chiński Rok Szczura 2020

Poniżej znajdziesz przepowiednie na Rok Szczura 2020

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
wrzesień 3 2020 śliwki, jesień

Przepowiednia na wrzesień - ósmy miesiąc w Roku Szczura

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Wrzesień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 września o godzinie 6:08 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 października do godziny 21:56 DST.

Wrzesień przynosi nam Drzewo Yin ponad Kogutem, co stanowi konflikt dwóch żywiołów; ponieważ znak Koguta zawiera w sobie Metal Yin. Czyli Drzewo spiera się z Metalem. Ostatnie miesiące nie były spokojne niestety; mieliśmy do czynienia z wieloma wydarzeniami zarówno w pogodzie jak i w polityce czy w postaci wypadków. Ta tendencja może niestety trwać nadal. Zapowiada się więc trochę burzliwy czas w polityce i w relacjach międzyludzkich. W naturze możemy spodziewać się więcej chłodniejszych dni, ale przecież idzie jesień. Będą jednak też dni słoneczne i powinno być mniej opadów niż w sierpniu.

W ludzkich nastrojach może pojawić się starcie jakichś opcji. Pojawią się burzliwe dyskusje i ludzie mogą mieć raczej tendencję do okopania się na swoich pozycjach niż do dialogu. Jeśli nawet jakaś grupa osób przedstawi jakąś piękną ideę, zaraz znajdą się tacy którzy to storpedują i zakrzyczą. Ze względu na naturę ścierających się żywiołów możemy zaobserwować starcie spraw materialnych, ekonomicznych, finansowych - z ideami, dobrymi chęciami, emocjami. Obraz ponoć fantastycznych finansów i gospodarki naszego kraju może zostać skonfrontowany z rzeczywistością. Może to stworzyć podłoże nawet do rozruchów, większych manifestacji albo w skrajnym przypadku starć z policją, z wojskiem. Na Białorusi może niestety dojść do krwawego stłumienia wolnościowego ruchu lub wielu ofiar działań milicji czy wojska. Kumulacja wydarzeń nastąpi jednak później, w październiku, gdy pojawi się Ogień i wiele spraw stanie się wtedy bardzo poważnych. Jakieś ważne osoby niosące jakieś idee, mogą zostać zamordowane albo zaginąć w tajemniczych okolicznościach. Może wyjść na jaw wiele kompromitujących spraw i wyprowadzić ludzi na ulice. W szkolnictwie (żywioł Drzewa symbolizuje rozwój i naukę) mogą być kłopoty i to poważne. Niewykluczone będą tu jakieś działania siłowe, zmuszenie ludzi do czegoś albo jakaś interwencja, być może przymusowe szczepienia.

Czyli czas taki sobie. Ale z drugiej strony jest to też bardzo dobry moment weryfikacji czegoś, sprawdzenia, testu. Bardzo możliwe więc, że dotrze do ludzi jakaś świadomość skutków ich wcześniejszych decyzji. Intencje zmierzą się więc z realizacją i rzeczywistością. To świetny czas na podsumowania i rozliczenia. Wiele spraw znajdzie teraz swój finał w sądzie. Sądy i prawodawstwo może być w ogóle teraz na przysłowiowym świeczniku. Wyjdą pewne nieścisłości i niedoskonałości w prawie, przez co nie będzie można czegoś zrobić, nie będzie można czegoś dokonać. W ludziach ten nastrój "rozliczania" może przynieść chęć oceniania, sądzenia, rzucania podejrzeń. Zapewne wzrośnie teraz ilość donosów....Ludzie będą bardziej kłótliwi, co może się przełożyć na niesnaski w rodzinie a nawet na przemoc domową. Te tematy mogą być teraz częstsze w mediach. Już mieliśmy zresztą przedsmak w poprzednim miesiącu - tragedia w Białymstoku.

Jak zatem wykorzystać ten czas? Przede wszystkim skupić się na sobie i spojrzeć na siebie pod kątem co można w sobie poprawić, co zmienić. Wspaniały czas na radykalne zmiany diety, stylu, podjęcie jakichś zobowiązań. Dobry czas na kursy, szkolenia, zaczynanie od nowa. Nie przejmuj się tym, że robisz coś dla kogoś a ta osoba ci tylko coś odburknie zamiast podziękowania. Przysłowia o zaglądaniu darowanemu koniowi w zęby i gryzienie ręki która karmi - będą teraz niezwykle aktualne. Pewne rzeczy cię nawet zaszokują. Nie daj się zaślepić, ogarnąć tymi procesami i rozliczaniem innych. Każda prawda ma drugie a nawet trzecie dno. I aby kogoś osądzić, powinno się rok pochodzić w jego butach i rok pomieszkać w jego ciele. Może się tak zdarzyć, ze wiele osób zostanie teraz osądzonych niesprawiedliwie. W tym miesiącu będzie też wiele mowy o kradzieżach, włamaniach i napadach, ogólnie też o stratach z powodu napadów, wypadków czy zawirowań pogodowych. Może też nastąpić jakaś kradzież stulecia albo może zostać złapana jakaś ważniejsza grupa przestępcza, może wybuchnąć skandal z jakimiś finansami. Będzie o tym wiele artykułów w mediach.

W centrum magicznego kwadratu feng shui (inaczej zwanego luo shu), widzimy teraz energię trygramu Kan, który reprezentuje mężczyzn, głęboką wodę, komunikację, media, wszelkie tajemnice i sprawy ukryte oraz poczucie wolności. Może to oznaczać jakieś problemy z wodą (powodzie, ustawy związane z wodą) lub napojami ale też coś związanego z medycyną i lekami. Mamy przecież "rozwojową" sytuację z oczyszczalnią ścieków w Warszawie. Albo sprawy komunikacji, kwestia budowy dróg, lotnisko, kolej, promy czy może przekop Mierzei Wiślanej....Może powrócić temat szczepień lub antykoncepcji czy nawet aborcji. Trygram Kan to też sprawy intymne, w związku z czym mogą wypłynąć dziwne kwestie edukacji seksualnej. Sprawa mediów i cenzury być może zostanie rozpalona do czerwoności. Niewykluczone, że pojawi się fala protestów i strajków. To wszystko może przybrać całkiem spore rozmiary. Energia trygramu Kan to również filozofia, mądrość i religia. Niewykluczone, że Kościół zabierze głos w jakiejś ważnej sprawie, szczególnie może chodzić o molestowanie, ruchy LGBT i pedofilię. Ale może też być bardzo głośno o jakichś świeckich skandalach seksualnych (również domena tej energii). Tak więc ten miesiąc może być bardzo obfity w różne doniesienia tego typu. Łącznie z aferami szpiegowskimi i tajnymi służbami w tle. Niewykluczone, że wypłynie temat bezpieczeństwa sieci komputerowych (lub ogólnie sieci, na przykład energetycznych) i może się zdarzyć jakiś atak. Na wszelki wypadek pozmieniaj sobie hasła i postaw na dobrego firewalla. Zresztą temat energii elektrycznej też może się teraz ujawnić. Mogą pojawić się jakieś nowe prawa czy ustawy z tym związane ale mogą też być jakieś problemy. Sprawdź czy masz zapas świeczek....

Jeśli chodzi o kierunki geograficzne, unikałabym szczególnie poruszania się na linii północ-południe, szczególnie samolotem, ponieważ mogą nastąpić poważne problemy. Południe, południowy wschód i południowy zachód mogą stać się obszarem niebezpiecznym ze względu na pożary i inne kataklizmy naturalne jak na przykład wulkany i trzęsienia ziemi (południowe części kontynentów mogą być bardziej narażone; może chodzić o Włochy, Grecję, Turcję i ogólnie Bałkany). Mogą tam też nastąpić jakieś eksplozje lub nawet zamachy. Jeśli wyruszasz na zachód, bacznie strzeż swojego dobytku, ponieważ poruszając się w tym kierunku aktywujemy energię kradzieży i strat materialnych. Miej ze sobą dwie lub trzy karty kredytowe i trochę gotówki, ponieważ łatwo będzie tam trafić na popsuty bankomat łykający karty jak cukierki. Północny zachód z kolei może przynieść wzrost zachorowań, jakie ognisko zakażeń koronawirusem lub innych chorób. Ogólnie koronawirus powinien być teraz pod większą kontrolą i prace nad lekarstwem lub szczepionkami mogą nabrać tempa. Jest też możliwość, że wirus zmutuje w kierunku niegroźnych "zaziębień". Ale w niektórych miejscach możliwe jest czasowe wzmożenie procedur ochronnych. Sytuacja jest dynamiczna i planowanie wyjazdów zagranicznych może być teraz wyzwaniem.

Ale jest za to świetna wiadomość dla osób szukających miłości! Północny wschód oferuje teraz wielkie wsparcie w tej kwestii. Znajdź miejsce w mieszkaniu w tym kierunku i postaw tam piękne czerwone kwiaty w wazonie. Zmieniaj wodę i dbaj aby kwiaty były zawsze świeże. Częściej tam spędzaj czas. Możesz też wyjechać do jakiegoś miejsca w tym kierunku w kraju albo częściej bywać w północnowschodnich częściach miasta.

Ale wracając jeszcze do wykorzystania tego miesiąca - zabierz się za jakieś zmiany, może trzeba gdzieś zrobić remont? Może trzeba przejrzeć szafy i coś oddać uboższym lub potrzebującym? Tej ogólnej energii szukania dziury w całym, przeciwstaw swoją dobroć i chęć niesienia pomocy. To dobry czas na prace ogrodowe i prace związane z drewnem. Można pomyśleć o przycięciu krzaczków, wyhodowaniu bonsai, wybudowaniu altanki, karmnika dla ptaków, domku dla kota, budy dla psa czy nawet naprawieniu jakiegoś mebla i zgromadzeniu drewna do kominka. Świetny czas na planowane zabiegi czy to zdrowotne czy upiększające. Zmień coś w swoim życiu, wykorzystaj tę energię w sposób kontrolowany, nie pozwól aby energie cię poniosły w kierunku agresji i zmieniania innych, ok? Wiele usłyszysz teraz o środowisku naturalnym i może też wiele katastrof się wydarzyć, które w jakiś sposób zniszczą duże połacie lasów czy jakichś terenów. Pomyśl w jaki sposób możesz pomóc udręczonej Matce Ziemi; może da się ograniczyć niepotrzebne zużycie wody i naprawić cieknący kran? Może spróbujemy zadbać o owady i zapewnić im miejsce przetrwania na zimę? Może domek dla owadów? Wyjdź przed dom i weź głęboki oddech. Niech inni tracą czas na spory i kłótnie. Ty obejmij symbolicznie Naturę ramionami. Ona jest twoja :o) Rozejrzyj się jak możesz pomóc Naturze aby twoje dzieci i wnuki mogły się nią też cieszyć. To pomoże złapać ci równowagę w tym miesiącu i jeszcze naładować przysłowiowe akumulatory przed zimą, czego ci serdecznie życzę w tym miesiącu.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie września przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang mogą poczuć się niezrozumiane a ich intencje będą odbierane całkowicie opacznie. Lepiej więc teraz nie prowadzić ważnych rozmów. Nie należy zważać na zaczepki, a prędzej czy później i tak wyjdzie na twoje :o) bo kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada.

Drzewa Yin będą teraz prowadzić bardziej towarzyski styl życia, ale mogą być narażone na nieprzyjemne plotki. Nie warto jednak się tym przejmować, bo czeka jakieś wyróżnienie. Warto skupić się na swoich zajęciach, bo to przyniesie konkretne korzyści.

Ognie Yang otrzymają wsparcie na które czekały i może nawet będzie to wsparcie finansowe. Warto teraz rozejrzeć się za pracą lub prosić o pomoc w trudnej sytuacji, bo energie sprzyjają.

Ognie Yin będą zajęte nadrabianiem zaległości, sprawami rodzinnymi i może też się zdarzyć że jakaś starsza osoba w rodzinie będzie potrzebować pomocy, niewykluczone że nawet finansowej. Ale każda złotówka wydana w tym miesiącu na dobroczynny cel, zwróci się później stukrotnie.

Ziemie Yang zostaną docenione i pochwalone za jakiś nowatorski pomysł lub wykazaną kreatywność. Ale w ślad za tym mogą pojawić się nowe obowiązki. Panie Ziemie Yang mogą poczuć się oblężone przez adoratorów. Tu akurat nie przesadzajcie drogie Panie z kreatywnością, bo możecie wystraszyć potencjalnych zainteresowanych :o)

Ziemie Yin będą teraz doświadczać skutków poprzednich działań. Jeśli daliście z siebie wszystko i pracowaliście dotąd rzetelnie, możecie spodziewać się jakiejś nagrody lub wyróżnienia. Ale jeśli coś zaniedbaliście, niestety pojawią się kłopoty....

