w sierpniu bardzo silne. Były deszcze, powodzie, zalania, rekordowy huragan na Bahamach, awaria oczyszczalni ścieków...Więcej było utonięć i wypadków na wodzie - na przykład tragiczna śmierć Piotra Woźniaka-Staraka. Była też zapowiedź, że ponieważ Woda symbolizuje porozumienie - w działaniach pojawi się tendencja do pertraktacji i schłodzenia emocji. Nie najlepiej też wyglądały kwestie giełdowe - trochę minął wspaniały optymizm związany z żywiołem Ognia i końcówka roku będzie raczej chłodną kalkulacją i działaniem dość zachowawczym.

We wrześniu pojawia się Woda Yin ponad Kogutem, który jest bardzo silną emanacją czystej energii Metalu Yin. Generalnie ciężko będzie teraz z większymi inwestycjami, z załatwianiem kredytów i podobnymi sprawami. Niektórzy to określają jako przykręcanie śruby - prawda że jest to obraz Metalu Yin? Metal Yang to czołgi, samoloty, broń. Metal Yin to z kolei ornament, biżuteria ale też nabój i sztylet. Również śruba. Usłyszymy więc teraz w wiadomościach więcej na temat przedmiotów metalowych, nabojów, sztyletów, lancetów i biżuterii. Częściej będą gościć w mediach informacje na temat medycyny, lekarzy a szczególnie chirurgów i dentystów. Niestety może to też oznaczać więcej napadów z bronią w ręku, szczególnie ze sztyletem. Trzeba też będzie uważać na możliwość zranienia się podczas pracy przy metalowych urządzeniach.

Dobry czas dla wszystkich którzy zajmują się dziedzinami ścisłymi. Ludzie będą szukać porozumienia i zrozumienia, będą dążyć do wyjaśniania czegoś albo właśnie do ukrycia....Chociaż bardziej będzie tendencja do plotkowania i dyskusji w kuluarach niż do otwartej i jawnej dyskusji. Kto wie czy nie wypłyną kolejne taśmy....Wiele śledztw przyniesie teraz zaskakujące rezultaty, będziemy zaskoczeni tym co dotychczas było ukryte. Może wyjść na jaw jakaś tajemnica i wyłoni się z tego jakiś spory skandal. Wiele będzie doniesień o romansach. Mogą być w to wplątani ludzie mediów albo nawet któryś z ważnych polityków. Innymi słowy: skandal na wysokim szczeblu.

Świetny czas do zgłębiania tajemnic, dla dziennikarzy śledczych i dla detektywów. Pojawi się wiele wątków wartych uwagi. Bądźcie czujni :o)

W pogodzie przede wszystkim będą nam dokuczać mgły, które mogą rzeczywiście utrudnić życie. Pojawią się też pierwsze jesienne mżawki. Woda jako żywioł wciąż będzie groźna ze względu na swoją siłę wynikającą już z samego roku Świni - Świnia to silna Woda i Drzewo które odpowiada za nagłe i groźne wydarzenia.

W centrum wykresu feng shui znajduje się teraz energia trygramu Xun, zapowiadająca wiele zdarzeń i spraw związanych z kobietami, ich zdrowiem, równouprawnieniem itd. W mediach zobaczymy więcej kobiet zabierających głos w polityce albo znajdujących się u steru dużej firmy czy państwa, ale może się też pojawić jakiś skandal, w który zamieszane będą głównie kobiety. Ta energia może indukować romanse, również takie niewłaściwe; zdrady, uwiedzenia i tego typu inne zdarzenia. Wiele też mowy będzie o dokonaniach artystycznych, sztuce, modzie, kosmetykach i urodzie. Trygram ten symbolizuje też lasy i ekologię, ptactwo, wiatr i samoloty a także pocztę i ogólnie przesyłanie wiadomości. Będzie więc sporo tematów związanych z lasami, może nawet polowaniem. Niewykluczone są też tematy wiatru czyli w grę wchodzą silniejsze wiatry w pogodzie albo temat elektrowni wiatrowych. Jakieś problemy czy konieczność uregulowań prawnych pojawią się też w temacie ptactwa, hodowli drobiu itp. Może też być i tak, że pojawią się jakieś epidemie wśród ptaków albo ogólnie jakieś kłopotliwe wirusy (może nawet wzrost liczby zachorowań na jakąś chorobę). Również jakieś linie lotnicze mogą znaleźć się w centrum uwagi. Jedno ze znaczeń trygramu Xun to także papiernictwo i przemysł drzewny, meblarstwo. Zapewne wiele usłyszymy o tych tematach. Jakieś księgarnie czy wydawnictwa mogą mieć kłopoty albo zostanie wprowadzona jakaś nowa ustawa w tym temacie. W grę wchodzi również temat księgowości i kontroli skarbowej albo komorników. Ponieważ trygram Xun związany jest z wiatrem a więc też powietrzem - mocniej zaakcentowany zostanie temat smogu i czystości powietrza. Niewykluczone że pojawią się jakieś nowe ustawy lub niestety - problemy na arenie europejskiej.

W swoim otoczeniu zwróć uwagę na ptaki w potrzebie, ponieważ to ich energia jest teraz na przysłowiowym świeczniku. Może być więcej rannych lub zagubionych ptaków.

Jeśli chodzi o kierunki - unikałabym teraz podróży na linii północny zachód - południowy wschód. Podróż w tych kierunkach może aktywować kłopoty. Szczególnie w samolotach, i nawet jest możliwość podłożenia bomby albo eksplozji na pokładzie samolotu. Również mgła może spowodować jakieś kłopoty. Północnozachodnie części krajów lub kontynentów mogą doświadczyć teraz jakichś problemów, na północnym zachodzie może nastąpić jakiś większy wypadek lub katastrofa - uważałabym na dużych koncertach czy innych wydarzeniach gromadzących tłumy ludzi.

Kierunek zachodu jest za to bardzo dobry dla kariery. Jeśli pragniesz awansu, zaplanuj drogę do pracy tak aby ostatecznie dotrzeć do miejsca pracy ze wschodu na zachód.

Na południowym wschodzie możliwe są kradzieże z włamaniem albo napady. Sprawdź zabezpieczenie okien i drzwi w tym miejscu w domu.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie września przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang poczują wielką moc w sobie i rzucą się w wir zadań. Jeśli dobrze rozegrają sytuację, czeka je wielki sukces a może nawet sława. Nie zmarnujcie tego czasu! Uważajcie jednak aby nie dzielić skóry na niedźwiedziu.

Drzewa Yin będą teraz mieć pełne ręce roboty i jakieś zaległości do nadrobienia. Niewykluczone że dotrą do nich jakieś zaskakujące plotki czy informacje. Trzeba będzie uważać, bo nie wszystko będzie prawdą. Strzeżcie się prowokacji.

Ognie Yang mogą spodziewać się jakiejś nagrody, wyróżnienia lub awansu, a panie spod tego znaku - jakiegoś czułego wyznania. Świetny czas na trochę reklamy - może przynieść zadziwiającą skuteczność.

Ognie Yin natomiast muszą teraz trochę uważać aby nie wpaść w konflikt z prawem. Powinny też uważać na drodze aby nie zarobić mandatu. Może też im grozić kontrola skarbowa.

Ziemie Yang mogą liczyć na poprawę swoich finansów i nagrodę za swoją kreatywność. Może warto wziąć udział w jakimś konkursie czy loterii? Uważajcie jednak na zazdrośników. Panowie Ziemie Yang - możecie teraz rozejrzeć się z swoją drugą połówką.

Ziemie Yin powinny kupić parę losów na loterii, bo istnieje możliwość wygranej. Ale może to też oznaczać jakąś nieoczekiwaną premię za nadzwyczajne wyniki pracy czy nauki. Ale trzeba samemu zakasać rękawy i nie czekać na pomoc.

Metale Yang mogą zostać obarczone zadaniami do których nie były przygotowane, być może będą musiały coś zrobić za kogoś i wejść w czyjeś uprawnienia. Będzie męcząco, ale będzie nagroda.

Metale Yin czeka wytężona praca i w przyszłym miesiącu mogą poczuć się wyczerpane, ale wysiłek zostanie dostrzeżony i czeka nagroda. Warto postawić na pracę zespołową.

Wody Yang natomiast będą czuły się trochę niezrozumiane i odrzucone, być może czeka ich zmierzenie się z konkurencją, ale mogą liczyć na wsparcie. Jeśli ostro się wezmą do roboty - bardzo dużo teraz osiągną. Ale nie rozdrabniajcie się na zbyt wiele spraw bo zgubicie kierunek.

Wody Yin będą teraz w swoim żywiole, będą mogły wykonać wszystko co sobie zaplanowały, znajdą w sobie pokłady cierpliwości, logiki i koncentracji. Czas nadrobić zaległości przecież. Życie towarzyskie zakwitnie. Ale to nie znaczy że macie spocząć na laurach.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Kliknij smakowite śliwki!

sierpień 5 2019 surfing i morze

Przepowiednia na sierpień - siódmy miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Sierpień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 sierpnia o godzinie 21:13 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 8 września do godziny 00:17 DST.

W lipcu mieliśmy nadmiar wrażeń, mimo że miesiąc wakacyjny, wiele się działo w polityce, w życiu, w świecie. Ludzie odczuwali pewne przytłoczenie tym wszystkim. Ciężko było się "wyłączyć" i po prostu odpocząć. Co chwilę działo się coś co wymagało jakiejś reakcji albo co najmniej niepokoiło. Pogoda też nie chciała się uspokoić.

Co nas zatem czeka w sierpniu i czy będzie trochę spokojniej? Będzie. Będzie nieco spokojniej, bo nastroje będą chłodniejsze. To nie znaczy że znikną rozruchy i działania wojenne ale będą zanikać akcje terrorystyczne, nagłe napady, nagłe akcje. Obecnie rządy przejmuje Woda Yang ponad Małpą. Jest to niezwykle silny żywioł Wody. Woda oznacza komunikację, porozumienie. Niewykluczone więc, że narody czy strony konfliktu przedstawią swoje warunki i będą próbować się porozumieć. Ale jeśli słabsza strona na warunki się nie zgodzi, może to oznaczać po prostu zajęcie siłowe jakichś terenów albo narzucenie swojej "prawdy" innym. Żywioł Wody jest teraz bardzo silny i można go porównać do wylewu rzeki i powodzi albo nawet siły oceanu. Pewne tereny mogą więc zostać "zalane" siłami wroga i po prostu przejęte. Również w dyskusji, jedna ze stron może "zalać" internet swoimi opiniami. Jest takie powiedzenie że ktoś "leje wodę" w dyskusji albo "pływa w temacie". Niestety taka będzie rzeczywistość tego czasu. Demagogia i popisy erystyczne przejmą teraz wszelkie dyskusje. Zalew informacji. Dosłownie. I narastające poczucie zagubienia u niektórych. Zawsze jest jednak szansa na kompromis, ponieważ Woda to też mądrość.

Żywioł Wody wiąże się z mądrością ale i tajemnicą. Filozofią, religią i komunikacją. Zaważysz więc zapewne, że pojawią się w wiadomościach teraz takie tematy jak etyka jakichś działań, filozofia i religie i ich wyznawcy mogą zostać "wezwani do tablicy". Pojawią się liczne dyskusje związane z sumieniem, wiarą, etyką; temat rozdziału państwa od Kościoła powróci pełną mocą. Na świecie może nastąpić wiele wydarzeń związanych właśnie z religiami - prowokacje, ataki, spory, problemy prawne. Teraz jest znakomity czas na dialog i poszczególne religie mają teraz duże szanse na zaistnienie i mądre kompromisy. Jeśli przywódcy religijni nie wykorzystają tego czasu mądrze, w przyszłym miesiącu sprawa się mocno zaogni i nie będą już w stanie uzyskać tego co mogliby teraz na drodze mądrego kompromisu.

Woda to też przemiany, nieokreśloność, dążenie do wolności - być może będziesz świadkiem jakichś dyskusji na temat osób LGBT; te środowiska pojawią się teraz bardzo obficie w mediach i otwarcie będą domagać się swoich praw. Wiele ruchów wolnościowych będzie mieć teraz miejsce. Ale z drugiej strony łatwo będzie teraz o przesadę i egzaltację i w efekcie o śmieszność. Bo Woda jest teraz zbyt obfita, zalewa wszystko, nie zna granic i nie wie kiedy przestać.

Na giełdzie mogą pojawić się spore spadki, więc bądź ostrożny z inwestycjami, szczególnie opartymi o obce waluty. Bezpieczniej teraz poruszać się w obrębie lokat, zwykłych poczciwych lokat. Warunki będą teraz się co chwilę zmieniać i wiele osób straci mnóstwo nerwów próbując ogarnąć co się dzieje na rynku. Trzymaj się z boku i obserwuj.