Metale Yang mogą spodziewać się dodatkowych pieniędzy lub lepszej posady, ale niestety spowoduje to pojawienie się zazdrośników. Niektórym Metalom Yang konkurencja może próbować coś odebrać, bądźcie czujni. Uważajcie też na podejrzane transakcje i możliwość kradzieży. Panowie Metale Yang będą teraz mieć sporo pokus ze strony płci przeciwnej. Może to być bardzo romantyczny czas; miejcie się jednak na baczności aby nie wpakować się w kłopoty :o)

Metale Yin powinny zagrać w jakiejś loterii, bo możliwa spora wygrana. Wiele sukcesów finansowych mogą się teraz spodziewać ci, którzy pracują w jakimś zespole. Miesiąc powinien być przyjemny; dobrze by było wykorzystać go na wakacje.

Wody Yang będą musiały wykazać się większą kreatywnością, ale znajdą też życzliwe wsparcie. Jeśli prawidłowo rozegrają nadarzające się sytuacje, w przyszłym miesiącu czeka finansowa atrakcja. Może nawet awans.

Wody Yin czeka wytężona praca; wiele z nich będzie się zmagać z zaległościami i zmusi je to do działania na najwyższych obrotach. Ten miesiąc może być więc męczący, ale jeśli się sprężą i dadzą z siebie wszystko, czeka prestiżowa nagroda, może nawet poprawa finansów.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania...

sierpień 3 2020 plaża, wakacje

Przepowiednia na sierpień - siódmy miesiąc w Roku Szczura

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Sierpień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 sierpnia o godzinie 3:07 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 września do godziny 6:08 DST.

Po miesiącach z żywiołem Ognia, w sierpniu zaczyna pojawiać się żywioł Metalu i Wody. Co prawda Woda jako żywioł była obecna w czerwcu i lipcu, ale była to Woda bardzo płytka można by rzec, powierzchniowa, zalewająca duże przestrzenie i szybko wysychająca. Ponieważ Woda odpowiada za komunikację międzyludzką, doświadczaliśmy wielu problemów w dogadaniu się, wielu nieporozumień i mnóstwa spiskowych albo totalnie przekręconych rewelacji. To był dobry czas dla demagogów którzy głosili jakieś "prawdy" i zacierali ręce w nadziei że nikt nie poszuka źródeł rewelacji lub nikt nie będzie mieć czasu czy chęci prostować bzdur. Być może wiele osób dało się uwieść jakimś niesprawdzonym teoriom albo nawet zakupili niechciany towar bo ktoś uśpił ich czujność. Tak wyglądały ostatnie dwa miesiące. Były też wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, skrajne zjawiska pogodowe i problemy z komunikacją - karambole, wypadki pociągów, odwołane loty, a także problemy z zanieczyszczoną wodą.

W sierpniu odczujemy zmianę aury. Może nie do końca będzie to dotyczyć pogody- chociaż mogą wciąż się zdarzać bardzo silne burze ze względu na obecność Drzewa Yang. Burze te mogą być niestety połączone z większymi gradobiciami. Sierpień będzie nadal ciepły ale nie tak jak lipiec.

Zmiana aury - jako zmiana naszego odczucia - spowodowana będzie pojawieniem się żywiołów "schładzających" żywioł Ognia. W sierpniu mamy bowiem Drzewo Yang ponad Małpą zawierającą Metal, Wodę i odrobinę Ziemi. W znaku Małpy rodzi się żywioł Wody. W związku z tym zaobserwujemy pojawienie się nowych idei, nowych podejść do problemów. Zobaczymy nowe aspekty wielu spraw i zaczniemy się nad niejednym zastanawiać. Metal to podejście analityczne i rozsądek, Woda to komunikacja i mądrość. I byłoby wszystko pięknie gdyby nie Drzewo Yang. Drzewo Yang jest bardzo porywcze i mało elastyczne. Uparte i wojownicze. Może więc być i tak, że wspaniałe idee i nowe pomysły będą ogłaszane w taki sposób, że ludzie będą to odbierać jako narzucanie i agresję. Drzewo Yang nie dyskutuje, ono raczej nakazuje a potem broni do ostatniej kropli krwi i nawet jeśli ktoś udowodni że się myli - pójdzie w zaparte.

Prawdopodobnie będziemy więc świadkami głębszej dyskryminacji ludzi mających odmienne poglądy, inną narodowość czy inną orientację seksualną. Będzie dyskusja, bo ludzie poczują chęć porozumienia, ale Drzewo Yang może spowodować, że ta dyskusja będzie nieprzyjemna i narzucająca jedynie słuszną prawdę. Zauważymy jednak też, że pojawi się wiele wypowiedzi obalających jakieś "rewelacje" z poprzednich miesięcy. Pojawią się konkrety i dowody w wielu sprawach. Tak więc będzie tu starcie - z jednej strony ludzie broniący swoich idei emocjonalnie i bez argumentów - a z drugiej strony ludzie punktujący nieścisłości, dokładnie, ze źródłami i dowodami. Niejedna "prawda" teraz upadnie... Ciężko będzie teraz oczywiście przeforsować coś nowego, ale jeśli zrobimy to starannie i będziemy merytorycznie przygotowani - mamy zwycięstwo i sukces w kieszeni. Rada na teraz: żywioł Drzewa staramy się wykorzystać jako upór w dążeniu do czegoś, niezłomność ale nie narzucamy innym naszych opinii. Trzymajmy emocje na wodzy. Drzewo Yang to również inspiracja, racjonalizatorstwo, zmiana. Jeśli wykorzystamy energię tego Drzewa do rozwiązania starych spraw w nowy sposób - będzie to idealne wykorzystanie atutów tego czasu.

Tak więc będzie to wspaniały czas na przyjrzenie się swoim problemom, niezałatwionym sprawom, zaległościom. Może one czekały po prostu na nowe spojrzenie, nowe podejście. Zapisuj sobie wszelkie pomysły, teraz będziesz ich mieć setki. Być może większości nie da się zrealizować, ale wystarczy że pojawi się kilka i wyprzedzisz konkurencję o lata świetlne. To wspaniały czas dla naukowców. Prawdopodobnie będziemy świadkami jakichś odkryć. Bardzo możliwe że jakieś prace czy badania trwające wiele miesięcy - teraz właśnie przyniosą rezultaty. Czyli przełom. Szczególnie w informatyce, robotyce, automatyce. Może nastąpić jakiś przełom w medycynie, gdzie zostaną zastosowane nowe techniczne rozwiązania. Możliwy jest więc postęp w pracach związanych z lekami czy szczepionkami na koronawirusa.

Generalnie możemy oczekiwać przełomów w wielu dziedzinach - również w zdrowiu. Wiele osób trafi teraz wreszcie na wspaniałego lekarza który wyleczy ich przypadłość. Inni wreszcie rozwiążą sprawy z przeszłości. Osoby szukające bardzo długo pracy - teraz mają szansę ją wreszcie znaleźć. Ktoś czekający na awans - może go właśnie teraz dostanie. Czyli pomyśl jak wykorzystać ten czas.

Bardzo skuteczne będą teraz wszelkie terapie lecznicze, szczególnie dobrze zrobi nam teraz zdrowy ruch i zdrowa dieta. To dobry czas na rozpoczęcie kuracji ziołowej lub odchudzającej. Czyli jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu - teraz energie cię wspierają. Zamiast więc przejmować się polityką czy kłótniami i emocjami - włóż wszystkie swoje siły w wewnętrzną przemianę. Teraz jesteś w stanie przenieść górę. Między żywiołami jest jednak wielkie napięcie, tworzy się energia i rzecz w tym aby wykorzystać ją do celowego działania dla czyjegoś dobra. Jeśli roztrwonisz tę energię na spory i kłótnie - stracisz niepowtarzalną szansę. Do dzieła więc!

Wiele sukcesów odniosą teraz sportowcy, ale niestety może to być połączone z poważnymi urazami. Nie przesadzaj z treningami. Ogólnie też uważaj na drogach. Nie szarżuj podczas remontów lub w terenie na wycieczce. Niestety kości a zwłaszcza kręgosłup będzie teraz wrażliwszy. Podaruj więc sobie teraz skoki do wody chyba że jesteś na basenie. Jeśli energia cię roznosi - weź się za remont.

Niektórzy teraz zdadzą sobie sprawę z popełnionych wcześniej błędów. Pewnie ktoś złapie się nawet za głowę i powie: "o czym ja wtedy myślałem, czy myślałam". Ale na szczęście teraz czas ofiaruje nam okazję naprawienia wszystkiego i zaczęcia od nowa. Wykorzystaj to.

W mediach możemy teraz usłyszeć więcej o bójkach, rozruchach, niepokojach w różnych częściach świata. Część ludzi niestety będzie chciała wykorzystać siłę Drzewa Yang właśnie w ten sposób....Niestety może nasilić się przemoc, również ta w rodzinie czy na ulicach. Wiele kontrowersji się pojawi w związku z konwencją antyprzemocową...Więcej przeczytamy teraz czy usłyszymy o chuliganach. Ale z drugiej strony pojawi się też jakiś nowy pomysł rozwiązania tych problemów. Mogą nastąpić jakieś zmiany w prawie, również rodzinnym i drogowym. Ponieważ Drzewo symbolizuje też edukację - gorącym tematem będą szkoły, uczelnie i zdalne nauczanie. Nauczyciele mogą podjąć jakąś akcję protestacyjną w związku z warunkami nauczania. W tym temacie nie będzie łatwo niestety.

Jeszcze jest pewien ważny aspekt - ponieważ energia Ognia właśnie mocno osłabła - mogą nastąpić poważne tąpnięcia na giełdzie i w finansach. Przemyśl swoje inwestycje. Te długoterminowe będą ok - w roku Tygrysa (2022) wszystko znów się bardzo mocno ruszy. Obserwuj spadki na giełdzie - jeśli teraz kupisz - w roku Tygrysa pójdzie wszystko w górę. To dobry czas na kupowanie z myślą o czymś długoterminowym. Jeśli się martwisz stratami, w październiku jeszcze na chwilę może pojawić się tendencja wzrostowa. To też będzie w miarę dobry czas. Potem na długi czas może być kiepsko.

Jest za to wspaniała wiadomość dla artystów i zakochanych - dla Was najlepsze będą miejsca w domu znajdujące się na południowym zachodzie (szczególnie dla artystów) i na zachodzie (dla zakochanych). Starajcie się częściej bywać w tych miejscach. To również odnosi się do zachodnich i południowo zachodnich dzielnic miasta.

Jednak we wszystkim wskazana jest ostrożność, ponieważ 19 sierpnia rozpocznie się według wierzeń wschodnich krajów - Miesiąc Głodnych Duchów. Potrwa on do 16 września. W tym czasie Chińczycy unikają większych inwestycji czy decyzji biznesowych, brania ślubu, operacji chirurgicznych i innych działań mogących mieć wpływ na pomyślność. Wierzy się, że w tym czasie zostają otwarte bramy piekieł i zbłąkane dusze mogą krążyć swobodnie między żywymi. Są to dusze osób zmarłych nagle, w wyniku wypadków, morderstw, kataklizmów lub samobójstw. Wracają one do świata żywych, szukając pociechy a czasem rozrywki. Celem więc wszelkich działań będzie teraz uspokojenie tych duchów i sprawienie im przyjemności. Dzięki temu dadzą żywym spokój i poczują się lepiej. Niektórzy wystawiają więc przed dom lub na domowym ołtarzyku jakieś smakołyki, ulubione potrawy zmarłego. Należy palić wiele świec i kadzidełek. Można też pomodlić się lub po prostu ciepło pomyśleć o tych zmarłych, wysłać im dobrą energię. Duchy mogą wtedy odwdzięczyć się na przykład przypływem gotówki.

W centrum wykresu feng shui znajduje się teraz trygram Ziemi Kun symbolizujący konserwatyzm i upór przy własnych wartościach choćby nie wiem co. Trygram ten symbolizuje Matkę lub najstarsza kobietę. Ale ze względu na charakter tej energii, ją nazywam teściową... Będą więc nas uszczęśliwiać na siłę powrotem do przeszłości lub hamowaniem rozwoju. Ziemia raczej gromadzi wokół siebie niż się rozprzestrzenia. Pojawi się więc silniejszy głos eurosceptyków i zwolenników zabarykadowania się w swoich granicach. Może to jednak wywołać opór drugiej strony i niewykluczone, że będziemy świadkami blokad a nawet budowania barykad czy jakichś strajków okupacyjnych. Może to też oznaczać ograniczenia związane z epidemią, z covidem 19. Energia 2 symbolizuje też brzuch i ciążę. Powrócą więc tematy związane z aborcją, antykoncepcją, sztucznym zapłodnieniem i ogólnie prawami kobiet. W mediach wiele miejsca może zająć ciąża jakiejś celebrytki albo kobiety na wysokim stanowisku. Również kwestie szpitali i ogólnie służby zdrowia - pewne sprawy będą wymagać pilnych rozwiązań - na przykład sprawa osób zakażonych coronawirusem ale też niepełnosprawnych, emerytów czy rencistów.