W przyrodzie będzie teraz więcej wody - mogą pojawić się obfite i długotrwałe deszcze i wygląda na to że sierpień będzie bardziej mokry i chłodniejszy od lipca. Mogą pojawić się powodzie, zalania a nawet tsunami, więc raczej unikaj terenów sejsmicznych. Lepiej też zachować ostrożność w pobliżu tam i zapór wodnych. Przerwanie zapory może skutkować jakimś kataklizmem. Częstszym miejsce wydarzeń mogą być teraz wyspy - a na nich osunięcia terenu, powodzie błotne i inne wydarzenia związane z wodą w nadmiarze.

Jeśli chodzi o nastroje ludzi, będą oni teraz mocno zagłębiać się w filozofię, dochodzić swoich praw i walczyć o swoją wolność, ale raczej poprzez próby dyskusji i pikiety. Dopiero doprowadzeni do ostateczności mogą zdecydować się na poważniejsze ruchy wolnościowe. Na forach pojawią się dyskusje bez końca bo każda ze stron będzie chciała postawić na swoim. A będzie o czym dyskutować, bo oprócz spraw wolności (również sumienia) mogą pojawić się skandale seksualne i nawet jakaś afera związana z seksem i posiadaniem dzieci. Ludzie mogą teraz mieć wybujałe ego i będą się upierać że ich prawda jest najichsza, czasem może to prowadzić do przesady i egzaltacji. Najlepiej trzymać się argumentów. W miejscach wakacyjnych traktuj wodę z rozsądkiem, ona teraz jest bardzo silna i łatwo może pozbawić zdrowia czy nawet życia. Dotyczy to również podróży statkami czy nawet pływania kajakiem. Nawet na basenach bym uważała bardziej niż kiedykolwiek. Niestety w tym miesiącu więcej osób może stracić życie przez utonięcie...

No dobrze, ale teraz trochę pozytywów. Jak wykorzystać ten miesiąc? To będzie świetny czas dla osób piszących jakieś rozprawy czy książki. Wena twórcza będzie tak obfita, że nie zdążysz zapisywać pomysłów. Lepiej zaopatrz się w dyktafon. Wszystko co wiąże się z komunikacją i podróżami - może rozkwitnąć. Reklama i przekazy trafią do szerszej publiczności. Warto teraz zorganizować szkolenia i wykłady albo uczestniczyć w nich. Szczególnie dobrze będą się miały sprawy nieuchwytne lub ezoteryczne czyli sprawy ducha, rozwoju osobistego, psychologii, metafizyki, literatura. To dobry czas na zmiany w stylu życia. Również afirmacje i rytuały magiczne mogą być skuteczniejsze niż kiedykolwiek.

Jednak we wszystkim wskazana jest ostrożność, ponieważ 1 sierpnia rozpoczął się według wierzeń wschodnich krajów - Miesiąc Głodnych Duchów. Potrwa on do 29 sierpnia. W tym czasie Chińczycy unikają większych inwestycji czy decyzji biznesowych, brania ślubu, operacji chirurgicznych i innych działań mogących mieć wpływ na pomyślność. Wierzy się, że w tym czasie zostają otwarte bramy piekieł i zbłąkane dusze mogą krążyć swobodnie między żywymi. Są to dusze osób zmarłych nagle, w wyniku wypadków, morderstw, kataklizmów lub samobójstw. Wracają one do świata żywych, szukając pociechy a czasem rozrywki. Celem więc wszelkich działań będzie teraz uspokojenie tych duchów i sprawienie im przyjemności. Dzięki temu dadzą żywym spokój i poczują się lepiej. Niektórzy wystawiają więc przed dom lub na domowym ołtarzyku jakieś smakołyki, ulubione potrawy zmarłego. Należy palić wiele świec i kadzidełek. Można też pomodlić się lub po prostu ciepło pomyśleć o tych zmarłych, wysłać im dobrą energię. Duchy mogą wtedy odwdzięczyć się na przykład przypływem gotówki.

Jeśli chodzi o energie feng shui, główne miejsce w magicznym kwadracie Luo Shu zajmie w sierpniu energia opisana numerem 5. Jest to energia cesarska, słynąca ze swojej nieprzewidywalności i spektakularnych wydarzeń. Symbolizuje też centrum wydarzeń lub przestrzeni. Dlatego wiele się może dziać w stolicach państw i wiele wydarzeń może dotyczyć rządów, ważnych osób, zarządów dużych firm albo nawet dworów królewskich. Coś bardzo ważnego może zostać ogłoszone.

W centrum miast lub w stolicach, jakieś wydarzenia mogą być związane z wysokimi budynkami. Może też chodzić o jakiś skarbiec, mennicę, rezerwy państwowe, coś bardzo cennego, podstawę czegoś. Jeśli chodzi o kierunki, kłopoty może przynieść teraz kierunek południowego zachodu. Ogólnie linia SW-NE. Tam możesz spodziewać się opóźnień i utrudnień. Coś co miało pójść łatwo, niestety może się skomplikować. Podróż może trwać dłużej, samoloty mogą mieć opóźnienia albo nawet zostaną odwołane loty. Miej zawsze plan B a nawet i C, jeśli podróżujesz na tej linii. Jadąc na zachód uważaj na pokusy, Twoja silna wola będzie teraz słabsza. Jeśli więc jedziesz na delegację, nie pij za dużo, ponieważ uwiedzenie i głupie zachowania są teraz bardziej możliwe niż kiedykolwiek indziej. Ale jeśli jesteś piosenkarką lub muzykiem czy mówcą motywacyjnym - uwiedziesz tłumy i zyskasz niebywałą sławę. Porwiesz ludzi swoim przekazem. Podróże na linii SE-NW mogą z kolei skutkować problemami takimi jak awarie i pożary na pokładzie. Jeśli możesz, unikaj lotu prosto w kierunku NW. Najlepiej przesiąść się gdzieś aby ta linia nie była taka prosta. Na wschodzie uważaj na złamania i zwichnięcia. Północ natomiast wygląda wspaniale w tym miesiącu i może przynieść romantyczne wydarzenia. To jest teraz najlepszy kierunek dla singli. Czyli polskie morze lub nawet północna dzielnica miasta. Południe też jest teraz dobre. Świetny kierunek na wypoczynek pełen inspiracji i radosnych wydarzeń. Chociaż istnieje tam jednak ryzyko pożarów i eksplozji....Niewykluczony jest wybuch jakiegoś wulkanu. Jadąc w tym kierunku zachowaj odrobinę więcej ostrożności a wszystko będzie dobrze. Wybierz bezpieczne miejsca, z dala od wulkanu, najlepiej nad jakąś wodą.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie sierpnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang będą mieć do rozwiązania wiele spraw rodzinnych i zawodowych i mogą czuć że na ich barkach spoczywa spory ciężar. Spokojnie, w przyszłym miesiącu wszystko wróci do normy.

Drzewa Yin natomiast poczują wiatr w żaglach i załatwią wszelkie sprawy które im zalegały na biurkach od dłuższego czasu. Znajdą też wsparcie i będą mogły urzeczywistnić co tylko sobie zamarzą. Do dzieła!

Ognie Yang powinny uważać no możliwość poważnego konfliktu z prawem i lepiej aby nie wychylały się teraz zbytnio w dyskusjach, bo może to skutkować pozwem.

Ognie Yin z kolei mogą liczyć na pozytywne zmiany w pracy, może nawet na awans, ale ich nastrój może być teraz na granicy depresji. Rozejrzyjcie się więc za przyjaciółmi i spędzajcie więcej czasu razem. Panie Ognie Yin mają teraz szansę na spotkanie swojej drugiej połówki.

Ziemie Yang powinny zagrać w Lotka. Możliwe też że otrzymają jakieś niespodziewane pieniądze. Ale uważajcie na kieszonkowców.

Ziemie Yin mogą liczyć na pozytywne zmiany w finansach, jakaś podwyżka albo zmiana stanowiska na lepiej płatne może być na rzeczy. Panowie Ziemie Yin mogą być teraz otoczeni wianuszkiem adoratorek.

Metale Yang będą teraz mieć pełne ręce roboty, ale przynajmniej będzie to temat który dobrze znają. Po prostu usiąść i zrobić.

Metale Yin - przeciwnie - zostaną postawione przed kompletnie nowym zadaniem i będzie od nich wymagana szczególna kreatywność. Spokojnie, dacie radę i bardzo na tym później zyskacie.

Osoby Wody Yang będą mieć teraz bogate życie towarzyskie i wszędzie będzie ich pełno, ale będą mieć skłonność do przesady i ostentacji, przez co mogą narazić się na śmieszność.

Osoby Wody Yin natomiast mogą poczuć się niezrozumiane i wtłoczone w kierat wbrew swojej woli, uwikłane w sprawy innych ludzi. Trzymajcie się ustalonego planu i zadbajcie o asertywność.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Kliknij wakacyjne morze!

lipiec 3 2019 kobieta i morze

Przepowiednia na lipiec - szósty miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Lipiec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 lipca o godzinie 11:21 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 sierpnia do godziny 21:13 DST.

Niestety wiele z przepowiedzianych w czerwcu rzeczy się sprawdziło; były zapowiadane wielkie upały, rekordowe opady gradu, pożary, płonące pojazdy. Był nawet czołg na ulicy wiele zdarzeń z samolotami, naruszenia przestrzeni powietrznej, zestrzelony dron.... Jednym słowem Metal Yang symbolizujący broń i ekstremalne zjawiska pogodowe, dał nam mocno do wiwatu. Lipiec będzie trochę inny, Metal jest tu nieco łagodniejszy, to jest Metal Yin, bardziej ozdobny i delikatny niż związany z bronią, chociaż...mały Metal może oznaczać małą broń, sztylet, nóż, jakieś ostre narzędzie. Nadal bardzo silny jest żywioł Ognia i może to zapowiadać upały ale też solidne burze i gradobicia. Mogą pojawić się pożary trudne do opanowania. Ogrodnicy i rolnicy mogą mieć problemy z suszą.

Ponieważ Mamy Metal Yin ponad silnym Ogniem i Ziemią, może nastąpić więcej zdarzeń związanych z chorobami zapalnymi płuc i oskrzeli a także poparzenia skóry. Uważaj więc na słońcu aby opalanie nie skończyło się nieprzyjemnie. To dobry miesiąc na urlop, bo trochę ciężej będzie się teraz skupić nad pracą, możesz czuć dyskomfort związany z temperaturą ale też naciski i wrażenie przytłoczenia. Wiele planów trzeba będzie skorygować i zmienić, bo nagle zmienią się warunki. W paru sprawach będziesz musiał ustąpić. Również w polityce będzie się sporo dziać, może się zaostrzyć spór, atmosfera może się zrobić dosłownie gorąca. Efektem może być zmiana decyzji, nagłe wolty w paru sprawach, nieoczekiwane ruchy. Niektórzy znani ludzie mogą zrezygnować ze stanowisk albo je stracić. Ponieważ Metal związany jest między innymi z medycyną, stomatologią i chirurgią - wiele miejsca zajmą teraz w wiadomościach szpitale i lekarze. Wyjdzie na jaw wiele malwersacji i nieprawidłowości. Niektóre na ogromną skalę. Może to spowodować konieczność zmian w prawie albo nawet w konstytucji. Ludzie mogą stać się teraz bardzo chwiejni psychicznie i emocje mogą wziąć górę nad zdrowym rozsądkiem. Stąd już niedaleko do jakichś rozruchów lub niepokojów.

Metal Yin to także usta, słowa. Zatem czeka nas mnóstwo dyskusji, debat politycznych, przekrzykiwania się obietnicami. Trzeba też będzie uważać na fałszywe newsy, które będą się teraz pojawiać jak grzyby po deszczu. Nie wierz w zagrożenia powodowane rzekomo przez LGBT czy imigrantów. Spójrz zdroworozsądkowo na to co widzisz. Pamiętaj, że straszenie bywa skuteczne ale czy stoją za tym uczciwe zamiary? Kwestie wszelkiej odmienności mogą być teraz dosłownie na świeczniku. Aby odwrócić uwagę od innych spraw. Metal Yin to słowa, a słowami można uwodzić. Można skrzywdzić. Takich przypadków jak ostatnio w IKEA może być niestety więcej. Poznaj zawsze dwie wersje wydarzenia, pomyśl, nie daj się uwieść. I wreszcie postaw się w roli osoby o którą chodzi, lub grupy osób. Metal Yin jest jak sztylet. Słowem można zabić. Pomyśl zanim wydasz osąd.

Z przyjemniejszych znaczeń; Metal Yin to skóra i uroda. To będzie więc świetny czas aby zająć się sobą, aby kupić sobie dobry wymarzony krem, skorzystać z kosmetyczki czy fryzjerki. Można też udać się do spa. Wszelkie zabiegi związane z urodą, będą teraz skuteczniejsze. Może już czas pomyśleć o zmianie stylu?

Czas sprzyja mówieniu i śpiewaniu, więc pewnie uśmiechną się piosenkarki i mówcy motywacyjni, wykładowcy, doradcy i ....akwizytorzy. Swoją drogą uważaj abyś nie kupiła najdroższego odkurzacza na świecie.....Ogólnie bądź ostrożny czy ostrożna podczas zakupów przez telefon. Pamiętaj, słowo i głos ma teraz wielką moc. Jeśli masz firmę, zainwestuj w kampanię reklamową w radio.