Ponieważ energia 2 symbolizuje też gromadzenie, żywienie i ochronę - będzie więcej informacji o bankowości, lokatach, emeryturach, ubezpieczeniach, hotelarstwie a także muzeach. Niewykluczone, że jakaś sprawa wyjdzie na jaw, coś związanego z kredytami lub ogólnie pieniędzmi. Mogą nastąpić przejęcia jakichś banków czy funduszy. Tendencja jest taka, że będą próby ograniczania i hamowania. Ziemia lubi blokować, więc spodziewaj się opóźnień i przeszkód, szczególnie w przepływie informacji. Mogą być teraz częstsze awarie internetu, łączności i przerwy w dostawie prądu. Zaopatrz się więc w świeczki. Energia miesiąca i roku może dać kombinację objawiającą się jakimiś zdarzeniami związanymi z prądem, burzami lub ogniwami fotowoltaicznymi. W ogólności dziedzina alternatywnych źródeł energii może teraz wręcz rozkwitnąć. To dobry czas na instalację fotowoltaiki, mogą pojawić się ciekawe opcje dopłat. Na wszelki wypadek sprawdź też instalację odgromową na swoim dachu, bo może się okazać przydatna. Pioruny mogą teraz wzniecać więcej pożarów.

Jeśli chodzi o kierunki - nieprzyjemnie może być na północnym wschodzie i wschodzie. Jeśli udajesz się w tych kierunkach, spróbuj nie jechać czy nie lecieć tam bezpośrednio ale połącz kierunki, jedź objazdem - będzie spokojniej i bezpieczniej. Na wschodzie krajów lub kontynentów mogą pojawić się niebezpieczne pożary i eksplozje, na północnym wschodzie może dojść do jakiejś wielkiej awarii internetu, wodociągów lub jakichś rur przesyłowych. Północ może z kolei zapowiadać jakąś katastrofę lub skandal. Jeśli masz drzwi czy okno na północy - zabezpiecz je przed włamaniem. Obraz energii pokazuje też możliwość kłopotów jakiegoś samolotu, lecącego z północy lub na północ, w którym może nastąpić jakaś niebezpieczna awaria czy eksplozja lub może być na pokładzie bomba. Lepiej więc połączyć różne kierunki podróży zamiast lecieć na północ czy na południe.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie sierpnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang będą bardzo zajęte, głównie sprawami towarzyskimi i rodzinnymi. Może wrócić pewna sprawa z przeszłości, przyniesie ona trochę stresu ale dobrze by było się przemóc i raz na zawsze porządnie to załatwić. Niewykluczony częstszy kontakt z prawem; może chodzić o sprawy notarialne ale na wszelki wypadek - noga z gazu!

Drzewa Yin będą mieć satysfakcjonujący czas. Ktoś będzie próbował popsuć im szyki, ale tak się złoży że cokolwiek się wydarzy, i tak ostatecznie obróci się na korzyść. Po początkowych więc trudnościach, można liczyć na przyjemny obrót spraw a nawet na spore zyski i uznanie. Dobry czas do rozpoczynania czegoś nowego.

Ognie Yang spędzą ten czas bardzo pracowicie, najprawdopodobniej likwidując zaległości z ostatnich miesięcy. Będzie trochę stresu ale wszystko zakończy się dobrze i z sukcesem. Możliwe są nieoczekiwane pieniądze i jakiś ważny wybór. Jakieś starsze osoby z rodziny mogą potrzebować wsparcia.

Ognie Yin poczują że to ich miesiąc i zewsząd pojawi się wsparcie dla ich projektów. Teraz mogą podejmować odważne decyzje a nawet ryzykowne kroki zawodowe. Nie dość że wszystko powinno ułożyć się po ich myśli, to jeszcze mogą liczyć na sukcesy finansowe a może nawet awans.

Ziemie Yang muszą niestety się przygotować na męczący miesiąc i trochę stresu. Sprawy finansowe powinny wyglądać lepiej, ale trzeba będzie wreszcie podjąć działanie które się odwlekało. Niestety nie ma co liczyć na pomoc, wszyscy będą zajęci swoimi sprawami. Zatem należy zakasać rękawy i zacząć działać.

Ziemie Yin zostaną docenione, pochwalone a nawet będą podziwiane. To właśnie teraz możecie zabłysnąć swoją kreatywnością i rzucić tłumy na kolana. Panie z tego znaku mogą być teraz w centrum zainteresowania wianuszka adoratorów; singielki, to do was! Makijaż, sukienka i do dzieła!

Metale Yang powinny teraz częściej kupować losy, ponieważ bardzo możliwa jest jakaś wygrana. Prawdopodobny jest też nieoczekiwany prezent lub darowizna. Szczególnie Metale Yang działające w zespole mogą teraz wygrać jakiś konkurs i otrzymać prestiżową nagrodę.

Metale Yin czeka miesiąc z ciekawymi propozycjami finansowymi. Strzeżcie się jednak ukrytych wrogów, którzy mogą próbować storpedować wasze wysiłki....Panowie Metale Yin mogą się teraz rozejrzeć za swoją drugą połówką. I nie szukajcie daleko. Czasem to co najwartościowsze jest tuż za rogiem.

Wody Yang rzucą się teraz w wir akcji. To będzie pracowity miesiąc i można też liczyć na nowe wartościowe znajomości, niewykluczone że pojawią się one poprzez działalność zawodową. Wykorzystajcie ten miesiąc mądrze, bo teraz energie wam bardzo sprzyjają. Nie przesadzajcie z wydatkami, ponieważ ten miesiąc może być nieco skromniejszy.

Wody Yin będą musiały wykazać sporo kreatywności i może nawet poczują w sobie wulkan inwencji twórczej. To wspaniały miesiąc na uzyskiwanie niemożliwego :o) Będziecie góry przenosić. Ktoś kto będzie wam chciał popsuć szyki, w rezultacie przyczyni się do waszego sukcesu. Czas przekuć wiedzę w sukces i zyski.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania...

lipiec 3 2020 zakochana para na plaży

Przepowiednia na lipiec - szósty miesiąc w Roku Szczura

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Lipiec według chińskiego kalendarza związanego z feng shui, rozpoczyna się 6 lipca o godzinie 17:15 DST (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 7 sierpnia do godziny 3:07 DST.

Czerwiec zaznaczył się wieloma przykrymi sprawami; niestety nieobliczalna Woda Yang uczyniła wiele szkód... W lipcu Woda nie jest już aż tak silna i ma nieco inną naturę niż Woda Yang w czerwcu. Woda Yin jest bowiem jak para, chmura i jako taka jest mniej uchwytna, mniej trwała niż Woda Yang. Może być więc mniej nagłych podtopień i powodzi ale nie wyklucza to opadów. Może będzie ich nieco mniej i będą mniej niebezpieczne. Za to tematem przewodnim w wiadomościach mogą być burze. Trend wydarzeń a szczególnie komunikacji może być taki jak w określeniu że kropla drąży skałę. Więcej skuteczności przyniosą więc działania nie tak spektakularne jak w czerwcu ale za to zdeterminowane i trwałe. W kampanii wyborczej więcej będzie jednak niedomówień, aluzji, ukrytych znaczeń, właśnie z powodu Wody Yin, która jest jak para, mgła. Wiele osób puści wodze fantazji i dopowie sobie rzeczy, które nie są prawdą. Łatwo będzie teraz puścić jakąś plotkę, przyczepić komuś przysłowiową łatkę. Mogą pojawiać się te plotki nie wiadomo skąd. Tak więc niestety musimy się przygotować na kampanię plotek i półprawd. Pocieszające jest to, że według feng shui od roku 2024 w Polsce zacznie rozwijać się prawdziwy dobrobyt i zapowiadają się wspaniałe lata. Ciekawe więc która frakcja doprowadzi do owego dobrobytu. Przekonamy się niebawem. Może być jednak wiele zawirowań po drodze i szokujących momentów, zwrotów akcji. W centrum wykresu jest symbol przemocy, kradzieży i oszustwa. Może więc nie być tak spokojnie jak byśmy chcieli.

Nadal więc ostrożnie podchodzimy do wszelkich informacji, bo pomijając już prawdę czy fałsz i rzetelność dziennikarską - wiele będzie teraz teorii spiskowych, tajemnic albo zgoła wymyślonych zdarzeń. Woda Yin jest nieuchwytna i tajemnicza. Możemy więc się spodziewać zalewu plotek i niesprawdzonych informacji, które będą mieć za zadanie odwrócenie naszej uwagi od czegoś. Zasłonięcie czegoś mgłą tajemnicy... Nadal wiele się będzie mówić o medycynie i lekach, religii i fanatyzmie, ksenofobii i nacjonalizmie. Pojawi się wiele przecieków informacyjnych, ale uważaj bo część z nich może być wyssana z palca. Będzie naprawdę trudno rozróżnić co tu jest prawdą a co nie.

Za to pisarze zajmujący się fikcją, albo producenci gier - mogą zebrać spore żniwa. To wspaniały czas na debiut jakiejś gry, serialu czy powieści. Dobry moment będzie również dla sprzedawców - bardzo łatwo będzie nakłonić klientów do zakupu czegoś ponad miarę albo czegoś niepotrzebnego. Przed zakupem zastanów się, nie kupuj nic od razu, natychmiast. Dobrze jest teraz poświęcić czas na rozwój osobisty i szkolenia "miękkie", wzrośnie zainteresowanie ezoteryką, astrologią i feng shui.

To jest dobry czas na prace ogrodnicze lub rolnicze i na wszystko co wymaga cierpliwości i dokładności. Wspaniały czas na urlop, jednak unikaj kierunków kardynalnych.

W przyrodzie będzie przeważać susza i upały na przemian z nagłymi zdarzeniami pogodowymi - burze będą teraz bardzo częste i może zawczasu sprawdź czy twój odgromnik działa prawidłowo i wyłączaj cenniejsze urządzenia z prądu na czas burzy. Lipiec może przynieść też cyklony, deszcze połączone z silnym wiatrem a nawet trąby powietrzne. I choć woda w powietrzu będzie w postaci deszczu - przygotuj się na awarie wodociągów i bardzo niskie ciśnienie wody - bo na ziemi będzie wody mało. Miej zawsze w zapasie parę butelek mineralnej. Może też się zdarzyć zanieczyszczenie wody, zarówno tej w kranie jak i w jeziorze, rzece czy morzu. Nie zapomnij też wystawić miski z wodą dla dzikich przyjaciół w ogrodzie. Jeśli gdzieś wybierasz się na wakacje autem, nie czekaj aż bak będzie prawie pusty, bo jak na złość najbliższe stacje będą zamknięte...

Osoby mające problemy z krążeniem mogą na wszelki wypadek odwiedzić swojego domowego lekarza i skontrolować swój stan zdrowia. Mogą też się przytrafić takie sprawy jak piasek i kamienie w nerkach czy pęcherzu, kamienie w woreczku żółciowym. Wirus covid19 może nieco zwolnić tempo ale trzeba zachować środki zapobiegawcze. Jeśli się postaramy - zachorowalność może bardzo przyhamować. Ale to zależy w dużej mierze od ludzi...

Czyli jak przeżyć ten miesiąc? Najlepiej wziąć urlop i zająć się sprawami domu, ogrodu, poświęcić więcej czasu na rozrywkę i książki, rozwój osobisty lub po prostu na poleżenie w hamaku ze szklaneczką Prosecco... Możesz też poczytać motywujące książki albo podciągnąć się w jakiejś dziedzinie. Mocniej będzie teraz pociągać taka tematyka jak ezoteryka, dziennikarstwo śledcze, teorie spiskowe, tajemnice czy...."50 Twarzy Greya" ... Tego typu książki i filmy będą teraz święcić tryumfy. Jeśli więc napisałeś czy nakręciłeś coś takiego - szybko to wydaj... Dziennikarze śledczy będą teraz mieć złote czasy. Ale powinni uważać aby odróżnić fałszywe tropy od prawdziwych.

W mediach będzie sporo mowy o środowisku naturalnym i lasach, bo w centrum magicznego kwadratu feng shui jest teraz trygram Zhen, symbolizujący właśnie lasy, drzewa, przemysł związany z drewnem. Trygram Zhen pojawiający się w centrum wykresu nie zapowiada niestety spokoju. On przychodzi do centrum i korzeniami rozsadza Ziemię. Co może oznaczać wiele zdarzeń w stolicach krajów i w dużych miastach. Czyli wygląda na to, że w większych ośrodkach będzie dynamiczniej, podczas gdy na prowincji będzie spokojniej. To jest trochę jak zapalnik. Mogą się pojawić żądania zmian, wprowadzenia czegoś nowego. W niektórych miejscach na świecie mogą nastąpić próby zamachu stanu czy puczu. Sytuacja w rządach niektórych krajów może się diametralnie zmienić. Ale na szczęście trygram Zhen ma również dobre znaczenia. To symbol nowatorstwa i inspiracji. Wzrośnie zainteresowanie alternatywnymi źródłami energii - firmy montujące panele fotowoltaiczne, będą święcić triumfy. Wszystko co związane z energią ale też niestety z eksplozjami, czymś co może wybuchnąć i spowodować wiele zniszczeń. Również jakieś sportowe wydarzenia przyciągną uwagę, ponieważ trygram Zhen odpowiada za sport, szczególnie taki wyczynowy lub związany z rywalizacją. Trygramy Zhen łączy się jednak z rocznym trygramem Dui i może to dać też obraz przemocy, szczególnie w stosunku do kobiet, lub częstszych wypadków czy zachorowań.

W codziennym życiu przygotujmy się na silniejszą rywalizację, potrzebę walki o coś ale też na nowatorskie pomysły i idee. To świetny czas na zorganizowanie burzy mózgów w firmie lub remont. Trzeba się też uważniej przyjrzeć konkurencji, ponieważ możliwe są jakieś nieuczciwe zagrania. Ludzie mogą być teraz trochę bezlitośni sięgając po coś, co uważają że im się należy. W związku z tym będzie też więcej włamań i kradzieży. Sprawdź więc czy wyjeżdżając, dobrze zabezpieczyłeś mieszkanie. Nawet w mediach usłyszysz więcej o włamaniach, kradzieżach, stratach. Trygram Zhen przynosi inspirację ale jego działanie jest trochę nerwowe. Częstsze więc będą sprzeczki i nieporozumienia, a w skrajnych wypadkach nawet rękoczyny. Może dojść do bójek po jakichś imprezach sportowych, medialnych albo nawet zniszczenia mienia. Będzie teraz więcej wariatów i piratów drogowych. I wszystkich takich, którzy będą chcieli coś tam światu udowadniać. Mogą też nasilić się ataki na tle rasistowskim czy w ogóle przeciwko "innym" albo jakieś bezsensowne strzelaniny zainicjowane przez jakiegoś szaleńca. Ktoś komuś może wbić nóż...

Ale ty przygotuj się na zmiany w swoim życiu. Ogólnie to dobry czas dla zmian, odcinania się od niepotrzebnych lub toksycznych kontaktów. Energia miesiąca da siłę do takich kroków. Zacznij coś nowego tworzyć. Dobry czas na poszukanie nowego zajęcia, podjęcie nauki czegoś nowego czy nawet remont w domu. Jednak zanim coś wprowadzisz w czyn, przemyśl dokładnie i przygotuj się dobrze. Bo wiele będzie wpadek i falstartów, pięknie wyglądających pułapek. To dobry czas na zmiany ale przemyślane lub przygotowane wcześniej. Nie rób nic na wariata, bo za miesiąc będziesz musiał się z tego wycofywać. Uważaj też przy zakupach, ponieważ łatwo teraz paść łupem oszusta. Czytaj regulaminy.

Jeśli chodzi o kierunki, uważaj na zachód i wschód, ponieważ łatwo tam wpaść w kłopoty. Gdy jedziesz samochodem - noga z gazu. Na południu mogą pojawić się rozległe pożary spowodowane piorunem. Na północy i północnym zachodzie z kolei - uważaj na urazy palców i ukąszenia zwierząt. Za to południowy zachód może przynieść przepiękne wrażenia, emocje i miłość. Pojedź w tym kierunku na wakacje lub częściej bywaj w południowo zachodnich częściach miasta - może jest tam jakaś wystawa albo ciekawa otwarta restauracja? Jakiś park? Możesz też częściej przebywać w południowo zachodniej części swojego mieszkania. Postaw tam piękne kwiaty w wazonie i dbaj aby woda była zawsze świeża. Jeśli masz tu sypialnię i starasz się o potomstwo - jest tu szansa poczęcia dziecka, a szczególnie dziewczynki.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie lipca przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang mogą się teraz trochę pogubić. Będzie spore wsparcie ale okoliczności mogą się skomplikować i realizacja jakiegoś planu może być utrudniona. Nie rozdrabniaj się więc na wiele celów - lepiej skup się na jednym temacie a wtedy osiągniesz sukces. Sfera finansowa wygląda dobrze, ale musisz wykazać trochę więcej kreatywności.

Drzewa Yin będą zajęte sprawami zaległymi i rodzinnymi. To może być męczący miesiąc ale za to pojawią się nowe interesujące znajomości i propozycje. Warto przyjrzeć się okazjom, bo kilka z nich może przynieść nieoczekiwanie duże zyski. Świetne wyniki może przynieść praca zespołowa.

Ognie Yang mogą się spodziewać pochwały i docenienia swojej pracy i wysiłków. Warto teraz pomyśleć o uzupełnieniu swojej wiedzy. Świetny czas na inwestycję w reklamę swojej działalności. Panie Ognie Yang powinny uważniej się rozejrzeć miedzy adoratorami - nie wszystko złoto....i tak dalej. Mogą też przytrafić się wakacyjne krótkie romanse :o)

Ognie Yin mogą mieć teraz wiele niespodziewanych zdarzeń. Może przyjść zaległy mandat albo wróci jakaś nierozwiązana sprawa z przeszłości (była partnerka?) Mogą się pojawić jakieś kłopoty związane z pieniędzmi. Pilnujcie aby nie narobić sobie zaległości, bo będziecie nieco rozproszeni. A tymczasem pracy wiele.

Ziemie Yang czeka jakaś gratyfikacja finansowa lub miły prezent. Dotychczasowe działania wreszcie zaczną przynosić profity. Panowie Ziemie Yang mogą teraz przeżyć ognisty romans ale może on się okazać nietrwały. Panowie Ziemie Yang powinni też uważać na możliwość oczarowania na delegacji albo spotkania akwizytora, który im sprzeda najdroższy odkurzacz świata.

Ziemie Yin powinny udać się do najbliższej kolektury, bo istnieje szansa wygranej. Wiele Ziemi Yin może teraz spotkać się z propozycją przekupstwa. Nie wchodźcie w takie interesy bo za rogiem czeka już kara... Poza tym to pracowity miesiąc i trzeba będzie zwalczyć trochę zaległości. Współpraca z kimś bardzo ułatwi życie.

Metale Yang będą musiały wykazać trochę kreatywności i świetnie będzie się rozwijać współpraca z kimś. Miesiąc będzie łatwiejszy i pojawi się wiele pomocnych osób. Wszystko w tym miesiącu ułoży się i sprawy powinny przebiegać płynnie. Na horyzoncie może pojawić się ciekawa inwestycja. Jest teraz duża szansa na znalezienie wspaniałej posady. Piszcie i wysyłajcie CV jeśli szukacie pracy.

Metale Yin będą mieć pracowity miesiąc i trochę zaległości do nadrobienia. Ciężko będzie im się jednak skupić, bo będzie wiele spraw równocześnie. Mogą wrócić jakieś sprawy z przeszłości, zapomniane rachunki. W ogóle sprawy finansowe mogą się teraz komplikować. Uporządkujcie papiery i ostrożnie planujcie wydatki.

Wody Yang mogą mieć problemy w komunikacji z innymi i może nie wypalić jakiś projekt który przygotowują. Konkurencja może pokrzyżować im jakieś plany. Może się też zdarzyć że przeceniły swoje siły w pracy. Niektóre Wody Yang staną przed wyborem i będą musiały z czegoś zrezygnować. Trochę cięższy miesiąc ale już następny przyniesie wiatr w żaglach, wytrzymajcie!

Wody Yin mogą teraz cieszyć się życiem towarzyskim (ale uważajcie na tego koronawirusa...) i wsparciem ze strony przyjaciół. Ogólnie trochę więcej oddechu w tym miesiącu, będzie nieco łatwiej. Im szybciej uwiniecie się z jakimś niewygodnym obowiązkiem tym lepiej. Ale nie bądźcie beztroscy, bo jedna zła decyzja czy nieprzemyślany ruch - może przynieść kłopoty.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania...

czerwiec 3 2020 relaks na plaży, medytacja

Przepowiednia na czerwiec - piąty miesiąc w Roku Szczura

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Czerwiec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 czerwca o godzinie 06:59 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 6 lipca do godziny 17:15 DST.

Maj był szczególnym miesiącem i energie wspaniale odzwierciedliły rzeczywistość. Wiele się wydarzyło w świecie polityki i między ludźmi. Było wiele złudzeń, rozczarowań, zaskoczenia i wiele rzeczy wyszło na jaw. Zmieniające się sympatie polityków, roszady i zaskakujące oświadczenia - to wszystko widzieliśmy w maju. Dla wielu osób maj oznaczał zmiany i to znaczne. Metal Yin ciął jak sztylet i dzięki temu udało się też zmienić coś w swoim życiu, odciąć się od czegoś co już stare i skostniałe, skierować się ku nowemu. Powiał wiatr zmian, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Śmierć jednego z obywateli obudziła prawdziwą rewolucję. Ludzie chcą innego życia. Jaki będzie zatem czerwiec?

W czerwcu mamy specyficzny układ energii, bo pojawia się Woda Yang ponad Koniem składającym się głównie z żywiołu Ognia i Ziemi. Mamy równocześnie rok Szczura z silną Wodą i Metalem Yang. Koń i Szczur mają ze sobą konflikt, należą do dwóch różnych światów, można by rzec. I teraz mają pokazać się razem. Duże znaczenie będzie mieć żywioł Wody. Woda w astrologii Ba Zi i w Feng Shui symbolizuje mądrość, porozumienie, filozofię, głębię zrozumienia czegoś. Ale ta Woda będzie teraz szczególna. Woda ponad rozpaloną, suchą i gorącą Ziemią to płytka Woda. Silna ale płytka. Rodzaj tsunami, które się pojawia, niszczy wszystko po drodze ale potem znika. I tak może być teraz też w przyrodzie. Ulewne deszcze, woda płynąca ulicami, powodzie błyskawiczne albo prawdziwe tsunami. Konflikt Konia ze Szczurem i gwałtowność żywiołu Wody, może więc zapowiadać nagłe, rozległe wydarzenia, ogromne emocje w ludziach. Może być tak, że rozruchy w USA przybiorą jeszcze na sile i może nawet "rozleją się" na inne kraje. Wielu ludzi ma już dość rasizmu, nienawiści i dzielenia ludzi. Mieszkańcy wielu krajów mogą odkryć, że przez ostatnie lata byli bezsensownie szczuci jedni na drugich.

Wielu polityków może stracić swoje urzędy, może być wiele zmian. Zdarzenia mogą być nagłe i na wielką skalę. Bo Woda Yang jest bardzo porywista i przedsiębiorcza. Coś co się formowało i było niezdecydowane - teraz ma szansę wyjść na światło dzienne. Mogą pojawić się nowe grupy ludzi, nowe partie, nowi liderzy. Czerwiec będzie miesiącem w którym trzeba będzie działać szybko, wykorzystując siłę fali. Okoliczności i okazje będą się pojawiać ale będą też szybko znikać. To paradoksalnie może być dobry czas dla startupów i zakładania działalności ale pod warunkiem że mamy dobry pomysł i bufor finansowy. To czas niepewności i część ludzi zrobi teraz bardzo dobry biznes. Szybkość może być jednak wrogiem jakości. Woda odpowiada za komunikację i przekazywanie wiedzy. W mediach zaleje nas więc tandeta i mnóstwo niesprawdzonych plotek, bo nikomu nie będzie się chciało sprawdzić bliższych szczegółów. Czeka nas trochę "ogórkowy" sezon i nikt się nie będzie przejmować etyką czy rzetelnością. Silny żywioł Ognia w tym miesiącu chce błyszczeć, chce się podobać za wszelką cenę. Ma być pięknie, prosto i przyjemnie. Obliczone na efekt. I w tym wszystkim my....i jak tu żyć???

Cóż, trzeba pogodzić się z duchem tego czasu i potraktować to lekko, jak wakacyjny luz. Nie przejmujmy się zbyt mocno tym co usłyszymy w mediach, bo zaraz się okaże że to była jednak nieprawda. A przynajmniej nie wyciągajmy zbyt szybko wniosków. Teraz w cenie będzie wszystko co obliczone jest na efekt, krótkotrwały. Uważaj więc gdy coś kupujesz, bo może to być piękne ale mało wartościowe lub nawet jakiś bubel. Wiele ludzi będzie chciało się teraz pokazać czy popisać, zdobyć szybką sławę. I zdobędą, na krótko. Bo zaraz czekają następni w kolejce. Nie ufaj teraz "nowym, najlepszym, najwspanialszym pod Słońcem" artykułom czy towarom. Bezpieczniej teraz zaufać uznanym markom czy ludziom z którymi współpracujemy od dawna. Wiele osób chce zdobyć rzesze klientów na skróty. Bo teraz "kwantowe X, Y i Z" usprawiedliwi wszystko. Bądź ostrożny powierzając swoje problemy osobie która nie ma żadnego dorobku w swoim CV, żadnego śladu rozwoju zawodowego a czasem nawet strony internetowej z informacjami o legalnej działalności. Takich naciągaczy wypłynie teraz całe mnóstwo.