Sporo będzie w lipcu mowy o sprawach prawa i wojskowości, ponieważ centralne miejsce w kwadracie energii Luo Shu zajmuje teraz energia 6 opisana jako Gwiazda Wojskowości. Ta energia stawia na pierwszym miejscu porządek i prawo, więc usłyszymy wiele na temat nowych ustaw, przygotowanych może w nocy, na kolanie. Mogą zostać podważone jakieś wyroki.

Niewykluczone, że jakaś nowa ustawa związana ze zdrowiem, szkolnictwem, podatkami czy nieruchomościami wyciągnie na ulice sporo ludzi. Energia 6 jest czystym Metalem, nosi nazwę Qian i symbolizuje też ojca, autorytet, ostateczne decyzje. Dlatego częściej mogą teraz gościć w mediach autorytety, ważne osoby, szczególnie związane z prawem lub wojskowością. Generał, tajne umowy, wojskowość, prawo....widać ten obraz. Nie zdziwiłabym się gdyby nagle ktoś związany z wojskiem zyskał jakąś większą władzę lub wpływy ale może to być niestety nietrwałe. Być może zostanie poświęcony jakiś "kozioł ofiarny" i powstanie temat zastępczy aby odwrócić uwagę ludzi od...no właśnie, od czego? Obserwuj i wyciągaj wnioski. Może sprawa jakiegoś więźnia; szczególnie politycznego? Może też jakieś szczególne wydarzenie nastąpić na giełdzie lub w kwestii walut. Obserwuj. Jeśli zamierzasz inwestować, rób to ostrożnie - do końca lipca jeszcze powinno być ok, ale potem mogą nastąpić duże wahania na giełdzie.

Spotkanie energii 6 Metalu z roczną energią 8 Ziemi może też zapowiadać sprawy związane z muzeami, bibliotekami i wszystkimi miejscami służącymi do gromadzenia czegoś. Może chodzić też o jakieś hurtownie lub zapasy żywności.

Z drugiej strony, będzie to całkiem dobry miesiąc na podwyższanie swoich kwalifikacji, zdawanie egzaminów i awans. Szczególnie dla młodych mężczyzn.

Działaj teraz systematycznie, z dobrym planem, a wiele osiągniesz. Świetny czas na naukę trudnych tematów, szczególnie ścisłych. Nie będzie jakoś bardzo romantycznie. Raczej ludzie będą mieć teraz praktyczne podejście do życia. Można więc przeprowadzić audyt w firmie lub remont, uporządkować papiery i dokumenty.

Jeśli chcesz pisać wiersze, to raczej ciężko będzie doczekać się jakiejś inspiracji. Ale architekci i projektanci oraz specjaliści od IT i robotyki będą zachwyceni.

Jeśli chodzi o kierunki, unikałabym podróży bezpośrednio na południowy wschód i południowy zachód. Szczególnie pociągi i samoloty mogą mieć problemy na linii SE-NW (niestety może chodzić również o terroryzm). Na południowym wschodzie krajów i kontynentów trzeba uważać na katastrofy naturalne i spowodowane ręką człowieka. Nie wchodź tam do miejsc które mogą się zawalić. Uważaj też co jesz, ponieważ łatwo będzie o zatrucie. Na południowym zachodzie (miast, krajów, kontynentów) uważaj na swoje bagaże i raczej nie chodź samotnie ciemnymi ulicami. Północny zachód może przynieść jakiś groźny pożar. Sprawdź w mieszkaniu czy w tej części nie masz luźnego gniazdka elektrycznego lub czegoś co mogłoby się zapalić.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie lipca przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang mogą liczyć na dostrzeżenie ich wysiłków a może nawet awans. Dobry czas na reklamę swojej działalności. Kreatywność będzie kluczem do sukcesu. Panie Drzewa Yang powinny się rozejrzeć wokół, bo jest szansa na spotkanie swojej drugiej połówki.

Drzewa Yin z kolei powinny uważać na mandaty i fałszywych przyjaciół oraz podstępy konkurencji, szczególnie tej z daleka. Niewykluczone że przyjaciel wpadnie w tarapaty i trzeba będzie mu pomóc.

Ognie Yang czeka dobry finansowo czas a może nawet podwyżka lub zmiana stanowiska na lepsze. Panowie Ognie Yang będą teraz otoczeni wianuszkiem adoratorek. Ktoś złośliwy chcąc Ogniom Yang zaszkodzić sam wpadnie w pułapkę.

Ognie Yin powinny częściej kupować losy, bo mają wielką szansę na niespodziewane pieniądze. Może to być też premia za rzetelną pracę. Wszystkie Ognie będą teraz w centrum zainteresowania i wiele będzie się wokół nich działo.

Ziemie Yang będą musiały wykazać się teraz kreatywnością i pracowitością. Coś ważnego może wymagać większego wysiłku. Wciąż ktoś będzie czegoś od Was oczekiwał ale nie bierzcie zadań ponad swoje siły. Nieżyczliwi ludzie mogą przynieść problemy.

Ziemie Yin spędzą ten czas bardzo pracowicie, niektóre zapewne przy kompotach i wekach :o) Jeśli macie jakieś zaległości, teraz wszystko może się spiętrzyć. Nadmierna ambicja niczemu nie służy. Nie bierzcie zadań ponad swoje siły.

Metale Yang poczują się trochę jak w wojennych okopach. Chcą dobrze ale otoczenie tego nie rozumie i zarzuca im wiele nieprzyjemnych rzeczy. Nawał obowiązków może spowodować przytłoczenie albo nawet załamanie psychiczne. Uważajcie na konkurencję.

Metale Yin będą mieć bardzo aktywny i towarzyski czas i pod koniec miesiąca poczują się bardzo zmęczone. Dobry czas na szukanie rady i wsparcia. Nie wstydźcie się prosić o pomoc. Dzięki jakimś kłopotom poznacie wspaniałego człowieka.

Wody Yang będą mogły zaliczyć ten miesiąc do jednych z najbardziej udanych. Dzięki swojej kreatywności możecie wiele zyskać i zabezpieczyć swój byt. Dobry czas na kampanię reklamową.

Wody Yin mogą poczuć się przytłoczone nawałem spraw do załatwienia. Być może podchodzicie do czegoś zbyt ambitnie? Za wszelką cenę kończcie zadania i nie gromadźcie zaległości.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Kliknij wakacyjne morze!

maj 27 2019 morze i wakacje

Przepowiednia na czerwiec - piąty miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Czerwiec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 6 czerwca o godzinie 01:07 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 lipca do godziny 11:21 DST.

W maju doświadczyliśmy wiele wydarzeń, szczególnie pogodowych, niepokój ogarnął również żywioły, które zniszczyły wiele domów i miejsc. Wiele się mówiło o energetyce i paliwach a ludzie skupiali się na szczegółach zamiast na całości problemu. Widać to było w wielu dyskusjach a nawet rozmowach na forach internetowych. W czerwcu sprawy ruszą do przodu i to bardzo zdecydowanie. Będzie się działo!

W czerwcu bowiem panuje nam miłościwie Metal Yang ponad Koniem, zestaw bardzo dynamiczny, pełen energii i determinacji. Metal Yang odpowiada wyobrażeniu broni, nawet czołgu i niestety możemy się spodziewać jakichś zbrojnych akcji związanych z ciężkim sprzętem bojowym lub samolotami. Znak Konia zawiera silny Ogień. Może być zatem więcej pożarów, wywołanych zarówno przez człowieka i jego działania jak i przez przyrodę. Niewątpliwie czekają nas wielkie upały, nadejdą też burze i może spaść grad rekordowej wielkości. Pogoda może nam ponownie dać do wiwatu i możemy doświadczyć nawet trąb powietrznych. Tak więc w przyrodzie będzie się wiele dziać. Możemy też usłyszeć w wiadomościach o roztopionym asfalcie i wykrzywionych od gorąca szynach, niestety może to być też zapowiedź wypadków kolejowych i drogowych. Również mogą zapłonąć pojazdy; może lepiej sprawdź czy w twoim samochodzie przewody paliwowe są w porządku i czy gdzieś coś nie iskrzy. Ogólnie może być więcej eksplozji, szczególnie związanych z pojazdami i samolotami - ogień jest teraz bardzo silny. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do jakichś zamachów terrorystycznych; niestety jest to możliwe.

Ludzie w swoich reakcjach będą teraz bardziej bezpośredni i szczerzy, zdecydowani. Łatwiej będzie teraz coś zaplanować i realizować. Jeśli mieliśmy problemy z realizacją naszych pomysłów w maju - to teraz ruszymy jak z kopyta. Siłę przebicia będą mieć wszystkie pomysły konkretne, inżynierskie, śmiałe architektoniczne projekty. Jeśli dotąd nie wiedziałeś jak się do czegoś zabrać - to teraz jest świetny moment na ułożenie biznesplanu i trzymanie się go. Ale jeśli twoje działania są niekonkretne, źle przygotowane albo chaotyczne - możesz zapomnieć o sukcesie.

Metal Yang to zimna logika i brak empatii. Nie licz na litość jeśli coś przeskrobiesz. Nie będzie też łagodnej przemowy. Mówi się, że Metal Yang jest jak słoń w składzie porcelany. On ma przed sobą cel i będzie chciał zorganizować akcję a potem uzyskać to co zaplanował. Niestety czasem po trupach. Staraj się nie wejść w drogę prawu, urzędnikowi ani komuś kto cię nie lubi. Ale jeśli to ty jesteś pokrzywdzony i masz za sobą prawo i paragrafy - może to być teraz "szybka piłka" i szybkie zwycięstwo.

Dobry czas na stanowcze kroki i "cięcia". Szkoda czasu na toksyczne znajomości czy drażniące tematy. Zrób porządek w swoich planach i poglądach. Skup się na czymś co jest twoją pasją i włóż w to całe swoje siły. Energie miesiąca pozwolą ci wystartować, ale musisz mieć wszystko dobrze przygotowane. Nie rozdrabniaj się na sto różnych dupereli. Metal Yang to czas konsolidacji w jakimś wspólnym celu. Być może jakieś partie się połączą jeszcze bardziej i ustalą jeden wspólny program, bardzo konkretny - to jest klucz do sukcesu. W jedności siła.

Zrób biznesplan i trzymaj się go z całych sił. To nie czas na pobłażanie sobie czy odpuszczanie. Jeśli teraz coś przegapisz, trudno będzie ci nadgonić. Do dzieła więc!

W magicznym kwadracie feng shui centralne miejsce zajmie teraz energia opisana trygramem Dui, symbolizującym mowę, usta, zdradę, oczernianie ale też śpiew, precyzyjne narzędzia i biżuterię. Czyli słowa będą mieć teraz wielką moc, naprawdę wielką. Energia Dui to również uwodzenie. Kto wie, może usłyszymy o takich sprawach, szczególnie związanych z młodymi znanymi kobietami.... Ale może być też mowa o wielu sprawach dotyczących młodych kobiet osobiście (antykoncepcja? in vitro?) Wiele teraz może wyjść na światło dzienne jakichś działań szpiegowskich lub związanych z korupcją. Mogą wyjść niezwykłe i zaskakujące fakty o szpiegach, niejawnej współpracy i ukrytych planach. Może nawet uda się odkryć plany jakiejś akcji i udaremnić ją. Wiele osób poczuje się oszukanych, niektórzy wpadną w sprytnie uszykowane zasadzki. Inni znajdą się w sytuacjach patowych. W mediach częściej będą pojawiać się informacje o zdradach, niewierności, głośnych rozwodach, uwiedzeniu, przekupstwie lub pedofilii. Niewykluczone też, że pojawi się jakiś pomysł ustawy regulującej sprzedaż alkoholu lub antykoncepcji. Jeśli nie jesteś politykiem, wiele z tych rzeczy zobaczysz tylko w telewizji lub przeczytasz w gazecie. Weź sobie jednak do serca, aby bardzo uważać teraz na słowa. To może być trudny czas do ustalania jakichś bardziej skomplikowanych spraw. Ale jeśli pracowałeś nad czymś dłużej i masz już gotowy dobry plan - może dojść do skutku jakiś wielki kontrakt. Może też pojawi się w drzwiach Twojego biura tak zwany kluczowy klient. Jeśli chcesz rozpocząć kampanię reklamową - niech to będzie w radiu; ważny jest głos, ważna też będzie otoczka muzyczna reklamy. Zresztą również muzycy i śpiewacy będą mieć teraz swoje dobre chwile. Koncerty mogą przyciągać więcej osób, może nawet otrzymasz więcej zaproszeń.