Ale najbardziej trzeba będzie uważać teraz na media bo będą one manipulować nami jak lalkami. Będziemy świadkami tego jak łatwo jest rozpalić opinię publiczną i internautów do czerwoności. Bardzo łatwo będzie teraz kogoś zniszczyć, przypiąć łatkę, wypuścić nową plotkę. W ogóle komunikacja międzyludzka może być teraz utrudniona; wszyscy będą mieć tendencję do upraszczania i nie wgłębiania się w szczegóły, które mogą być przecież niesłychanie istotne. Czasem będziemy mieć wrażenie, że niektórym wyłącza się rozsądek i działają na oślep. Tym bardziej że Ogień rozpalający emocje jest teraz bardzo silny. Cóż, ciężko będzie się teraz przebić ludziom pełnym wiedzy i mądrości. Autorytety nie będą teraz w cenie, bo po nas choćby i potop. Na szczęście niedługo to się zmieni i wiele rzeczy które teraz uchodzą za prawdę, okaże się zwykłymi plotkami i pomówieniami. Powtarzam więc - media traktujmy teraz z dystansem, bo nie każda osoba pisząca w Internecie czy głosząca poglądy w telewizji, robi to rzetelnie. W dyskusjach miedzy ludźmi też będzie więcej emocji i frustracji niż mądrości i rzeczowych argumentów. Dyskutant zaleje nas potokiem słów bez składu i ładu i zostawi nas w osłupieniu bo czasem coś jest tak niestworzone że i argument na to ciężko znaleźć. Cóż, zróbmy sobie drinka, usiądźmy w hamaku z MĄDRĄ książką i przeczekajmy ten czas. Jeśli możemy. Jeśli nie możemy teraz zafundować sobie wakacji - przynajmniej trzeba ograniczyć oglądanie wiadomości i tych wszystkich "dyskusji". Warto zgłębić jakąś nową wiedzę ale z rzetelnego źródła. To zaprocentuje już wkrótce. Pamiętasz jak zapowiadałam przed rozpoczęciem tego roku, że Szczur docenia wiedzę i umiejętności? Teraz niestety to wszystko jest weryfikowane. Jeśli masz dużo kompetencji, nie zwolnią Cię tak szybko.

Zaraz, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, prawda? Tak więc artyści i twórcy mają teraz swoje pięć minut, mogą łatwo zdobyć serca publiczności. Teraz w cenie będzie ekspresja, może nawet trochę przesady i kiczu. Ale prawdziwa sztuka też się przebije, chyba że....jest zbyt alegoryczna. Dla równowagi energii spróbujmy teraz więcej przebywać na łonie Natury i na przekór tendencjom - zaczytajmy się w mądrych i filozoficznych książkach. Może nawet zapiszmy się na jakiś kurs rozwoju osobistego. W ten sposób wspaniale wykorzystamy ten czas. Możemy też zacząć uprawiać warzywa i owoce w ogrodzie. Nawet na balkonie można wyhodować pomidory czy papryczki chili. Otwórzmy się na to co wartościowe i piękne.

W pogodzie mogą nas teraz dręczyć krótkotrwałe ale nawalne opady deszczu na zmianę z suszą. Niestety może to nie być dobre dla rolnictwa i ogrodnictwa. Usłyszymy też o wszystkim co związane z płynami, napojami. Będzie mowa o paliwie, ropie i alternatywnych energiach. Być może pojawi się jakiś pomysł kontroli mediów. Generalnie w dziedzinach "wodnych" mogą być problemy. Mogą pojawić się straty w komunikacji (wszelkie rodzaje komunikacji; zarówno informacyjnej jak i tej pojętej w szerokim sensie - transport). Coś się okaże niewydolne i niewystarczające i konieczne będą zmiany. Wiele kontrowersji wzbudzi sieć 5 G i szczepienia.

Mogą zachwiać się też w posadach jakieś religie; mogą zostać obnażone ich wady i hipokryzja. Może też być tak, że wiele rzeczy będzie się odbywać pod płaszczykiem religii czy jakiejś filozofii. Dlatego naprawdę obserwuj zjawiska nieco dłużej i sam sobie wyrabiaj opinie. I wreszcie może też być głośniej o problemach z wodą pitną w jakimś miejscu. Mogą częściej pękać rury, może pojawić się problem z jakąś zaporą wodną albo elektrownią. Być może jakaś inwestycja związana z energią (również atomową) nie dojdzie do skutku ze względu na niedostatek czegoś, złe warunki. Uważaj też, bo może podrożeć benzyna....

W centrum uwagi będzie też zdrowie i niektóre metody leczenia; niewykluczone że wyjdą jakieś fakty czy nowe odkrycia na temat chemoterapii lub jakichś leków. Może jakieś trzeba będzie wycofać ze względu na szkodliwość. Może powrócić temat szczepień. Nie mówiąc już o wszechobecnym koronawirusie...Jego rozpowszechnianie się może niestety trwać nadal ale trochę może się zmienić statystyka, ponieważ może być bardzo dużo zachorowań, ale może zmniejszyć się liczba zmarłych i ciężkich przebiegów choroby. Żywioł Ognia mimo wszystko trochę ogranicza siłę wirusa. Będą się otwierać możliwości podróży i powoli świat zacznie działać normalniej. Jednak na jesień możemy się spodziewać niestety drugiej fali. Zrób więc teraz wszystko co możliwe aby wzmocnić odporność. Korzystaj ze słońca, spaceruj - szczególnie boso po trawie, dobrze się odżywiaj, hartuj się. Wtedy wszystko będzie dobrze. Ale zajmij się tym teraz.

W centrum wykresu feng shui znajduje się teraz energia trygramu Xun, zapowiadająca wiele zdarzeń i spraw związanych z kobietami, ich zdrowiem, równouprawnieniem itd. W mediach zobaczymy więcej kobiet zabierających głos w polityce albo znajdujących się u steru dużej firmy czy państwa, ale może się też pojawić jakiś skandal, w który zamieszane będą głównie kobiety. Ta energia może indukować romanse, również takie niewłaściwe; zdrady, uwiedzenia i tego typu inne zdarzenia. Wiele też mowy będzie o dokonaniach artystycznych, sztuce, modzie, kosmetykach i urodzie. Trygram ten symbolizuje też lasy i ekologię, ptactwo, wiatr i samoloty a także pocztę i ogólnie przesyłanie wiadomości. Będzie więc sporo tematów związanych z lasami, może nawet polowaniem. Niewykluczone są też tematy wiatru czyli w grę wchodzą silniejsze wiatry w pogodzie albo temat elektrowni wiatrowych. Jakieś problemy czy konieczność uregulowań prawnych pojawią się też w temacie ptactwa, hodowli drobiu itp. Może też być i tak, że pojawią się jakieś epidemie wśród ptaków albo jakiś przełom w wiedzy o wirusach. Ze zrozumiałych względów także linie lotnicze będą teraz ważnym tematem. Jedno ze znaczeń trygramu Xun to także papiernictwo i przemysł drzewny, meblarstwo. Jakieś księgarnie czy wydawnictwa mogą mieć kłopoty albo zostanie wprowadzona jakaś nowa ustawa w tym temacie. W grę wchodzi również temat księgowości i kontroli skarbowej albo komorników. Ponieważ trygram Xun związany jest z wiatrem a więc też powietrzem - mocniej zaakcentowany zostanie temat smogu i czystości powietrza. Niewykluczone że pojawią się jakieś nowe ustawy lub niestety - problemy na arenie europejskiej.

W swoim otoczeniu zwróć uwagę na ptaki w potrzebie, ponieważ to ich energia jest teraz na przysłowiowym świeczniku.

Jeśli chodzi o kierunki - unikałabym teraz podróży na linii północny zachód - południowy wschód. Podróż w tych kierunkach może aktywować kłopoty. Szczególnie w samolotach i nawet jest możliwość podłożenia bomby albo eksplozji na pokładzie samolotu. Północno zachodnie części krajów lub kontynentów mogą doświadczyć teraz jakichś problemów, na północnym zachodzie może nastąpić jakiś większy wypadek lub katastrofa - uważałabym na budynki takie jak szkoły, muzea, biblioteki. Również rejony górskie w północno zachodnich częściach krajów czy kontynentów mogą mieć teraz jakieś zdarzenia. Kierunek zachodu jest za to bardzo dobry dla kariery. Jeśli pragniesz awansu, zaplanuj drogę do pracy tak aby ostatecznie dotrzeć do miejsca pracy ze wschodu na zachód. Na południowym wschodzie możliwe są kradzieże z włamaniem albo napady. Sprawdź zabezpieczenie okien i drzwi w tym miejscu w domu. Ale jeśli chcesz się zakochać - aktywuj południowy zachód. Bywaj częściej w tej dzielnicy miasta, postaw w południowo zachodnim pokoju piękne kwiaty...Spędzaj tam więcej czasu.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie czerwca przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang staną przed koniecznością rozwiązania jakichś problemów osobistych lub rodzinnych i może to być też związane z prawem lub kwestiami notarialnymi. Możliwa jest konieczność zmiany planów. Kwestie towarzyskie mogą się teraz skomplikować. W finansach ostrożnie - nie dziel skóry na niedźwiedziu.

Drzewa yin otrzymają wsparcie, ale mimo to wiele będą musiały zrobić własnymi rękami. Mogą też liczyć na wpływowe osoby z daleka. Dużo zmian i zawirowań ale dzięki temu będzie szansa na załatwienie wielu zaległości. Dobry czas na reklamę i pokazanie się światu. Również dobry czas na załatwianie spraw w urzędach.

Ognie Yang będą musiały uważać na możliwość mandatów i kar oraz kontroli ze strony jakiegoś urzędu. Sprawdź rachunki i dokumenty, czy wszystko jest ok. Uważaj na podejrzane okazje. Ktoś może Ciebie też niesprawiedliwie ocenić. Ale to wszystko nie przyniesie jakichś większych problemów czy trwałych szkód na szczęście. Nie przejmuj się za bardzo, to nie koniec świata.

Ognie Yin natomiast mogą otrzymać propozycję jakiegoś lepszego stanowiska. Wiele osób będzie chciało się jednak "ugrzać" w Twoim świetle, przyjrzyj się uważniej nagłym przyjaźniom. Panie Ognie Yin mogą spotkać swoją drugą połówkę, ale niech w tym będzie też odrobina rozsądku, aby nie okazało się że wybranek jest żonaty i ma dzieci....

Ziemie Yang powinny zagrać na jakiejś loterii; jest bardzo duża możliwość wygranej. Może to oznaczać nawet jakąś premię w pracy. Teraz pracuj pełną parą i wytrwaj, zostaniesz doceniony! Coś na co długo pracowałeś - teraz przyniesie wreszcie efekty. Nie licz jednak na pomoc, wszyscy będą zajęci swoimi sprawami. Musisz sam zakasać rękawy.

Ziemie Yin mogą liczyć na podwyżkę w pracy albo nawet na nowe stanowisko. Twoja praca zostanie doceniona. Zacznie procentować jedna z kreatywnych decyzji, którą już spisałeś na straty. Bo kreatywność jest teraz kluczem do sukcesu. Uda się też rozwiązać jakiś stary problem. Panowie Ziemie Yin otoczone będą teraz wianuszkiem adoratorek, ale pamiętaj że nie wszystko złoto....i tak dalej. Wybieraj rozsądnie.

Metale Yang będą mieć pracowity czas, ale coś co wyglądało na początku trudno - teraz okaże się niegroźne. Coś się wydarzy, że prace pójdą szybciej i efekt będzie lepszy niż się spodziewasz. Świetnie wypadnie jakiś zespołowy projekt. Finansowo jednak postępuj ostrożnie, większe inwestycje - dopiero w przyszłym miesiącu. To nie jest dobry czas na zmianę pracy i wysyłanie CV, ciężko będzie zostać dostrzeżonym.

Metale Yin z kolei będą musiały wykazać się kreatywnością. Niewykluczone, że wymusi to na Tobie konkurencja. Nie idź na łatwiznę. Nie daj sobie wmówić, że coś można szybciej i łatwiej, bo to pułapka. Pracuj rzetelnie i własnymi rękami. Strzeż się próby przekupstwa. Ale z pozytywów - uda się rozwiązać jakaś starą sprawę i usunąć zaległości. Dobry czas na czystkę w "znajomych".