Jeśli chodzi o kierunki, na które trzeba uważać, wyliczyłabym przede wszystkim wschód. Na wschodzie miast, krajów czy kontynentów mogą nastąpić jakieś katastrofy naturalne lub poważne wypadki. Poruszaj się ostrożnie jadąc w kierunku wschodu; noga z gazu. W domu w tym rejonie uważaj na urazy głowy i kręgosłupa. Z kolei samoloty lecące w kierunku południowego zachodu mogą być narażone na spotkania z ptakami lub rekordowe "dziury" powietrzne. Na południowym wschodzie widzimy kombinację energii zwaną "skrzyżowane miecze" i może to zapowiadać jakiś poważniejszy konflikt. Raczej odpuściłabym sobie teraz wizytę na Bliskim Wschodzie.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie czerwca przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang muszą uważać na możliwe konflikty z prawem, ale jeśli są artystami i właśnie ukończyły jakieś dzieło, mogą liczyć na niespodziewaną nagrodę. Czas będzie trochę męczący i nie ominie was stres.

Drzewa Yin mogą liczyć na awans i nagrodę za swoją pracowitość a singielki mogą spotkać swoją drugą połówkę. Będzie to pracowity czas, ale w potrzebie nie wahajcie się prosić o pomoc kogoś z daleka.

Ognie Yang powinny kupić parę losów na loterii i brać udział w konkursach. Strzeżcie się jednak ukrytego wroga i zazdrośników. Kluczem do sukcesu będzie kreatywne podejście.

Ognie Yin natomiast mają teraz szansę podpisać kontrakt życia, szczególnie jeśli pracują w zespole. Panowie Ognie Yin mogą rozglądać się za partnerką, bo będą teraz otoczeni wianuszkiem adoratorek.

Ziemie Yang zrealizują teraz swoje najśmielsze pomysły, bo wiatr będzie w żaglach i odkryją również w sobie ogromne pokłady cierpliwości i pracowitości - stuprocentowa recepta na sukces! Ale być może trzeba się będzie z kimś podzielić.

Ziemie Yin mogą teraz liczyć na premię lub nagrodę, szczególnie jeśli pracują w zespole. Drogie Ziemie Yin, wyjmijcie z szuflad to co tam chowacie i pokażcie światu - to jest TEN moment :o)

Metale Yang mogą liczyć na chwile oddechu i trochę towarzyskich spotkań. Wszystko powinno pójść zgodnie z planem. Ale nie zaniedbujcie pracy, ponieważ na horyzoncie czeka nagroda.

Metale Yin powinny zwrócić uwagę na konkurencję i pułapki w postaci "świetnych okazji", bo mogą wpaść w tarapaty. Trzymajcie się drogie Metale Yin tego co było wcześniej przemyślane i ustalone, bo nie wszystko złoto co się świeci.

Wody Yang mogą liczyć na intratne zlecenia, ale związane z ciężką pracą i wieloma wyrzeczeniami a do tego jeszcze dołączą jakieś sprawy rodzinne. Rodzina może czuć się odstawiona na boczny tor. Jakaś sprawa z przeszłości może wam popsuć szyki.

Wody Yin natomiast otrzymają potrzebne wsparcie, niewykluczone że nawet finansowe. Ale nie obędzie się bez drobnych przeciwności losu. Uważajcie na konkurencję, ponieważ wasz nowy pomysł może zostać ukradziony. Kluczem do sukcesu będzie przekucie stresu na motywację.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Kliknij wakacyjne morze!

maj 4 2019 motyl i kwiat

Przepowiednia na maj - czwarty miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Maj według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 maja o godzinie 21:03 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 6 czerwca do godziny 1:07 DST.

W kwietniu doświadczyliśmy wielu popisów żywiołu Ziemi i Ognia (w centrum Luo Shu), w postaci wstrząsów, osunięć ziemi, wypadków w górach, wydarzeń na wyspie (Sri Lanka) jak również ognia w stolicach (katedra Notre Dame w Paryżu, meczet w Jerozolimie, pożar w centrum handlowym w Warszawie)...Było również wiele niepokojów społecznych, wiele kłótni i nieporozumień. Co gorsza, ludzie byli uparci i ciężko było wyciągnąć rękę do zgody albo przyznać komuś rację. W maju nadal jesteśmy pod władaniem żywiołu Ziemi, również bardzo silnego ale mającego trochę inny styl działania. Teraz bowiem rządy obejmuje Ziemia Yin. Delikatniejsza, wciąż uparta ale bardziej wyrozumiała. Energie miesiąca dadzą ludziom trochę inny "styl" upierania się. Nie będzie to już hasło "bo tak", ale raczej dłuższe zastanowienie się, wahanie. Szczególnie, że pod Ziemią Yin znajduje się znak Węża mający konflikt ze Świnią roku. Więcej teraz może się dziać pod powierzchnią, w ukryciu. Dlatego niestety nie można wykluczyć jakichś dobrze przygotowanych zamachów terrorystycznych czy jakichś skandali związanych ze szpiegami czy w świecie polityki. W związku z wyborami, wiele rzeczy ukrytych wyjdzie na jaw, ale możliwe też są prowokacje i fałszywe informacje.

Ziemia Yin lubi gromadzić, co tylko się da, pieniądze, wiedzę, cokolwiek. Tak więc ludzie będą gromadzić fakty i wiedzę, aby rozsądnie podjąć decyzję. Wiele usłyszysz teraz o oszczędnościach, kasach, płaceniu, racjonalnych wydatkach. W wiadomościach pod lupą znajdą się banki, fundusze i agencje ubezpieczeniowe. Również wiele będzie mowy o wszystkim co dotyczy gromadzenia i zbiorów - hurtownie, magazyny, zbiorniki retencyjne, oszczędne źródła energii a nawet - muzea (kontrowersyjna wystawa i cenzura) i biblioteki (książki non grata?). Co jest charakterystyczne dla Ziemi Yin - ludzie zajmą się najdrobniejszymi detalami, tracąc sprzed oczu większy obraz całości. Może to mieć przykre skutki w polityce i gospodarce. Generalnie teraz nastąpi "era" szczegółu i detalu - ludzie będą skupiać się na najmniejszych drobiazgach, szukać dziury w całym. Przez co wiele prac się opóźni, przesuną się terminy, plany pozostaną niewykonane. W naturze jest teraz sporo żywiołu Ognia, co w połączeniu z Ziemią Yin może dać efekt większego zainteresowania paliwami i źródłami energii, wykorzystaniu energii lub gromadzeniu jej. Usłyszymy być może o nowych możliwościach związanych z ogniwami i pozyskiwaniem energii słonecznej, być może ktoś opatentuje jakąś nową baterię lub sposób gromadzenia energii. Na topie znajdą się oszczędne auta, oszczędne żarówki i sprzęt klasy AA lub nawet AAA. Jeśli więc twoja firma czymś takim się zajmuje - teraz pokaż się światu, to jest dobry moment.

Energia to również pozyskiwanie jej z nowych źródeł. Może wrócić sprawa elektrowni jądrowej albo gazu łupkowego. Mogą wejść także jakieś nowe, restrykcyjne prawa związane z oszczędnością energii. Wiele będzie mowy także o rolnictwie i zwierzętach hodowlanych, o żywności. Mogą wejść w życie jakieś nowe rozporządzenia dotyczące żywności. Może też usłyszymy o emeryturach rolniczych lub ogólnie o pieniądzach gromadzonych na przyszłość.

Generalnie w polityce i gospodarce będzie rozsądnie, przynajmniej na pozór. Ludzie będą skłonni do rozsądnych rozwiązań i kompromisów. Mogą się jednak pojawić dyskusje związane z gruntami i ziemią, mogą wyniknąć tu jakieś sporne kwestie. Już rozkwita przecież sprawa dziedziczenia, spadków i odszkodowań wojennych za utracone mienie.

Gdy będziesz załatwiać swoje sprawy - możesz mieć wrażenie że wszystko niemiłosiernie się przedłuża. Jeśli oddajesz teraz jakąś pracę do oceny, przygotuj się na mnóstwo poprawek i uwag :o) A także na wszelkie opóźnienia wynikłe z komunikacji, pogody i różnych innych przypadkowych zdarzeń. Natomiast jest to rewelacyjny czas na zrobienie dokładnych badań zdrowotnych lub diagnostyki pojazdu, testów nowego wynalazku czy produktu - niewątpliwie znalezione zostaną wszystkie najdrobniejsze szczególiki. Dla firm jest to świetny moment na audyt.

W centrum magicznego kwadratu feng shui znajdzie się teraz trygram Gen i będzie to ciekawa sytuacja, ponieważ dubluje on trygram roku. Wszystkie sprawy mogą więc być o wiele intensywniejsze. Trygram Gen to energia symbolizująca małe dzieci (szczególnie chłopców), góry, mądrość i odludne miejsca. Gen odpowiada też za ręce. Wszystko to może niestety dawać obraz działań pedofilskich...Może warto teraz porozmawiać ze swoimi dziećmi o bezpieczeństwie w Internecie? Ta energia może też zapowiadać jakiś bunt, opór, przeszkodę. Niewykluczone, że społeczeństwo postanowi podjąć jakąś bardziej zdecydowaną akcję protestacyjną. Ogólnie w mediach może teraz wyjść na światło dzienne wiele faktów związanych z mieszkaniami i nieruchomościami, sprawami dziedziczenia itd. Może też chodzić o pomniki...Dużo się może dziać także w górach i odludnych okolicach. Trygram Gen wiąże się też z duchowością i wiedzą, stąd może nabrać rumieńców temat Kościoła jako instytucji, oczyszczania się z błędów. Również coś ważnego może się zacząć dziać na uniwersytetach i szkołach. Niewykluczone są jakieś zmiany w szkolnictwie, jakieś nowe zasady. Albo też pojawi się chęć napiętnowania fałszywych uzdrowicieli. Jeśli chodzi o części ciała, energia Gen odpowiada za ręce i plecy, więc może też być więcej newsów o chirurgii, rzemieślnictwie, masażach. Kto wie, może pojawi się jakaś nowa skuteczna terapia pomagająca zwalczyć problemy z plecami? Albo jakieś nowe osiągnięcie w protetyce (protezy ręki)? Może operacje na odległość przy użyciu robotów? Zobaczymy. Może być ciekawie.

Linia SW-NE wciąż nie jest najlepsza do podróżowania. Szczególnie lepiej sobie odpuścić podróże wprost na południowy zachód - pamiętajmy że energia się w tym miesiącu kumuluje, więc wydarzenia mogą być obfitsze w skutki. Na południu z kolei mogą być jakieś wstrząsy, więc omijamy tereny sejsmiczne. Uważaj też na drzwi i okna na południu i nie zostawiaj nic przed domem w tym kierunku, ponieważ może zniknąć...to w tym miesiącu zdublowany kierunek strat i złodziei. Południowy wschód i wschód mogą z kolei przynieść urazy, wypadki i złamania. Nie przesadzaj więc z szybkością jadąc w tych kierunkach i może odpuść sobie ryzykowne sporty. Po romantyczne chwile możesz się za to udać na północ, nad jakąś wodę.
Na północnym zachodzie mogą zdarzyć się pożary i eksplozje. Skontroluj co masz w mieszkaniu w tym rejonie. Niemniej, ten miesiąc oczywiście nie będzie przynosił samych negatywnych rzeczy. Ujrzą światło dzienne jakieś wynalazki i nowe udogodnienia. Pojawią się nowe idee i ludzie skupią się na rozwiązywaniu trudnych problemów.

Pamiętaj, że energie przychodzą do nas takie a nie inne, ale to my decydujemy jak je wykorzystamy. Zawsze to powtarzam moim uczniom. Nie ma sensu się bać energii. Lepiej się do nich przygotować i wziąć sprawy w swoje ręce - wykorzystać te energie jak najlepiej dla naszego dobra.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie maja przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang mogą liczyć na podwyżkę lub nawet premię. Panowie Drzewa Yang mogą być teraz dodatkowo otoczeni wianuszkiem adoratorek, nic tylko wybierać :o) Ale nie wszystko pójdzie tak jak sobie zaplanowaliście. Bądźcie gotowi na plan B a nawet C. Mały błąd może spowodować duże skutki.

Drzewa Yin spotkają się z wyróżnieniem i może nawet jakąś nagrodą. Ktoś wreszcie doceni Wasze wysiłki. Ale nie spoczywajcie na laurach, będzie jeszcze potrzebne trochę kreatywności do rozwiązania pewnej sprawy. Mogą pojawić się ciekawe możliwości, nie przegapcie ich.

Ognie Yang staną się teraz wyjątkowo kreatywne i wpadną na pomysł czy rozwiązanie, które przyniesie długotrwałe efekty. Jeśli Ogień Yang jest artystą - teraz może stworzyć jedno ze swoich wiekopomnych dzieł. Nie pozwólcie aby drobne przeszkody Was zniechęciły.

Ognie Yin będą teraz bardzo zapracowane, robota będzie im się palić w rękach :o) Jeśli macie jakieś zaległości - teraz pokonacie je w mig. Wiele pań Ogni urodzi teraz swoje dzieci. Ale w otoczeniu ktoś będzie wciąż zrzędzić i mieć pretensje. Spróbujcie omijać tę osobę...