Wody Yang będą mieć wrażenie że mogą wszystko. Niestety w tym miesiącu trzeba trochę uważać aby nie przeszarżować, bo można postawić na szali zbyt wiele i stracić. Nie wstydź się poprosić o pomoc, bo jakaś sprawa może Cię przytłoczyć. Coś z przeszłości może teraz wrócić i będziesz musiał się tym zająć. Ostrożnie więc planuj ten miesiąc.

Wody Yin powinny teraz więcej czasu poświęcić sobie i swojej pracy, bo może się okazać, że ktoś Was wyprzedzi i otrzyma najlepsze zlecenie. Miesiąc bardzo pracowity i niestety trochę trudny, ale jeśli sobie wszystko rozplanujesz, dasz radę. Poszukaj inspiracji i motywacji, bo ciężko teraz znaleźć kierunek działania. Wciąż jednak możesz wykorzystać jakiś stary pomysł. Finansowo ostrożnie, to nie czas na szastanie pieniędzmi.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania...

maj 2 2020 majowe kwiaty

Przepowiednia na maj - czwarty miesiąc w Roku Szczura

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Maj według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 maja o godzinie 02:52 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 czerwca do godziny 06:59 DST.

Kwiecień okazał się dość dynamicznym miesiącem i wiele zapowiadanych rzeczy się sprawdziło. Przyroda reagowała też "kwietniowo", zmiennie i z temperamentem. Również i w sprawach polityki czy eksploracji przestrzeni kosmicznej wiele prognoz się sprawdziło (powstał problem aby nie przenieść wirusa na stację kosmiczną a Elon Musk wysłał na orbitę wiele nowych satelitów, których sznureczki można było obserwować gołym okiem na niebie i wzbudziło to wiele kontrowersji i protestów, ponieważ utrudnia to obserwacje astronomiczne).

Maj zapowiada się trochę łagodniej, ponieważ pojawia się Metal Yin ponad Wężem. Podczas gdy Metal Yang odpowiada za czołgi, broń i stanowczość, Metal Yin bliższy jest biżuterii, ornamentom i precyzyjnym narzędziom takim jak nóż czy skalpel. Wiele więc usłyszymy o osiągnięciach chirurgii, robotyki (szczególnie w medycynie) ale może też powrócić temat uboju rytualnego (nóż). Niewykluczone, że uaktywnią się jakieś grupy terrorystyczne lub częściej będziemy słyszeć o zabójstwach dokonanych nożem, o specyficznych urazach, ranach kłutych, obrażeniach (ostre narzędzia) w miejscu pracy. Metal Yin to też nabój, co może zapowiadać jakąś próbę zamachu, postrzelenie jakiegoś polityka czy znanej osoby. Może też nastąpić jakieś przełomowe odkrycie w dziedzinie stomatologii czy chirurgii plastycznej lub urazowej. Wiele miejsca w wiadomościach zajmą też szczepienia - być może uda się wypuścić skuteczną szczepionkę - i może nawet akupunktura. Ponieważ Metal Yin odpowiada między innymi za skórę i urodę, niektórzy przypisują mu też znaczenie w sprawach chorób piersi u kobiet. W tym temacie będzie się teraz więcej działo (chirurgia, mastektomia, badania, zapobieganie). Również czerniak i różne inne schorzenia skóry mogą być teraz bardziej pod lupą.

Metal Yin jest mniej zdecydowany i bezpośredni niż Metal Yang, więc ludzie będą mieć teraz tendencję raczej do plotek i zniesławień niż otwartych konfliktów. Idealnym obrazem może być tu załatwianie spraw poprzez mafię, kontakty czy zabójstwa na zlecenie. Coś co się dzieje trochę w ukryciu i bardziej podstępnie. Przysłowiowe wbijanie noża w plecy. Wiadomo że polityka nigdy nie była czysta grą, ale prawdopodobnie to co zobaczymy w maju - wielu zaskoczy. Wiele rzeczy będzie się działo w tle, w nocy, w ukryciu, podczas gdy uwaga ludzi będzie skupiona na czymś innym. Zarówno żywioły związane z czasem jak i żywioły Feng Shui zapowiadają spektakularne wydarzenia związane z rządami krajów lub z osobami na eksponowanych stanowiskach. Pojawi się silna tendencja zmiany, ale stare skostniałe układy nie poddadzą się tak łatwo. Rząd może wprowadzić jakieś spektakularne zmiany czy kroki aby postawić kropkę nad "i". To co się znajduje teraz w centrum wykresu feng shui oznacza niepodzielność, zmuszanie kogoś do czegoś, władzę absolutną albo nawet tyranię. W pewnym sensie żywioł władzy pokaże co potrafi. I pokaże to stanowczo, bez dyskusji, jak cesarz w dawnych Chinach.

Tyle w polityce, a w naszym życiu? Cóż, mogą się przetasować kręgi naszych znajomych i ktoś kto wydawał się przyjacielem okazał się wrogiem i odwrotnie. Może się zdarzyć też, że osoba której ufaliśmy wbije nóż w nasze plecy. Warto więc uważać co się komu mówi i przede wszystkim wystrzegać się plotek, bo te teraz mogą mieć wielką siłę rażenia. Można złamać komuś życie. Słowo, głos - to też domena Metalu Yin. Tak więc wszyscy śpiewacy, mówcy i osoby pracujące głosem - mają teraz swoje pięć minut. I może się zdarzyć ze ktoś nieznany nagle zdobędzie publiczność. Jeśli czyjaś muzyczna kariera dotąd stała w miejscu - warto przełamać jakiś stereotyp i zrobić coś kompletnie innego, zaskoczyć. To świetnie odda naturę energii tego miesiąca. Również osoby zajmujące się grafiką czy informatyką powinny spojrzeć nowym okiem na swoją dziedzinę. Odrzucamy skorupę starych nawyków i próbujemy nowego. Zresztą we wszystkich dziedzinach takie podejście się sprawdzi w tym miesiącu. Porzucamy stereotypy i ograniczenia. Wykorzystajmy ten czas na postęp w naszej karierze czy życiu. Będzie teraz łatwiej porzucić nałóg albo rozpocząć jakąś terapię. Uważajmy jednak na możliwość zranienia ostrymi narzędziami i na złamania lub zwichnięcia kończyn. To jest też wspaniały czas aby zmienić coś w swoim stylu życia, ubiorze, fryzurze. Zresztą sam poczujesz że coś Ciebie "nosi", sam nie wiesz co, coś byś chciał zmienić. Działaj więc. To ten czas. Dobrym pomysłem jest też zabranie się za remont. Załatwianie jakichś zaległości aby zrobić miejsce nowemu. Nie zapomnij przyciąć krzaczków w ogrodzie! Życie należy do Ciebie! Do dzieła!

Jeśli chodzi o energie feng shui, główne miejsce w magicznym kwadracie Luo Shu zajmie w sierpniu energia opisana numerem 5. Jest to energia cesarska, słynąca ze swojej nieprzewidywalności i spektakularnych wydarzeń. Symbolizuje też centrum wydarzeń lub przestrzeni. Dlatego wiele się może dziać w stolicach państw i wiele wydarzeń może dotyczyć rządów, ważnych osób, zarządów dużych firm albo nawet dworów królewskich. Coś bardzo ważnego może zostać ogłoszone.

W centrum miast lub w stolicach, jakieś wydarzenia mogą być związane z bankami, finansami, kredytami, oszczędnościami, aferami finansowymi. Może też chodzić o jakiś skarbiec, mennicę, rezerwy państwowe, coś bardzo cennego, podstawę czegoś.

Jeśli chodzi o kierunki, kłopoty może przynieść teraz kierunek wschodu. Pojawia się tam energia trzęsień ziemi, wybuchu wulkanu, agresji i bankructwa. Nieciekawa energia będzie też na południowym zachodzie - tam możesz spodziewać się opóźnień i utrudnień. Coś co miało pójść łatwo, niestety może się skomplikować. Podróż może trwać dłużej, albo w ogóle nie będziesz mógł gdzieś dotrzeć. Na południu i południowym zachodzie kontynentów i krajów może pojawić się więcej zarażonych koronawirusem albo więcej zachorowań na jakąś chorobę układu trawiennego. Na zachodzie uważamy na pożary i eksplozje. Ale jeśli jesteś piosenkarką lub muzykiem czy mówcą motywacyjnym - jadąc na zachód uwiedziesz tłumy i zyskasz niebywałą sławę. Porwiesz ludzi swoim przekazem. Jeśli nie możesz wyjechać daleko, może to być zachodnia dzielnica miasta, lub zachodnia część twojego mieszkania. Tam usiądź i twórz swoje kompozycje czy przekaz. Na południowym wschodzie może pojawić się jakiś problem z samolotem i ptakami, silnym wiatrem lub jakimś przypadkowo wystrzelonym pociskiem. Ale może też tam się pojawić ognisko jakiejś choroby ptaków.

Dobrymi kierunkami będą teraz północny zachód, północ i północny wschód. Świetnie nadają się do działań zawodowych, planowania i szukania inspiracji. Bywaj częściej w tych dzielnicach miasta jeśli możesz.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie maja przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang mają teraz przed sobą ważny czas. Od obecnych decyzji może wiele zależeć. Trzeba zachować skromność i nie wychylać się, bo jakieś nieprzemyślane działanie może przyciągnąć kłopoty, które nie odpuszcza przez bardzo długi czas. Będzie wiele obowiązków i decyzji do podjęcia. Pieniądze mogą generować kłopoty. Panie Drzewa Yang mogą spotkać adoratora, ale uważajcie, ponieważ pozory mylą.

Drzewa Yin mogą się spodziewać nieco trudniejszego miesiąca, bo trzeba będzie zwalczyć wiele przeciwności i nie bardzo będzie można liczyć na pomoc. Powinny też uważać na możliwość mandatów i kar. Ale na szczęście coś co wygląda bardzo poważnie, może się okazać zwykłą formalnością, chociaż uciążliwą. Niektóre Drzewa Yin (szczególnie te bardziej kreatywne) mogą jednak otrzymać intratne propozycje od ważnych osób.

Ognie Yang mogą liczyć na poprawienie sytuacji finansowej ale równocześnie paru krewnych wyciągnie po coś dłoń :o) Panowie Ognie Yang mają wielkie szanse spotkać swoją drugą połówkę ale mogą być problemy z zaakceptowaniem jej przez otoczenie. Trochę męczący czas, ponieważ nie będzie wsparcia. Wszystko trzeba będzie załatwić własnymi rękami. Dobry czas na pracę zespołową, tu można się spodziewać sukcesu.

Ognie Yin powinny teraz częściej kupować losy, bo wygrana stoi w progu. Ale trzeba się będzie potem podzielić. Nie wpadajcie też w euforię gdy dostaniecie jakiś prezent, bo nie do końca jest to za darmo; prawdopodobnie kryją się za tym jakieś oczekiwania.... Niektóre Ognie Yin otrzymają bardzo ciekawe propozycje pracy - wysyłajcie teraz więcej CV. Trzeba będzie jednak wykazać się kreatywnością. Strzeżcie się ukrytych wrogów i kieszonkowców.

Ziemie Yang czeka okres wytężonej pracy i w dodatku trzeba będzie wykazać się kreatywnością. Jest też szansa, że raz na zawsze zrzucicie z siebie jakieś jarzmo. Uważajcie jednak, bo nieprzemyślane działanie może też pozbawić Was posady.... Trzy razy pomyślcie zanim coś zrobicie czy powiecie.

Ziemie Yin będą teraz bardzo zajęte ale uda im się zrobić spory krok naprzód w karierze. Być może trzeba będzie z czegoś zrezygnować, ale wyjdzie to tylko na korzyść. Teraz jest wspaniały czas na zwalczenie zaległości i jakieś stanowcze kroki decyzyjne. Kluczem do sukcesu jest teraz dobra strategia. Pieniądze jednak przyjdą nieco później.

Metale Yang mogą mieć problemy z konkurencją, która stanie im na drodze. Panowie Metale Yang powinni teraz bardziej uważać aby nadmiar wielbicieli nie zawrócił w głowie partnerce. Mogą też pojawić się jakieś większe wydatki. Ogólnie sprawy finansowe są teraz wrażliwsze. Wstrzymajcie się z większymi wydatkami czy inwestycjami i uważajcie na kieszonkowców.

Metale Yin z kolei rzucą się w wir życia towarzyskiego. Jeśli macie jakiś problem, nie wahajcie się prosić o pomoc - w tym miesiącu macie szansę zwalczyć coś z czym zmagaliście się już od dawna. Jeśli z kimś współpracujecie, uważajcie jednak aby nie zostać z niczym. Może być tak, że wy wykonacie czarna robotę a nagrody zgarnie ktoś inny. Czytajcie wszystko co napisane drobnym druczkiem.

Wody Yang muszą uważać aby sukcesy nie uśpiły ich czujności. Może pojawić się jakaś ważna decyzja do podjęcia, tak z zaskoczenia. Być może trzeba będzie też wybierać między jakimiś opcjami. Obiecujący projekt może stanąć w opozycji do spraw rodzinnych i aktualnych możliwości. Coś co było niemal pewne, może nie dojść do skutku. Może zniknąć jakieś wsparcie, na które liczyliście. Miejcie zatem zawsze plan B a nawet i C oraz solidny bufor finansowy.

Wody Yin będą mieć bardzo pracowity czas i jeśli nazbierało im się zaległości, teraz może się wszystko tak nawarstwić, że prawie zapomną jak się nazywają.... Dlatego ruszajcie od razu do działania i w tym miesiącu zapomnijcie o szastaniu czasem wolnym. Jeśli teraz nie zwalczycie zaległości, w przyszłym miesiącu konkurencja skutecznie zabierze Wam profity sprzed nosa i znów znajdziecie się w punkcie wyjścia. Wewnętrzna dyscyplina jest teraz kluczem do sukcesu.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania...

kwiecień 4 2020 wielknocne zające

Przepowiednia na kwiecień - trzeci miesiąc w Roku Szczura

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Kwiecień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczął się 4 kwietnia o godzinie 9:39 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 maja do godziny 2:52 DST.

W marcu wydarzyło się wiele spraw, niektóre niejasne, inne szokujące. Wydarzyły się też katastrofy naturalne a pogoda dawno nie była tak dynamiczna. Towarzyszy nam też pandemia koronawirusa i wiele osobistych tragedii. Co nas czeka w kwietniu? Kwiecień niestety może być czasem kontynuacji marcowych tematów. Co gorsza, możemy być też świadkami jakichś działań stanowczych, siłowych z czołgami i ciężką bronią w tle. Kwietniowi patronuje bowiem Metal Yang ponad Smokiem. Metal Yang symbolizuje broń, pojazdy pancerne, determinację, siłę i ostre cięcie, szybkie i stanowcze zakończenie czegoś. Żywioł ten symbolizuje też logikę i argumenty, więc oprócz działań wojennych w jednych miejscach, może zapowiadać zakończenie sporów przy pomocy zapędzenia przeciwnika w przysłowiowy kozi róg - w innych. Niewątpliwie wypłyną jakieś fakty, niezbite, które ciężko będzie podważyć. Ktoś wyciągnie asa z rękawa. Może to być szczególnie interesujące w polityce. Ale też w życiu codziennym. Jeśli nie jesteś czegoś pewien i nie masz niezbytych dowodów, to nawet nie zaczynaj dyskusji czy sporu. Ale z drugiej strony może pojawić się ktoś kto swoim tupetem czy wręcz bezczelnością będzie próbować zrobić wrażenie albo przeprowadzić coś siłą. Niewykluczony jest więc jakiś przewrót wojskowy lub zajęcie siłą czegoś, obalenie władz w jakimś kraju.

Metal Yang jest twardy i może być mało wrażliwy, nawet bezlitosny. Może to symbolizować urzędników, nieprzekupnych i zdecydowanych. Jeśli masz więc jakiś zatarg z urzędem albo przekroczyłeś granice prawa, nie licz na taryfę ulgową. W kwietniu energia Metalu dubluje się z Metalem przychodzącym z rokiem. Wszelkie wydarzenia mogą być więc spektakularne. W związku z pandemią zapewne zobaczymy wojsko na ulicach. Dla niektórych będzie to swoiste deja vu...nie wiem, czy wiesz, ale grudzień 1981, czyli moment wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - był miesiącem Metalu Yang ponad Szczurem. Obecnie mamy taki właśnie rok - rok Metalu Yang ponad Szczurem. I jeszcze ten miesiąc z Metalem Yang....Miej więc zapasy różnych rzeczy, ze świeczkami i bateriami włącznie. Wiele rzeczy może się zdarzyć. Niech twój laptop i telefon będą zawsze w pełni naładowane. Przyda się też dobry powerbank. To niekoniecznie musi oznaczać rzeczywisty stan wyjątkowy czy jakkolwiek dzisiaj to by było nazwane. Wirus na razie nie odpuszcza....niektóre szpitale są już wręcz sparaliżowane, nie starcza sprzętu, maseczek, rękawiczek....tymczasem w elektrowniach i sklepach też pracują ludzie i oni też mogą zachorować. Wiele stanowisk może objąć wojsko, ale żołnierzy też nie jest nieskończona ilość. Niewykluczone, że będziesz musiał czy będziesz musiała z taką sytuacją sobie poradzić.

Dla starszego pokolenia pamiętającego stan wojenny 1981, nie jest to nowość, oni reagują spokojnie i zazwyczaj na pierwsze sygnały że coś może być nie tak - reagują zrobieniem zapasów. Traktują to ze spokojem, bo sytuacje siedzenia po ciemku, bez dostępu do telefonu (były wyłączone) i z zakazem poruszania się w jakichś godzinach po ulicy (godzina policyjna) nie są nowością. Wtedy zdobycie żywności było walką, nie wspominając już o papierze toaletowym. To ciekawe, że historia zatoczyła koło i mamy teraz cos podobnego. Puste półki w niektórych sklepach, kolejki, zakaz poruszania się....Ale powiem Ci, że w tamtych czasach my umieliśmy znaleźć dobre strony. I ludzie zaczęli się do siebie zbliżać, pojawiła się pomoc sąsiedzka, ludzie zaczęli się otwierać na problemy innych. I teraz znów pojawia się ten ruch, widzisz? Ogłaszają się młodzi ludzie, że chcą pomóc seniorom w zakupach. Wiele sklepów wprowadziło zakupy na telefon dla seniorów i osób które nie mogą same wyjść (kwarantanna). Kto może, szyje maseczki i często przekazuje je za darmo do szpitali. Sklepy przekazują nieodpłatnie żywność dla lekarzy i pielęgniarek na dyżurach...Widzisz to? Widzisz jak wiele dobra potrafi w ludziach obudzić ciężki czas? To jest nasza polska wspaniała cecha - być może na co dzień się nie zgadzamy, ale w obliczu zagrożenia potrafimy się obudzić i współdziałać. To jest wspaniałe. Bo wiesz, wszystko gdy osiąga swój szczyt, zaczyna zamieniać się w swoje przeciwieństwo. To jest odwieczna zasada yin i yang przechodzących w siebie nawzajem. I być może ten czas jest dla nas darem, abyśmy się obudzili i przewartościowali swoje myślenie. Teraz wszystko będzie już inne, nic nie będzie już takie samo po tsunami tej pandemii. Zaczynamy przechodzić w tryb "my" zamiast "ja". I to jest dobre. Dlatego ubierasz maseczkę wychodząc z domu, bo nie wiesz czy nie jesteś bezobjawowym nosicielem. Mając maseczkę, być może nie zarazisz starszej pani stojącej w pobliżu w kolejce po chleb. To już nie tylko to, że sam boisz się zarazić. Zaczynasz myśleć też o innych. My jako społeczeństwo. Jeśli będziemy myśleć o sobie nawzajem, więcej nas przeżyje. Po prostu. Przestaw więc swoje myśli w ten tryb. Poczuj tę więź i współzależność. To jest odpowiedzialność moja, Twoja, sąsiada...

I to musimy być my, to my musimy sami o siebie zadbać, bo na polityków nie można teraz liczyć. Oni myślą tylko o sobie, o swojej władzy i o wyborach przeprowadzonych po (dosłownie) trupach. Zamiast wszystkie siły i pieniądze skierować na zapobieganie, sprzęt, maseczki - ogromne sumy wpompowane zostały w telewizję i w przygotowanie wyborów.... Ale nie martw się, wszystko kiedyś minie. Postępuj tak abyś się potem tego nie musiał wstydzić. Czyń dobro, pomagaj, rozejrzyj się wokół co możesz zrobić dla kogoś. Jeśli każdy tak się rozejrzy i zadba o innych - przetrwa nas więcej.

Patrząc pod kątem żywiołów - dobrze jest zatrzymać się w biegu i zacząć myśleć, zaopiekować się innymi. Przemieszczanie się pomaga roznoszeniu wirusa. To jest żywioł Wody, bardzo silny teraz. Również emocja strachu, lęku - jest powiązana z Wodą. Płuca to żywioł Metalu. Rok Metalu nad Szczurem (silną Wodą) daje obraz zardzewiałego Metalu. Płuca chorują. I jeśli się boisz, rozpaczasz - ty jeszcze tej Wody dodajesz i twoje płuca są jeszcze słabsze. Jeśli nadmiernie krążysz po okolicy i się przemieszczasz - to również wytwarzasz jeszcze więcej żywiołu Wody. Oczywiście są ludzie, którzy muszą iść do pracy, aby inni mogli zostać w domach. Ale jeśli nie musisz - siedź na tyłku.

I teraz co wzmacnia nasze płuca? Jeśli płuca są Metalem - to wzmacniane są przez Ziemię. Ziemia to spokój, medytacja, zadbanie o swoje wnętrze, dobre odżywianie. To wskazówka dla ciebie. Jedz więcej witamin i wartościowego pożywienia. Zachowaj spokój. Kontroluj swoje myśli. Zacznij planować co dalej. To prawda, nie wiemy jak się sytuacja rozwinie. Ale spróbuj się zastanowić jakie masz atuty w ręku. Co umiesz? Co możesz zrobić w razie utraty pracy? Czy masz jakieś oszczędności. Niewykluczone, że trzeba będzie zmienić zawód. Wykorzystaj ten czas i spróbuj się czegoś nowego nauczyć, zwiększaj kompetencje. Bo po tym wszystkim może się okazać, że będziesz mieć większą szansę załapać się na jakieś stanowisko. Niech ta kwarantanna nie będzie wakacjami, nie marnuj czasu w ten sposób. Jest wiele darmowych kursów - sprawdź Udemy na przykład. Google organizuje teraz darmowe szkolenia. Wiele platform szkoleniowych udostępnia teraz materiały za darmo. Poszerzaj swoje kwalifikacje. Po tym wszystkim będziesz na lepszej pozycji i się wygrzebiesz z tarapatów. Działaj, gromadź wiedzę. Gromadzenie to żywioł Ziemi. Widzisz, to dlatego ludzie w obliczu zagrożenia i lęku (żywioł Wody) robią zapasy (żywioł Ziemi trzymający Wodę w ryzach). Ma to sens? Już rozumiesz o co chodzi. Gromadź więc atuty. Później sięgniesz po zwycięstwo.

To nie będzie szybki proces. Wszyscy teraz myślą o wirusie. Ale po wirusie przyjdzie recesja i kryzys. To wszystko może się podnieść dopiero w roku Tygrysa (2022). Pomyśl więc jak przetrwać ten czas. Być może będziesz musiał coś wymyślić na szybko. Jeśli coś umiesz - możesz te wiedzę przekazywać. Napisz ebooka i sprzedawaj go chociaż za 10 złotych. Fryzjerka czy kosmetyczka może się dzielić wiedzą jak zrobić masaż twarzy, jak zrobić prosty krem do twarzy albo odżywkę do włosów. Jak pielęgnować cerę. Każda mama może się dzielić wiedzą jak rozwiązać problemy z dzieckiem, może się dzielić pomysłami na niebanalne zabawy. Ktoś kto lubi gotować może wydać ebooka czy nawet serię płatnych filmów instruktażowych jak zrobić super potrawę z kilku składników, które zazwyczaj każdy ma w lodówce. W czasie wolnym ucz się czegoś nowego. W ten sposób przetrwasz. Nie poddawaj się. To wszystko minie, słyszysz?

Ale wracajmy do kwietnia....

W pogodzie kwiecień może przyjść jako chłód i opady, nawet śniegu czy gradu. Przyroda będzie się budzić nieco później niż zwykle. W wydarzeniach może teraz być więcej wieści o statkach czy nawet lotniskowcach, o platformach wiertniczych i rzecz jasna o samolotach. Może wyniknąć też jakiś problem na stacji kosmicznej czy w łączności satelitarnej. Na cenzurowanym znajdą się więc środki transportu. Słyszałeś o wielkich wycieczkowcach stojących na redzie i powoli zamieniających się w szpitale na wodzie? Samoloty są uziemione...Na lotniskowcach - mogą zachorować żołnierze... Wszelkie metalowe konstrukcje mogą być teraz zagrożeniem, bo to jest czas zardzewiałego Metalu - Metalu na Wodzie. Jest teraz miesiąc Smoka, który jest jednym wielkim magazynem Wody...Metal w Smoku jest praktycznie pozbawiony siły i życia. A jak wiesz, tonący brzytwy się chwyta. Dlatego rządy wielu krajów zastosują szokujące metody, aby zachować porządek albo przeprowadzić swoje decyzje wbrew woli mieszkańców kraju...