Ziemie Yang z kolei mogą spotkać się z plotkami i mogą czuć się trochę niezrozumiane przez otoczenie. Ale spokojnie, to tylko chwilowe i nie wyciągajcie zbyt pochopnych wniosków. Uważajcie tylko na rywali i konkurencję oraz kieszonkowców. Niewykluczona jest jakaś spłata zaległych pieniędzy lub prezent z daleka.

Osoby spod znaku Ziemi Yin znajdą się teraz w centrum zainteresowania i ich życie towarzyskie rozkwitnie. Kochane Ziemie Yin, koniecznie zapisujcie wszystkie inspiracje, bo niewykluczone że wpadniecie na trop genialnego pomysłu. Ale strzeżcie się ukrytego wroga.

Metale Yang wreszcie poczują jak opada z nich wielkie brzemię i teraz już wszystko będzie łatwiejsze. Znajdą się pomocni ludzie i potrzebne wsparcie. Nie liczcie jednak zbyt mocno na to wsparcie, bo w kluczowym momencie wszyscy będą zajęci swoimi sprawami. Może też powrócić jakiś problem, niezałatwiony wcześniej. Sprawdźcie rachunki.

Metale Yin natomiast mogą mieć teraz więcej spraw rodzinnych do rozwiązania, generalnie będą mieć teraz więcej spraw na głowie. Być może trzeba wreszcie zakończyć coś związanego z przeszłością. Może trzeba kogoś przeprosić? Warto wyciągnąć rękę do zgody.

Wody Yang mogą spodziewać się jakiegoś wyróżnienia lub co najmniej dostrzeżenia albo nawet awansu. Ale nie wszystko złoto co się świeci. Pięknie zapowiadająca się propozycja, może okazać się pułapką. Panie Wody Yang mogą teraz liczyć na spotkanie swojej drugiej połówki.

Wody Yin poczują co to znaczy obowiązek i nawał pracy. Lepiej rozłóżcie sobie rozsądnie zadania, bo na koniec może się okazać że zbytnie spiętrzenie coś wam uniemożliwi lub zmusi do zmiany planów. Skupcie się na czymś najważniejszym, nie rozdrabniajcie się, bo możecie stracić jakąś ciekawą szansę.
Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Kliknij wiosennego motyla!

kwiecień 2 2019 tulipany, wiosna

Przepowiednia na kwiecień - trzeci miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
Kwiecień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 kwietnia o godzinie 3:52 DST (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 5 maja do godziny 21:03 DST.

Marzec przyniósł nam zmienną sytuację, zarówno w wydarzeniach, polityce jak i w przyrodzie. Wiele rzeczy wyszło na jaw, umocniły się niektóre partie, ludzie mieli tendencję do konsolidacji sił. Również dziennikarze śledczy mieli co robić - odkryte farmy trolli, przeróżne grzeszki polityków itd.

Ciekawe zatem co nas czeka w kwietniu? Niestety nie będzie spokojnie. I to zarówno w przyrodzie jak i w polityce oraz w ludzkich umysłach. W przyrodzie mogą się obudzić wulkany i częstsze będą trzęsienia ziemi, próbkę już mieliśmy ostatnio (Turcja i Grecja). Mogą też nastąpić osunięcia ziemi i przeróżne katastrofy związane z ziemią, górami i budynkami. Raczej odradzałabym udawanie się teraz w miejsca aktywności sejsmicznej. Możliwe jest też tsunami.

Skąd się to bierze? W kwietniu przychodzi do nas energia Ziemi Yang ponad Smokiem. Daje to obraz wielkiej góry pod którą nie ma spokoju, coś się dzieje. Smok kryje w sobie żywioł Drzewa, które próbuje rozsadzać Ziemię od dołu. Stąd też mogą nastąpić jakieś wstrząsy lub wybuchy wulkanów albo wypadki w kopalniach czy tunelach, generalnie pod ziemią. Może też coś się zdarzyć na jakiejś wyspie. Ziemia to upór, konserwatyzm i niechęć do zmian. Może to mieć duże znaczenie dla Brexitu, ponieważ ludzie dostrzegą mnóstwo zmian, nie zawsze korzystnych dla nich, jakie zajdą w procesie wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii. Z jednej strony będzie parcie na kontynuację procesu ale z drugiej pojawi się hamowanie. W polityce mogą zacząć się chwiać bastiony niektórych ugrupowań. To co było silne i pewne, może zacząć się powoli rozsypywać. Ważne będą ruchy oddolne, które będą w stanie naprawdę dużo teraz zdziałać. W pewnym sensie będzie to miesiąc w którym można przenosić przysłowiowe góry. Jeśli chodzi o działania ludzi, może się nagle pojawić jakiś wielki zryw, coś na kształt rewolucji, znikąd, totalnie z zaskoczenia. Coś co było jakiś czas przygotowywane w ukryciu, może teraz wyjść na jaw. Ludzie już nie dadzą się omamić czy przestraszyć i będą bardziej zdesperowani i odważni. Może to niestety doprowadzić do krwawych starć w różnych miejscach świata. W życiu prywatnym i zawodowym - nie niedoceniaj przeciwnika lub konkurencji. Możesz zostać zmieciony z rynku zanim się obejrzysz. Wszystko co się będzie teraz dziać - będzie jak taran, niemożliwe do zatrzymania. Ale to ma też swoje dobre strony, bo jeśli to ty o coś się starasz, dzięki twojemu uporowi i pracy - to ma wielkie szanse powodzenia. Będziesz mógł czy mogła wreszcie zrobić wielki krok naprzód.

Bardzo dobry czas do egzaminu, do przedstawienia jakiejś pracy, dzieła, do starania się o urząd czy posadę. Świetny moment do założenia firmy lub wypuszczenia nowego produktu na rynek - pod warunkiem, ze przetestowałeś odpowiednio. Jeśli prowadzisz sprawę sądową - teraz może nastąpić przełom. Również jeśli chorujesz od dłuższego czasu - niewykluczone że lekarz właśnie teraz wpadnie na właściwy trop i szybko cię przywróci do zdrowia. Ale jeśli masz skłonność do wrzodów żołądka - uważaj na dietę, bo może przyjść zaostrzenie. W ogóle może być teraz "wysyp" dolegliwości układu pokarmowego. Tak więc nie przejadaj się w okresie Świąt :o)

Zauważysz z pewnością, że jesteś bardziej zdecydowany, otoczenie też będzie bardziej uparte. Trudno więc będzie znaleźć porozumienie, bo obie strony okopią się po dwóch stronach barykady. Będzie większe parcie na walkę niż dogadanie się. Łatwo będzie teraz kogoś obrazić, ludzie mogą być przewrażliwieni na swoim punkcie. Uważaj więc podczas ostrzejszych dyskusji, a najlepiej zajmij się po prostu porządkami i swoją robotą.

W Feng Shui centralne miejsce w wykresie zajmuje teraz cyfra 9 przypisana trygramowi Li - Ognia i Średniej Córki. To wnosi dodatkowe znaczenia dla kwietnia. Ogień symbolicznie oświeca i pomaga tajemnicom ujrzeć światło dzienne. Wiele się więc teraz dowiemy o różnych sprawach. Bohaterkami wydarzeń mogą być teraz częściej kobiety w średnim wieku a szczególnie takie, które są na przysłowiowym świeczniku, a więc aktorki, panie zajmujące się polityką (między innymi Angela Merkel, Theresa May, Beata Szydło i Beata Kempa), modelki, artystki. Sztuka, artyzm i edukacja (kaganek oświaty) będą teraz częstym tematem w mediach. Zresztą grozi nam strajk nauczycieli, więc siłą rzeczy jest to obecnie temat przewodni. W ogóle w mediach będzie się teraz sporo dziać; być może wielkie zainteresowanie wzbudzi jakaś premiera czy wystawa. Może rozkwitnąć marketing. Ale ponieważ energia opisana numerem 9 oznacza Ogień i ten Ogień jest w centrum, może to zapowiadać "ogień w stolicy". Różnie można to rozumieć, bo albo to będzie na zasadzie, że wiele się wydarzy w stolicach krajów i wszystkie oczy będą tam zwrócone, albo....może zapłonąć prawdziwy ogień pożarów lub rozruchów. Może zdarzyć się jakaś eksplozja.

Jeśli chodzi o kierunki, wiele się teraz może dziać na północy krajów lub na wyspach czy na jakimś morzu. Może to być jakaś katastrofa naturalna lub spowodowana ręką człowieka. Może ulec uszkodzeniu jakaś ważna arteria, kabel przesyłowy, rura z wodą, ropą czy gazem. Mogą też jednak pojawić się problemy z zanieczyszczeniem wody pitnej lub ....strajkiem czy rozruchami. Może tam też pojawić się jakaś epidemia.

Bardzo niebezpieczne mogą być teraz góry, więc byłabym ostrożna ze zbyt śmiałymi wyprawami lub wędrówkami poza szlakami. Łatwo teraz będzie o wypadki i urazy, szczególnie jeśli ktoś udaje się na wschód. Na zachodzie państw lub podczas podróży w tym kierunku, mogą pojawić się opóźnienia i blokady. Gdy wybierasz się na zachód, szczególnie na samolot lub ważne spotkanie - wyrusz mocno wcześniej, zapewnij sobie duży zapas czasowy, bo wszystko się będzie sprzysięgać aby powodować opóźnienia i blokady. Podczas podróżowania na północny wschód lub południe, pilnuj swojego bagażu, ponieważ możliwe są kradzieże i straty. Jeśli wybierasz się na wakacje - po prostu kieruj się rozsądkiem, nie szarżuj a wszystko będzie dobrze. Odpuściłabym sobie jednak loty prosto na południowy zachód lub północ. Jeśli musisz udać się w takim "trudniejszym" kierunku - połącz kilka etapów podróży w różnych kierunkach.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie kwietnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang - powinny grać w Lotka i brać udział w konkursach, bo mogą otrzymać nagrody i generalnie jakieś niespodziewane profity. Ale strzeżcie się ukrytego wroga i niespodziewanych pułapek.

Drzewa Yin - zapamiętają ten miesiąc jako bardzo dobry finansowo, a panowie Drzewa Yin mają szansę spotkać swoją drugą połówkę. Dobrze się zastanówcie przed każdą decyzją. Niewykluczone że ktoś będzie potrzebować waszej pomocy.

Ognie Yang - spędzą ten czas bardzo pracowicie i pod koniec miesiąca będą już trochę zmęczone. Pamiętajcie aby poświęcić też trochę czasu bliskim, bo z powodu waszej zajętości mogą pojawić się konflikty.

Ognie Yin - z kolei będą zmuszone do rozwiązywania problemów z którymi się jeszcze nie spotkały, premiowana będzie kreatywność. Panie Ognie mogą teraz urodzić swoje dzieci :o) Uważajcie na pułapki i prowokacje. Nie dajcie się wciągnąć w nieswoje sprawy.

Ziemie Yang - mogą stać się teraz bardziej towarzyskie i uda im się załatwić wiele zaległych spraw, szczególnie związanych z działalnością zawodową, finansami i sprawami prawnymi. Gdy będziecie poza domem i weźmiecie udział w loterii - los się może do was uśmiechnąć.

Ziemie Yin - mogą poczuć się niezrozumiane i trochę odtrącone. Mogą mieć ochotę wycofać się i odpocząć albo zająć własnym rozwojem. Nie martwcie się, to minie. Niemniej ten miesiąc może być trudniejszy.

Metale Yang - poczują się przytłoczone obowiązkami i może się okazać że zostały same na placu boju z jakimś poważnym zadaniem. Mogą też mieć jakieś sprawy rodzinne, które zabiorą im sporo czasu.

Metale Yin - z kolei poczują wiatr w żaglach i otrzymają wsparcie na które czekały - dobry czas do zajęcia się najtrudniejszymi sprawami. Ale musicie zrobić jak najszybciej pierwszy krok, bo inaczej cała para pójdzie w gwizdek. Nic się samo nie zrobi.

Wody Yang - mogą poczuć że stanęły przed ścianą i że wszystko się sprzysięgło aby rzucać im kłody pod nogi. Muszą też uważać na kontakty z prawem i mandaty. Być może będą musiały zmienić swoje plany lub z czegoś zrezygnować. Każdy błąd będzie teraz sporo kosztować. Unikajcie wyjazdów w góry.

Wody Yin - za to mogą liczyć na awans i nawet sławę, ale może to być okupione solidnym stresem niestety. Panie Wody Yin zauważą wokół siebie wianuszek adoratorów ale może to być nawet bardziej uciążliwe niż przyjemne. Unikajcie wyjazdów w góry.

Znajdziesz teraz w sobie ogromne pokłady cierpliwości i dokładności, mogę sobie tylko wyobrazić jak wspaniale "wylizane" przed Świętami będą mieszkania moich drogich czytelników :o) Pracuj więc, pisz, twórz i osiągaj nagrody, czego ci z całego serca życzę. Może ten miesiąc nie będzie za bardzo rozrywkowy, ale za to posuniesz swoje prace bardzo naprzód i będziesz mieć z tego ogromną satysfakcję a i podziw dla siebie, że się udało i dokonałeś tego o co sam siebie nie podejrzewałeś! Trzeba będzie jednak trochę uważać przy świątecznym stole aby nie pokłócić się o jakieś bzdury. Ponieważ w tym miesiącu patronuje nam żywioł Ziemi, duży nacisk może być na dobór potraw na stole. Ziemia odpowiada za karmienie i gromadzenie. A najbardziej za smak słodki i tłuszcze. Może więc w zgodzie z energiami miesiąca upieczesz coś niezwykłego tym razem? Do dzieła więc! Trzymam kciuki! Wesołych Świąt!

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Kliknij wiosenne tulipany!

marzec 4 2019 tulipan, wiosna

Przepowiednia na marzec - drugi miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
Marzec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 marca o godzinie 22:10 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 kwietnia do godziny 3:52 DST.

Luty był - tak jak pisałam w poprzedniej prognozie - dość energetycznym miesiącem, wiele się działo, pogoda trochę nas rozpieściła, było wiele zapowiadanych lawin w górach, ludzie byli rozemocjonowani, wiele wydarzeń było spektakularnych. Jak będzie zatem wyglądać marzec w Roku Świni?

Po nagłym i ostrym zrywie Tygrysa z Drzewem Yang i potężnym Ogniem, teraz zapowiada się nieco spokojniejsza faza, ponieważ pojawia się Królik a nad nim Ogień Yin. Tak właśnie wygląda data w kalendarzu chińskim - u góry mamy tak zwany Niebiański Pień czyli jeden z pięciu żywiołów a na dole Ziemski Konar czyli jedno z dwunastu zwierząt chińskiego zodiaku. Żywioły mogą występować w postaci Yin lub Yang czyli mogą być delikatne albo bardziej agresywne. Każde zwierzę chińskiego zodiaku również posiada jakieś żywioły. Teraz mamy więc Królika i Ogień Yin. Królik zawiera w sobie delikatniejszą odmianę żywiołu Drzewa, coś jak miękka trawa uginająca się podczas powiewu wiatru. Również Ogień nad nim jest delikatniejszy. To nie znaczy oczywiście że spory nagle ucichną a ludzie rzucą się sobie w objęcia. Jednak Drzewo Yin w znaku marcowego Królika jest bardziej skłonne do rozmów, negocjacji i szukania kompromisów. Jeśli przed 5 marca nie nastąpi jakiś atak lub interwencja zbrojna, to potem raczej będzie to już spokojniejsza reakcja. Będą rozmowy, być może nawet ostre, być może nawet zrywane kilka razy. Może się też zdarzyć jakaś większa manifestacja, ponieważ Drzewo miesiąca jest wzmacniane Wodą i Drzewem znaku rocznej Świni. To może zapowiadać powstawanie i umacnianie się przeróżnych koalicji i frontów, partii.

Ogień Yin w tym miesiącu jest chwiejny i zmienny, więc możemy być zaskakiwani skrajnie różnymi informacjami a sytuacja może się zmieniać jak w kalejdoskopie. Gra może się toczyć wokół Ognia w sensie paliwa, gazu, ropy i ogólnie energii i może to być punktem przetargowym w dyskusjach. Być może coś decydującego się wydarzy w jakichś spółkach związanych z tymi tematami. Drzewo wiąże się z Naturą i ekologią i to również będzie teraz ważny temat. Ekolodzy lub prawo związane z ochroną natury, niejedną decyzję może teraz storpedować lub zablokować. Nie są wykluczone akcje wojskowe a nawet wybuchy bomb, jednak raczej będą to pojedyncze akcje. Na razie nie wygląda to na początek trzeciej wojny światowej. Trzeba będzie bardziej uważać na możliwość wybuchu gazu i jakichś wypadków w kopalniach lub tunelach, ponieważ w obrazie energii tego miesiąca jest możliwość nagłego wyjścia czegoś na powierzchnię. Może więc coś się też ulatniać, zatruwając otoczenie. Może pojawić się płomień na jakiejś platformie wydobywczej i bardzo trudno będzie go zagasić. To może być również czad. W naszych domach warto sprawdzić przewody kominowe i podłączenia gazowe. Przejdź się po południowych, południowo wschodnich i południowo zachodnich częściach domu i zabezpiecz wszystko co mogłoby wybuchnąć albo się zapalić. Jeśli masz tam kuchnię - daruj sobie w tym miesiącu garnki ciśnieniowe.

Emocje ludzi będą spokojniejsze ale zmienne. Generalnie wszyscy będą raczej dążyć do zgody i spokoju. Odczujemy to również na forach i zgromadzeniach. Ludzie się przestraszyli tego co może się zdarzyć i zaczęli myśleć trochę inaczej. Mniej teraz będzie kłótni o głupoty a ludzie będą mieć tendencję do godzenia się i łączenia w grupy, partie i stronnictwa. Trochę będzie tu działania też na pokaz, aby zrobić odpowiednie wrażenie. Media będą kwitły i mniej znane dzienniki czy dziennikarze, fotografowie mają teraz szansę zaistnieć. Złote czasy zapowiadają się też dla dziennikarzy śledczych, dzięki którym poznamy parę zadziwiających historii. Coś co usiłowano starannie ukryć lub przykryć innymi wydarzeniami, bezczelnie teraz wypłynie na wierzch.

Jest to generalnie dobry miesiąc na negocjacje, rozmowy, ustalanie czegoś. Świetny czas dla dyplomatów, polityków i mówców którzy teraz będą bardzo łatwo mogli przyciągnąć uwagę do siebie. Jeśli chcesz coś opublikować, przedstawić, pokazać - zrób to teraz. Nastroje będą raczej optymistyczne, chociaż przeplatane nerwowymi momentami. Jak ogień świecy - migocący i zmienny. Zamiast otwartej wojny, może raczej dojść do zamachów terrorystycznych, omyłkowo wystrzelonych rakiet i pojedynczych akcji. Tak więc nie będzie to do końca spokojny czas. Pod koniec miesiąca może nastąpić pozorna cisza, być może uda się zdławić jakieś ruchy wyzwoleńcze, ale na krótko. Sprawa nie będzie jeszcze zamknięta. Może się dalej rozwijać w podziemiu aby w dogodnym momencie ponowić całą akcję. Ale pamiętaj, wiele teraz się będzie dziać na pokaz. Prawda jest trochę inna. Nie poprzestań na czytaniu tekstu, czytaj również między wierszami. Nie daj się zastraszyć, rób swoje. Nie oceniaj pochopnie tego co widzisz i słyszysz, bo to jest czubek góry lodowej. I to w każdej dziedzinie życia. Uważaj podczas zakupów i transakcji, bo możesz dać się zmanipulować i omamić.

Poświęć teraz więcej czasu sobie, może zainwestuj w swój rozwój osobisty, zdobądź jakąś nową wiedzę. Energie temu sprzyjają. Najlepiej w jakimś kręgu, grupie osób o podobnych zainteresowaniach. Kto wie, może coś fajnego się z tego "urodzi"? Energie pomogą w osiąganiu celów poprzez zdobywanie wiedzy ale też afirmacje i sposoby ezoteryczne. Teraz łatwiej spotkasz wartościowych nauczycieli i inspirujące osoby. Rozejrzyj się, zacznij szukać a znajdziesz. To może być dobry czas dla osób zajmujących się zawodowo tematami ezoterycznymi i psychologicznymi i pomagających innym w pokonywaniu barier i blokad.

W centrum magicznego kwadratu feng shui (inaczej zwanego luo shu), widzimy teraz energię trygramu Kan, który reprezentuje mężczyzn, głęboką wodę, komunikację, media, wszelkie tajemnice i sprawy ukryte oraz poczucie wolności. Może to oznaczać jakieś problemy z wodą (powodzie, ustawy związane z wodą) lub napojami ale też coś związanego z medycyną i lekami. Albo sprawy komunikacji, kwestia budowy dróg, lotnisko, kolej, promy czy może przekop Mierzei Wiślanej...
Może powrócić temat szczepień lub antykoncepcji czy nawet aborcji. Sprawa mediów i cenzury być może zostanie rozpalona do czerwoności. Niewykluczone, że pojawi się fala protestów i strajków. To wszystko może przybrać całkiem spore rozmiary. Energia trygramu Kan to również filozofia, mądrość i religia. Niewykluczone, że Kościół zabierze głos w jakiejś ważnej sprawie, szczególnie może chodzić o molestowanie i pedofilię. Ale może też być bardzo głośno o jakichś świeckich skandalach seksualnych (również domena tej energii). Tak więc ten miesiąc może być bardzo obfity w różne doniesienia tego typu. Łącznie z aferami szpiegowskimi i tajnymi służbami w tle. Niewykluczone, że wypłynie temat bezpieczeństwa sieci komputerowych (lub ogólnie sieci, na przykład energetycznych) i może się zdarzyć jakiś atak. Na wszelki wypadek pozmieniaj sobie hasła i postaw na dobrego firewalla. Zresztą temat energii elektrycznej też może się teraz ujawnić. Mogą pojawić się jakieś nowe prawa czy ustawy z tym związane ale mogą też być jakieś problemy. Sprawdź czy masz zapas świeczek....

Jeśli chodzi o kierunki geograficzne, unikałabym szczególnie poruszania się na linii północ-południe, szczególnie samolotem, ponieważ mogą nastąpić poważne problemy. Południe, południowy wschód i południowy zachód mogą stać się obszarem niebezpiecznym ze względu na pożary i inne kataklizmy naturalne jak na przykład wulkany i trzęsienia ziemi (południowe części kontynentów mogą być bardziej narażone; może chodzić o Włochy, Grecję, Turcję i ogólnie Bałkany). Mogą tam też nastąpić jakieś eksplozje lub nawet zamachy. Jeśli wyruszasz na zachód, bacznie strzeż swojego dobytku, ponieważ poruszając się w tym kierunku aktywujemy energię kradzieży i strat materialnych. Miej ze sobą dwie lub trzy karty kredytowe, ponieważ łatwo będzie tam trafić na popsuty bankomat łykający karty jak cukierki. Północny zachód z kolei może przynieść jakąś epidemię dolegliwości jelitowych. Jeśli masz tu drzwi do domu, sypialnię lub kuchnię - unikaj w tym miesiącu ryzykownych potraw (surowe jajka, majonez, tatar, sushi, surówki). Myj częściej ręce i dokładnie myj owoce czy warzywa. Jeśli jadasz "na mieście", wybieraj czyste miejsca i raczej jedz pokarmy gotowane i pieczone.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie marca przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Osoby Drzewa Yang będą teraz bardzo kreatywne, ale niektóre mogą poczuć się zmęczone tym miesiącem, bo otoczenie i sytuacja będzie od nich wymagać nowych rozwiązań i postępowania do którego nie są przygotowane. Przygotujcie się na stąpanie po cienkim lodzie, drogie Drzewa Yang.

Drzewa Yin będą mieć pracowity czas i wsparcie przyjaciół. Świetny moment na nawiązywanie wartościowych znajomości i współpracy. Pozwólcie teraz jednak aby konkurencja się najadła. To nie jest najlepszy czas na stawanie w szranki. Wygracie, ale po co tracić energię? Za chwilę wszystko przyjdzie do Was samo, prawie bez wysiłku.

Ognie Yang muszą być gotowe na podchody konkurencji i rywali. Mogą pojawić się osoby chcące podważyć Waszą wiedzę. Albo nawet wywloką jakąś plotkę z przeszłości. Lepiej jednak zająć się swoimi sprawami i zignorować hejtera. I potem zdarzy się coś w myśl przysłowia: kto pod kim dołki kopie....Szykujcie popcorn.

Ognie Yin będą się pławić w przyjemnościach i brylować w towarzystwie. Ale ta sielanka może zostać przerwana przez coś co zaniedbaliście lub o czym zapomnieliście. Może być konieczna zmiana planów. Jeśli jesteście politykami, zyskacie wielu nowych wyborców jeśli przyznacie się do jakiegoś wcześniejszego błędu lub za coś przeprosicie.

Ziemie Yang wreszcie otrzymają wsparcie na które czekały i rozwiążą zaległe problemy. Jeśli walczyliście o coś w sądzie - ten miesiąc powinien być wreszcie bardziej łaskawy. Panie Ziemie Yang powinny teraz prosić o pomoc panów, będą skuteczniejsi :o) Strzeżcie się jednak podejrzanych okazji finansowych.

Ziemie Yin mogą mieć trochę spraw rodzinnych do załatwienia i może jakieś zaległe zaliczenie....Zapowiada się dość stresujący miesiąc i lepiej przygotujcie się na zakasanie rękawów i samodzielne rozwiązywanie problemów. Ci, którzy obiecali pomoc, jakoś dziwnie się ulotnią.

Metale Yang mogą spodziewać się pochwały, nagrody albo nawet awansu. Panie Metale Yang mają szansę na spotkanie wielbiciela - rozejrzyjcie się i zwróćcie uwagę na tego nieśmiałego faceta przyglądającego się wam już od dłuższego czasu :o) Dobry czas na przedstawienie ludziom swoich dokonań i szukanie sławy/reklamę.

Metale Yin powinny natomiast uważać na drodze, bo grożą mandaty, mogą też cierpieć na jakieś stany zapalne w organizmie. Panowie Metale Yin powinni uważać na kłopoty z powodu jakiejś kobiety i na jakąś prowokację (nie przekupuj tego policjanta). Ostrożnie ze znajomościami podczas delegacji.

Wody Yang mogą spodziewać się przypływu gotówki, a panowie Wody Yang - wianuszka adoratorek. Kluczem do sukcesu będzie jednak kreatywność. Wszystko teraz będzie sprzyjać, czas więc na śmiałe kroki i rozwój. Jednak z reklamą zaczekajcie, bo teraz może nie przynieść spodziewanych efektów.

Wody Yin natomiast powinny kupić parę losów Lotka i brać udział w konkursach, bo możliwa jakaś wygrana. Dość pracowity miesiąc i niestety też stresujący. Uważajcie na pułapki okazji finansowych, bo możecie wplątać się w wielkie kłopoty. W ogólności wszelkie sprawy finansowe traktujcie teraz z ostrożnością. Żadnych łapówek, optymalizacji podatkowych i dróg na skróty.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Kliknij wiosennego tulipanka!

luty 3 2019 ciasteczka karnawałowe

Przepowiednia na luty - pierwszy miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
Luty według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 4 lutego o godzinie 4:15 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 marca do godziny 22:10.

W nocy naszego czasu a właściwie nad ranem witamy Rok Świni. Luty będzie pierwszym miesiącem nowego roku i trzeba zaznaczyć, ze rok zaczniemy z "przytupem". Luty z pewnością przyniesie zmiany i spektakularne wydarzenia. Jakie? Mogą pojawić się pożary i wybuchy, ponieważ luty niesie ze sobą Ogień Yang ponad Tygrysem. Tygrys już sam w sobie zawiera bardzo silny Ogień. Przy wsparciu Drzewa miesiąca i roku (w znaku Świni mamy silną Wodę i rodzące się Drzewo) Ogień może więc teraz wyrządzić spore szkody. Szczególnie w częściach świata gdzie teraz jest lato - tam mogą przyjść katastrofalne upały, burze i pożary. U nas pora roku nieco schładza temperament tego Ognia, ale mimo wszystko bądź ostrożny. Sprawdź w domach instalacje, napraw wszystko co iskrzy, jest niefachowo podłączone lub masz z tym jakiekolwiek wątpliwości. Najlepiej wezwać elektryka, ponieważ łatwo o porażenie prądem - a nie chcesz takiej zmiany, prawda? :o)

Druga rzecz - sprawdź wszystko co mogłoby wybuchnąć bądź się zapalić. Nie kombinuj z piecykami, gazem, butlami. Jeśli cokolwiek ma się zdarzyć - może to nastąpić właśnie teraz. Wezwij kominiarza - niech sprawdzi przewody kominowe, bo tam też może się zapalić sadza i pożar gotowy. Bądź w tym miesiącu szczególnie ostrożny z gazem, paliwami i innymi wybuchowymi czy palnymi sprawami. Jeśli wyczujesz gdzieś ślad zapachu gazu - natychmiast za telefon i wzywać odpowiednie służby. Również w przyrodzie może być wybuchowo, być może Słońce zafunduje nam jakiś spektakl z wybuchami, może nawet odezwać się jakiś wulkan, może spaść meteoryt albo eksplodować jak kiedyś nad Czelabińskiem. Niestety może zdarzyć się wypadek z jakąś zabłąkaną rakietą, pociskiem, elektrownią, fabryką amunicji, ogni sztucznych albo czymś podobnym...

Jeśli chodzi o nastroje w ludziach, ludzie też będą na swój sposób "wybuchowi", emocje mogą brać górę nad rozsądkiem. Może być więcej rodzinnych kłótni a nawet rękoczynów. W wielu krajach może zawrzeć, bo ludzie będą mieć dość. Może dojść do rewolucji, krwawych starć, może zginąć wielu niewinnych ludzi. Może nawet dojść do jakiejś prowokacji i może gdzieś przez to wybuchnąć parę pocisków. Lepiej więc nie podróżować teraz w miejsca gdzie konflikty "wiszą na przysłowiowym włosku".

Generalnie luty powinien być cieplejszy niż styczeń z większa ilością słonecznych dni. W górach mogą teraz grasować lawiny, więc zwróć uwagę na komunikaty, jeśli wyjechałeś na narty. Strzeż się też brawury i bezsensownego udowadniania czegokolwiek. Nie bij teraz swoich rekordów. Sportowcy mogą teraz częściej ulegać kontuzjom a nawet niebezpiecznym wypadkom. Lepiej dać sobie trochę czasu zanim podejmiesz jakąś ważną życiową decyzję. Nie decyduj o niczym natychmiast. Niestety będzie to raj dla akwizytorów i wszelkich sprzedaży polegających na "tu i teraz" albo przez telefon. Jeśli idziesz na jakiś pokaz, weź ze sobą malkontenta albo sceptyka, aby nie wyjść z naręczem kołder albo garnkami za tysiąc złotych od sztuki. Nawet nie trzy razy, ale dziesięć razy zastanów się zanim coś kupisz na kredyt. Zbytni optymizm finansowy może spowodować, że wpadniesz w prawdziwe tarapaty. Tyle przestróg :o)

Natomiast jeśli masz coś już wcześniej zaplanowane i opracowane i teraz to realizujesz - uda się wspaniale. Będzie nastrój jak nigdy a imprezę będziesz wspominać przez długie lata. Dobrze więc teraz organizować wyjazdy integracyjne, śluby, przyjęcia, pokazy, wystawy, wernisaże. Ludzie będą skłonni do zabawy i radości. Ale weź pod uwagę że na weselu pobiją się wcześniej niż zazwyczaj :o) Organizując cokolwiek trzeba panować nad sytuacją, bo mogą się zdarzać osoby nadmiernie temperamentne i mogą one popsuć wszystkim całą imprezę. Weź to pod uwagę organizując - jeden albo dwóch ochroniarzy więcej, ok?

Generalnie ten miesiąc może być radosny i przyjemny, bardzo optymistyczny. Wiele problemów z zeszłych miesięcy wyda ci się łatwiejszych do rozwiązania i zobaczysz wreszcie przysłowiowe światełko w ciemności. To ważne dla osób ze skłonnością do depresji - wreszcie zacznie się dla nich łatwiejszy czas i będą mogły poukładać sobie życie, znajdą drogę. Z kolei sercowcy powinni uważać aby nadmiar emocji im nie zaszkodził. W dyskusjach wszędzie dookoła z pewnością zauważysz też przesadę, ostentacyjność, chęć pokazania się. Wiele rzeczy będzie wyglądać lepiej niż naprawdę. Wiele pozorów może cię zmylić. Pamiętaj że nie wszystko złoto co się świeci. Dlatego jeszcze raz ci przypominam - uważaj przy zakupach i ważnych decyzjach.

Aby wzmocnić organizm, można zacząć pić sproszkowany jęczmień albo sok z brzozy. Pomoże to oczyścić organizm. Możesz o tym pogadać ze swoim lekarzem :o) Dobrze jest zacząć dzień po pełni Księżyca i prowadzić kurację przez 28 dni.

W centrum wykresu feng shui znajduje się teraz gwiazda 2 symbolizująca konserwatyzm i upór przy własnych wartościach choćby nie wiem co. Gwiazda 2 to inaczej trygram Kun - Matki lub Najstarszej Kobiety. Ale ze względu na charakter tej gwiazdy, ja ją nazywam teściową :o) Będą więc nas uszczęśliwiać na siłę powrotem do przeszłości lub hamowaniem rozwoju. Ziemia raczej gromadzi wokół siebie niż się rozprzestrzenia. Tym bardziej, że pokrywa się to z roczną gwiazdą 8 - też Ziemią. Pojawi się więc silniejszy głos eurosceptyków i zwolenników zabarykadowania się w swoich granicach. Może to jednak wywołać opór drugiej strony i niewykluczone, że będziemy świadkami blokad a nawet budowania barykad czy jakichś strajków okupacyjnych.

Gwiazda 2 symbolizuje też brzuch i ciążę. Powrócą więc tematy związane z aborcją i ogólnie prawami kobiet. W mediach wiele miejsca może zająć ciąża jakiejś celebrytki albo kobiety na wysokim stanowisku. Również kwestie szpitali i ogólnie służby zdrowia - pewne sprawy będą wymagać pilnych rozwiązań - na przykład sprawa osób niepełnosprawnych. Ponieważ energia 2 symbolizuje też gromadzenie, żywienie i ochronę - będzie więcej informacji o bankowości, lokatach, emeryturach, ubezpieczeniach, hotelarstwie. Niewykluczone, że jakaś sprawa wyjdzie na jaw, coś związane z kredytami lub ogólnie pieniędzmi - może powrócić więc też temat emerytur, rent, ZUSu oraz Ambergold czy Skoków albo innych tego typu "instytucji". Tendencja jest taka, że będą próby ograniczania, przykręcania śruby, hamowania. Ziemia lubi blokować, więc spodziewaj się opóźnień i przeszkód, szczególnie w przepływie informacji. Mogą być teraz częstsze awarie internetu, łączności i przerwy w dostawie prądu. Zaopatrz się więc w świeczki :o)

Jeśli chodzi o kierunki - nieprzyjemnie może być na północnym wschodzie i południowym zachodzie. Jeśli udajesz się w tych kierunkach, spróbuj nie jechać czy nie lecieć tam bezpośrednio ale połącz kierunki, jedź objazdem - będzie spokojniej i bezpieczniej. Na wschodzie krajów lub kontynentów mogą pojawić się niebezpieczne pożary, a północ może zapowiadać jakąś katastrofę lub skandal. Obraz energii pokazuje możliwość kłopotów jakiegoś samolotu, w którym może nastąpić jakaś niebezpieczna awaria czy eksplozja lub może być na pokładzie bomba. Oprócz wymienionych wyżej kierunków, może to być związane jakoś z kierunkiem południa. Może więc na wszelki wypadek, udając się na południe, połącz kilka etapów podróży, zamiast lecieć bezpośrednio.

A teraz dobra wiadomość: zachód zawiera teraz energie romantyczne, więc single i singielki powinni częściej przebywać w zachodnich częściach swoich mieszkań i spędzać czas w zachodnich częściach miasta.

Teraz przyjrzymy się, co luty przygotował dla poszczególnych żywiołów osobistych (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Dla osób Drzewa Yang ten miesiąc zapowiada wiele pracy ale też możliwość zaistnienia, pokazania się i sukcesu.

Drzewa Yin będą wyjątkowo twórcze i zaskoczą czymś otoczenie.

Ognie Yang mogą być teraz zbyt emocjonalne i muszą uważać aby nie narobić sobie wrogów, ale ich życie towarzyskie rozkwitnie.

Ognie Yin muszą uważać na konkurencję i rywali i nie wszystko może pójść po ich myśli, sytuacje mogą zaskakiwać.

Ziemie Yang będą mieć do rozwiązanie jakieś sprawy rodzinne i mogą poczuć się teraz nieco przytłoczone.

Ziemie Yin znajdą pomocników i potrzebne wsparcie w tym co robią.

Metale Yang mogą napotkać kłopoty i wyzwania, będą musiały uważać na możliwość mandatów i stany zapalne w organizmie.

Metale Yin może czekać jakaś zmiana w pracy, może nawet awans. Panie Metale Yin mogą się spodziewać wianuszka adoratorów :o)

Wody Yang mogą coś wygrać w Totka ale muszą uważać na to co mówią, bo łatwo im teraz popsuć sobie opinię.

Wody Yin mogą zyskać teraz podwyżkę, awans, a panowie mogą znaleźć swoją drugą połówkę.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)

Przepowiednia feng shui na Rok Świni 201921 stycznia 2019Przepowiednie astrologiczne na Rok Świni 2019 dla żywiołów osobistych


Krok I: wpiszcie do kalkulatora swoją datę urodzenia i zapamiętajcie
co znajduje się w Dniu urodzenia u góry - to jest Wasz żywioł osobisty!
Znak minusa oznacza Yin a znak plusa oznacza Yang.

Kalkulator jest tutaj.


Krok II: znajdźcie Waszą osobistą przepowiednię poniżej i kliknijcie odpowiedni obrazek. Gotowe!


drzewo yang drzewo yin ogień yang ogień yin ziemia  yang
Drzewo Yang
Drzewo Yin
Ogień Yang
Ogień Yin
Ziemia Yang
ziemia  yin metal  yang metal yin woda  yang woda  yin
Ziemia Yin
Metal Yang
Metal Yin
Woda Yang
Woda YinPoniżej znajdziesz przepowiednie na mijający Rok Psa 2018

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
Styczeń 3 2019 prezent

Przepowiednia na styczeń - ostatni miesiąc w Roku Psa

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
Styczeń według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 stycznia o godzinie 16:39 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 4 lutego do godziny 4:15.

Ten miesiąc wciąż jeszcze należy do Roku Psa, ponieważ w Feng Shui Rok Świni rozpocznie się wraz z Li Chun czyli Początkiem Wiosny 4 lutego. Wtedy Słońce minie 15-ty stopień znaku Wodnika.

W styczniu mamy do czynienia z Drzewem Yin ponad Wołem. Drzewo Yin nie jest już tak dynamiczne jak Drzewo Yang z grudnia. Drzewo Yin symbolizuje delikatne kwiaty i krzewy, łagodnie uginające się pod naciskiem wiatru lub śniegu. Będzie więc w naturze większa zdolność adaptacji do różnych warunków. Ten miesiąc może być chłodny i może przynieść problemy takie jak gołoledź. Może też przynieść duże opady śniegu ale topniejącego. Wewnątrz, w ziemi jest jeszcze odrobina ciepła (Ogień ukryty głęboko w rocznym znaku Psa), więc będzie to sprzyjać roztopom. Przykryj jednak wrażliwsze roślinki w ogrodzie i uszykuj cieplejsze ubrania. W ogrodzie trzeba też będzie strząsać z krzaczków ciężki mokry śnieg. Może być też mniej słonecznych dni.

Trzeba będzie też uważać na takie niespodzianki jak pęknięta rura pod ziemią, osunięcia gruntu i zalania - teraz Ziemia jest mokra i zimna. W górach może zejść wyjątkowo wiele lawin. Ten miesiąc może przynieść niestety przykre wydarzenia, szczególnie w górach i szczególnie związane z ziemią, budynkami i gruntem. Również zdrowotnie - jeśli coś Ci dolega, nie czekaj, idź do lekarza, bo teraz zaniedbanie jakiegoś drobiazgu może przynieść poważne skutki. Zwróć uwagę na dni Owcy - to wtedy szczególnie mogą przychodzić kłopoty. Są to 10, 22 stycznia i 3 lutego. Zachowaj wtedy ostrożność szczególnie w górach.

Drzewo Yin - jak już wspomniałam - jest spokojniejsze niż Drzewo Yang z grudnia. Będzie może mniej eksplozji i pożarów niż w grudniu. Nie znaczy to jednak, że wszystko będzie cacy. Pojawi się chęć kompromisu ale też stawianie własnych żądań. Czyli wejdziemy w fazę pertraktacji w wielu sprawach; jednak na zasadzie że nasza prawda jest najlepsza. Nie wyklucza to więc epizodów większych protestów. Jednak zamiast siły prędzej można się spodziewać argumentów nie do odrzucenia, uporu i stawiania żądań. Chociaż to jednak wciąż żywioł Drzewa - jego chęć ekspansji i szybkich rozwiązań wciąż może się tlić. Może też być tak, że oficjalnie będzie się mówić jedno a robić coś innego. Może coś zakiełkować ale w tajemnicy i ukryciu. Dopiero w miesiącu Tygrysa zobaczymy co to takiego.

Pan Jurek Owsiak powinien wybierać na swoje akcje dni z dużą ilością Ognia, niezbędnego aby w ludziach obudzić euforię i emocje. Ludzie w tym styczniu mogą być bardziej oszczędni i nawet skąpi. To też będzie widoczne w sklepach i w firmach. Ludzi ogarnie bardziej przyziemny i realistyczny nastrój. Niektórzy właśnie teraz zdadzą sobie sprawę z kondycji gospodarki lub swojego portfela....Dobry czas aby coś zaplanować na zimno, bez emocji i bez uprzedzeń. Będzie można się łatwiej skupić, hej maturzyści i studenci! Słyszycie? :o) Będzie więcej rozsądku, cierpliwości i dążenia do celu. Jedyne czego zabraknie to optymizm. Wrażliwsi mogą teraz odczuwać tendencję do depresji i do obniżenia nastroju. Jeśli masz takie osoby wokół siebie - postaraj się nimi jakoś zaopiekować.

Będzie sporo mowy o środowisku naturalnym i lasach, bo w centrum magicznego kwadratu feng shui jest teraz trygram Zhen, symbolizujący właśnie lasy, drzewa, przemysł związany z drewnem. Trygram Zhen pojawiający się w centrum wykresu nie zapowiada niestety spokoju. On przychodzi do centrum i korzeniami rozsadza Ziemię. Co może oznaczać wiele zdarzeń w stolicach krajów i w dużych miastach. Czyli wygląda na to, że w większych ośrodkach będzie dynamiczniej, podczas gdy na prowincji będzie spokojniej. To jest trochę jak zapalnik. Mogą się pojawić żądania zmian, wprowadzenia czegoś nowego. W niektórych miejscach na świecie mogą nastąpić próby zamachu stanu czy puczu i ponieważ w astrologii teraz jest Drzewo Yin ponad Wołem - wszystko może być całkiem dobrze przygotowane i skuteczne. Ale na szczęście trygram Zhen ma również dobre znaczenia. To symbol nowatorstwa i inspiracji. Ponieważ spotyka się z roczną energią Li - trygramem Ognia, może to przynieść efekt w postaci jakichś wynalazków czy zmian w dziedzinie komunikacji, mediów, nauki, przepływu informacji. Również jakieś sportowe wydarzenia przyciągną uwagę, ponieważ trygram Zhen odpowiada za sport, szczególnie taki wyczynowy lub związany z rywalizacją. Drzewo i Ogień razem dają obraz jakiegoś spektakularnego wydarzenia, bardzo widocznego. Niestety może to być również eksplozja, zamach terrorystyczny lub wybuch wulkanu.

W codziennym życiu przygotujmy się na silniejszą rywalizację, potrzebę walki o coś ale też na nowatorskie pomysły i idee. To świetny czas na zorganizowanie burzy mózgów w firmie. Trzeba się też uważniej przyjrzeć konkurencji, ponieważ możliwe są jakieś nieuczciwe zagrania. Ludzie mogą być teraz trochę bezlitośni sięgając po coś, co uważają że im się należy. W związku z tym będzie też więcej włamań i kradzieży. Sprawdź więc czy wyjeżdżając, dobrze zabezpieczyłeś mieszkanie. Nawet w mediach usłyszysz o włamaniach, kradzieżach, stratach. Trygram Zhen przynosi inspirację ale jego działanie jest trochę nerwowe. Częstsze więc będą sprzeczki i nieporozumienia, a w skrajnych wypadkach nawet rękoczyny. Może dojść do bójek po jakichś imprezach sportowych, medialnych albo nawet zniszczenia mienia. Będzie teraz więcej wariatów i piratów drogowych. I wszystkich takich, którzy będą chcieli coś tam światu udowadniać. Mogą też nasilić się ataki na tle rasistowskim czy w ogóle przeciwko "innym" albo jakieś bezsensowne strzelaniny zainicjowane przez jakiegoś szaleńca.

Przygotuj się na zmiany w swoim życiu. Ogólnie to dobry czas dla zmian, odcinania się od niepotrzebnych lub toksycznych kontaktów. Energia miesiąca da siłę do takich kroków. Zacznij coś nowego tworzyć. Dobry czas na poszukanie nowego zajęcia, podjęcie nauki czegoś nowego czy nawet remont w domu. Jednak zanim coś wprowadzisz w czyn, przemyśl dokładnie i przygotuj się dobrze. Bo wiele będzie wpadek i falstartów, pięknie wyglądających pułapek. To dobry czas na zmiany ale przemyślane lub przygotowane wcześniej. Nie rób nic na wariata, bo za miesiąc będziesz musiał się z tego wycofywać. Uważaj też przy zakupach, ponieważ łatwo teraz paść łupem oszusta. Czytaj regulaminy.

Jeśli chodzi o kierunki, uważaj na zachód, ponieważ łatwo tam wpaść w kłopoty. Za to północny zachód będzie teraz bardzo romantycznym kierunkiem. Jeśli szukasz swojej drugiej połówki, śmiało wyjeżdżaj w tym kierunku lub częściej bywaj w północno-zachodnich częściach miasta. Podróżując samolotem, unikaj kierunku zachodu i linii SW-NE, ponieważ jakiś samolot może zostać uprowadzony lub może w nim eksplodować bomba....

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w filmie pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie grudnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang - ten miesiąc może zapowiadać silniejszą konkurencję i problemy w porozumieniu z innymi. Dbajcie o jasność i logikę wypowiedzi, bo przez głupie nieporozumienia możecie wiele stracić. Jeśli będziecie postępować rozsądnie - wszystko się ułoży po Waszej myśli i wyjaśnicie wiele spraw. Będzie wsparcie i pomoc.

Drzewa Yin - zapowiada się wzmożenie życia towarzyskiego i więcej spotkań. Jednak będzie też trzeba się pochylić nad niedokończonymi sprawami i zaległościami. W tle duże pieniądze, ale trzeba po nie sięgnąć. Jeśli ktoś zalega Wam z zapłatą, sprawa może się przeciągnąć. Nie pożyczajcie teraz przedmiotów i pieniędzy, bo mogą do Was nie wrócić.

Ognie Yang - mogą teraz liczyć na wsparcie i pozytywne rozwiązanie spraw z przeszłości. Możliwy jest zwrot jakiegoś długu, wygrana sprawa w sądzie albo spadek. Uważajcie jednak na kogoś z daleka, kto obrabia Wam tyłek a udaje przyjaciela. Życie towarzyskie nie będzie jakoś wybitne, więc wykorzystajcie ten czas na pracę nad czymś nowym, szczególnie nad rozwinięciem jakiejś nowej kompetencji.

Ognie Yin - będą zajęte sprawami rodzinnymi i finansami. To nie będzie łatwy miesiąc, trzeba będzie się wykazać nie lada kreatywnością aby utrzymać kontrolę nad sprawami. Lepiej nie planujcie za wiele nowego, bo niewykluczona jest konieczność korekty planów. Ktoś z daleka wyciągnie pomocną dłoń. Nie odrzucajcie takiej pomocy.

Ziemie Yang - mogą oczekiwać nagrody lub wyróżnienia a Panie mają szansę na spotkanie swojej drugiej połówki. Uważajcie jednak na fałszywych przyjaciół blisko Was. Ci z daleka chętnie podadzą pomocną dłoń. Jeśli prowadzicie jakąś sprawę sądową o pieniądze - jest możliwość otrzymania zaległych pieniędzy. Ale trzeba będzie załatwić jakiś dodatkowy papier. Finansowo powinno iść wreszcie na lepsze. Mężatki powinny bardziej zadbać o partnera, ponieważ rywalka nie śpi....

Ziemie Yin - muszą uważać aby nie przekraczać przepisów, bo grożą mandaty. Sprawdźcie też papierki i rachunki czy wszystko popłacone, bo mogą wyjść różne "kwiatki". Uważajcie też na swoje czyny i wypowiedzi, bo w nerwach możecie powiedzieć o parę słów za dużo i nie da się tego już cofnąć. Niektóre Ziemie Yin czekają też duże zmiany w życiu zawodowym. Strzeżcie się łapówek i podejrzanych interesów.

Metale Yang - mogą się spodziewać polepszenia sytuacji finansowej, może to być podwyżka lub premia. Ale nie oznacza to zmniejszenia ilości obowiązków. Dla niektórych Metali przyjdzie zlecenie i obowiązki z daleka, być może nawet trzeba będzie gdzieś pilnie pojechać. Dbajcie aby nie narobić sobie zaległości. Panowie Metale Yang mogą się też rozglądać za partnerką :o)

Metale Yin - będą musiały teraz poświęcić więcej czasu sprawom rodzinnym a w szczególności starszym osobom w rodzinie. Mogą jednak liczyć na wielkie wsparcie. Kłopoty które wydawały się poważne, na szczęście ostatecznie dadzą się rozwiązać, ale trzeba będzie zakasać rękawy. Niewykluczony spadek z daleka. Uważajcie na romanse aby nie wplątać się w kłopoty.

Wody Yang - będą musiały wykazać się kreatywnością bo napotkają problemy wymagające niestandardowych działań. Trzeba będzie też uważać na kwestie prawne, ponieważ mały błąd czy niedopatrzenie, może spowodować poważne skutki. W ogólności postępujcie teraz ostrożnie i nie wychylajcie się. Niewykluczone, że nabroi Wasza latorośl i trzeba będzie świecić oczami. Przed wywiadówką wskazane są Krople Walerianowe :o)

Wody Yin - będą bardzo zapracowane i pod koniec miesiąca będą mieć wszystkiego dosyć. Ale ich trudy zostaną sowicie nagrodzone. Finansowo - uważajcie, to nie jest dobry czas na inwestycje. Zaczekajcie na luty, który przyniesie nowe wspaniałe możliwości. Wiele Wód Yin zdobędzie teraz posady; warto więc powysyłać trochę CV.

Poniżej jeszcze sprawdźcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)


Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/