To jednak jest wciąż świetny miesiąc na naukę i studiowanie, szczególnie zagadnień technicznych lub ścisłych. Informatycy mogą teraz napisać wspaniały i czysty kod. Inżynierowie znajdą odpowiedzi na pytania, wiele spraw się wyjaśni i rozwikła.

W kontaktach towarzyskich musisz teraz uważać aby wyrażać się jasno i precyzyjnie. To nie jest dobry czas na aluzje i oczekiwanie że ktoś się domyśli. Dlatego podczas przygotowań do Świąt usiądź z rodziną i podzielcie się obowiązkami. Oczekiwanie że ktoś zauważy worek ze śmieciami i sam go wyniesie - jest całkowicie bezsensowne :o) Nie dokładaj sobie takich stresów. Oszczędź sobie rozczarowań. Relacje międzyludzkie mogą być teraz bardziej chłodne ale oczywiście nie w znaczeniu że będzie mniej miłości czy przyjaźni. Będzie mniej pozorów i mniej udawania ze się coś robi; ludzie będą skłonni rzetelnie i sensownie komuś pomóc. Uważaj więc podczas narzekania, bo twoje komunikaty będą brane poważnie... Zamiast więc uścisków i dobrych słów ludzie będą woleli dać komuś pracę. Wędka zamiast ryby. A jeśli ktoś chce ponarzekać dla samego wyżalenia się, musi zaczekać do maja. To dobry czas na szukanie pracy w dziedzinach bliskich IT jeśli rzeczywiście masz kwalifikacje i nie koloryzowałeś w swoim CV. Teraz będzie się liczył konkret a nie kolorowa otoczka. Ludzie będą szukać sedna i haczyków.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie kwietnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Metale Yang będą w swoim żywiole. Wreszcie świat myśli tak jak one! Wreszcie sprawdziły się ich teorie i opinie. Ten miesiąc przyniesie im więcej spokoju i satysfakcji. Będzie oczywiście trochę spraw do załatwienia, ale wszystko powinno pójść gładko. W parach z dłuższym stażem może nastąpić prawdziwy renesans uczuć. Ale panowie Metale powinni teraz więcej czasu poświecić partnerce, bo może pojawić się rywal. Jest też możliwość jakiegoś rozczarowania; nagroda której się spodziewały, może przypaść komuś innemu. Kluczowy klient może wybrać rozwiązanie konkurencji.

Metale Yin będą trochę mniej zadowolone, bo ich poglądy i plany skonfrontują się teraz z rzeczywistością i może trzeba będzie wykazać więcej elastyczności. Może się też okazać, że konkurencja zdmuchnęła im sprzed nosa lukratywny kontrakt. Mogą mieć też problemy w relacjach z otoczeniem, ich intencje mogą być odbierane kompletnie opacznie. Dlatego powinny szczególnie dbać o precyzję wypowiedzi.

Wody Yang mogą mieć trudniejszy miesiąc ze względu na sprawy rodzinne i sporo obowiązków, które teraz spoczną na ich barkach. Może to wstrzymać niektóre ich projekty, ale spokojnie - sprawy się wyprostują już w maju. Liczcie się z tym że na placu boju zostaniecie teraz sami i trzeba będzie zakasać rękawy. Ale już wkrótce pojawią się pozytywne efekty. Trzeba przeczekać.

Wody Yin poczują wiatr w żaglach i będą mieć wrażenie że świat należy do nich. Może być więcej spotkań z dawno nie widzianymi przyjaciółmi (cóż, na razie online...). Ale nie dajcie się zwieść łagodności tego czasu. Macie miesiąc na wielki postęp w pracach czy projekcie. Potem będzie trudniej i może się nagle okazać, że nie zdążycie z czymś i stracicie niepowtarzalną okazję na coś. Do dzieła więc. Teraz. Już.

Drzewa Yang mogą mieć teraz trudniejszy czas, bo będą musiały zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Nie liczcie na taryfę ulgową. Nie wychylajcie się i nie podejmujcie ryzyka, bo w tym miesiącu to może zadziałać na Waszą niekorzyść. Może pojawić się konieczność zmiany planów. Uważajcie na możliwość mandatów i kar. Bądźcie teraz kryształowi. Ale niektórzy z Was mogą otrzymać nowe obowiązki, całkiem prestiżowe. Na początku może się wydawać, że nie podołacie, ale nie rezygnujcie od razu - dajcie sobie czas do maja - wtedy wszystko będzie jasne.

Drzewa Yin mogą liczyć na zainteresowanie otoczenia ich osobą i docenienie, może nawet jakąś nagrodę. Panie Drzewa Yin mogą być teraz otoczone adoratorami, ale bądźcie ostrożne drogie panie, bo nie wszystko złoto....i tak dalej :o) W maju się okaże czy ta znajomość jest początkiem czegoś wielkiego i wspaniałego czy zaledwie przygodą. Niektóre Drzewa Yin staną przed wyborem: sława czy pieniądze. W obecnej sytuacji pewniejsze są pieniądze. Sławę zostawcie innym.

Ognie Yang czeka trochę męczący czas i będą mieć wrażenie że nikt nie dostrzega ich wysiłków. Ale i one same powinny docenić pomoc, którą otrzymują od innych. To może być miesiąc przemyśleń i przewartościowań. Ten miesiąc mówi, że do osiągnięć potrzebna jest ciężka i wytężona praca. Ale na pocieszenie zdradzę, że nagroda czeka już za rogiem. Jeszcze troszkę wytrzymajcie. Nie wahajcie się poprosić o pomoc. Kupcie kilka losów na jakiejś loterii. Możliwy jest też nieoczekiwany prezent.

Ognie Yin muszą teraz uważać w sprawach finansowych. Pieniądze których się spodziewały, mogą nadejść z opóźnieniem i mogą się z tym wiązać jakieś kłopoty. Bądźcie więc teraz ostrożni z wydatkami aby nie stracić płynności finansowej. Niektórzy panowie Ognie Yin mogą się poczuć trochę odsunięci na bok, bo ich partnerki będą czymś bardzo zajęte. Świetnym sposobem na romantyczne chwile jest więc zaproponowanie pomocy. Jeśli nie jesteście jeszcze w związku, możecie zaproponować pomoc koleżance która Wam się podoba. Bardzo duża szansa, że coś dobrego z tego wyniknie.

Ziemie Yang czeka pracowity czas ale znajdą się życzliwi pomocnicy. Jest też szansa, że Panie Ziemie Yang otrzymają pomoc od jakiegoś pana i....może to zaowocować ognistym romansem. Finansowo powinno być lepiej niż w poprzednich miesiącach i mogą pojawić się jakieś zaległe pieniądze. Niektóre Ziemie mogą teraz mieć obniżony nastrój i poczucie że wszystko jest bez sensu. Zapalajcie wtedy jakąś pachnącą świecę lub skierujcie twarz ku słońcu. Otaczajcie się czerwonym kolorem. Potrzebujecie trochę więcej Ognia.

Ziemie Yin będą mieć wrażenie, że nikt ich nie rozumie. Będzie się od nich wymagać kreatywności i staną przed wieloma trudnymi decyzjami. Spokojnie, wszystko już wkrótce wróci do normy. Coś co na początku wyglądało groźnie, okaże się nie takie groźne a w dodatku jeszcze może Wam przynieść korzyści. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Trzeba jednak zakasać rękawy i samemu wziąć się do roboty. Ewentualni pomocnicy będą mało osiągalni. Palcie więcej świec i otoczcie się czerwienią, a zobaczycie że problemy wrócą do swojej skali.

W centrum magicznego kwadratu Luo Shu centralne miejsce zajmie teraz energia 6 Metalu opisana trygramem Qian i zwana Gwiazdą Wojskowości. Ta energia stawia na pierwszym miejscu porządek i prawo, więc usłyszymy wiele na temat nowych ustaw, przygotowanych może w nocy, na kolanie. Mogą zostać podważone jakieś wyroki. Coraz bardziej prawdopodobny staje się widok wojska na ulicach.

Energia 6 symbolizuje też ojca, autorytet, ostateczne decyzje. Dlatego częściej mogą teraz gościć w mediach autorytety, ważne osoby, szczególnie związane z prawem lub wojskowością. Generał, tajne umowy, wojskowość, prawo....widać ten obraz. Nie zdziwiłabym się gdyby nagle ktoś związany z wojskiem zyskał jakąś większą władzę lub wpływy ale może to być niestety nietrwałe. Być może zostanie poświęcony jakiś "kozioł ofiarny" i powstanie temat zastępczy aby odwrócić uwagę ludzi od...no właśnie, od czego? Obserwuj i wyciągaj wnioski. Może sprawa jakiegoś więźnia; szczególnie politycznego? Spotkanie energii 6 Metalu z roczną energią 7 Metalu to tak zwane "Skrzyżowane Miecze" i też nie wróży to spokoju niestety. W wielu miejscach ludziom mogą puścić nerwy i może dojść do rozruchów na większą skalę, być może krwawo lub siłowo stłumionych.

Jak możesz wykorzystać ten czas? Działaj teraz systematycznie, z dobrym planem, a wiele osiągniesz. Świetny czas na naukę trudnych tematów, szczególnie ścisłych. Nie będzie jakoś bardzo romantycznie. Raczej ludzie będą mieć teraz praktyczne podejście do życia. Można więc przeprowadzić audyt w firmie lub remont, uporządkować papiery i dokumenty.

Jeśli chcesz pisać wiersze, to raczej ciężko będzie doczekać się jakiejś inspiracji. Ale architekci i projektanci oraz specjaliści od IT i robotyki będą zachwyceni. Również branża laboratoryjna i analityczna, produkcja testów medycznych czy szczepionki. Tu widać wielki rozwój i może nawet przełom.

Jeśli chodzi o kierunki, na południowym wschodzie krajów i kontynentów trzeba uważać na katastrofy naturalne i spowodowane ręką człowieka. Nie wchodź tam do miejsc które mogą się zawalić. Może tam też dojść do zdarzeń związanych z wojskiem - nawet może spaść jakiś pocisk lub zestrzelony zostanie samolot. Wirus może tam ponownie mocniej uderzyć. Na wschodzie krajów i kontynentów nadal mogą być problemy zdrowotne niestety, wirus może tam przynieść znów smutne żniwo.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią. Życzę Ci też aby nadchodzące Święta były dla Ciebie i Twojej rodziny wspaniałym przeżyciem, mimo wszystko. Aby przy rodzinnym stole zapanowało ciepło i radość. Zdrowych i wesołych Świąt!

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania...

marzec 3 2020 wiosna, magnolia, kwiat

Przepowiednia na marzec - drugi miesiąc w Roku Szczura

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Marzec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 marca o godzinie 3:57 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 4 kwietnia do godziny 9:39 DST.

Luty - tak jak było w zapowiedziach - był miesiącem bardzo dynamicznym, wiele się działo, doświadczyliśmy wybuchów, agresji, przebudziły się wulkany i zatrzęsła się ziemia.

Marzec wygląda nieco spokojniej, ale tylko pozornie. Wciąż mamy konflikt żywiołu Ziemi z Drzewem, ponieważ w tym miesiącu pojawia się Ziemia Yin ponad Królikiem (Drzewem). Drzewo pod Ziemią niestety nie wróży spokoju. Może nie będzie już aż tak wybuchowo jak w lutym, niemniej jednak trzeba się liczyć z pokazem siły natury. Mogą być teraz częstsze trzęsienia ziemi, osunięcia ziemi, tąpnięcia, zawalenia się budynków czy korytarzy w kopalniach. Wciąż mogą następować wybuchy czegoś co jest pod ziemią (metan na przykład). W pogodzie też może być teraz większa dynamika i zmienność.

Wiele kłopotów może nam również przynieść koronawirus. Drzewo znajdujące się pod Ziemią to obraz czegoś, co jest w ukryciu i atakuje znienacka (Drzewo kontroluje Ziemię swoimi korzeniami, może ją wręcz rozsadzić). Czyli złośliwy wirus może mieć w nosie nasze przygotowania, może się wymykać zasadom i regułom. Co godzi te dwa żywioły? Ogień, ponieważ Drzewo generuje Ogień a Ogień Ziemię. Warto więc myć ręce jak najcieplejszą wodą z dodatkiem mydła odkażającego (można już kupić takie oparte na naturalnych substancjach, ale wciąż spełniające wymogi medyczne - polecam zajrzeć do sklepu firmy Swonco. Ten producent oferuje towary ekologiczne, nie niszczące środowiska i naszego zdrowia a także nie testowane na zwierzętach). W ogólności żywioł Drzewa Yin - a takie jest w marcowym Króliku - może symbolizować wirusy i bakterie, ponieważ trygram Drzewa Yin reprezentuje Wiatr czyli również rozprzestrzenianie się czegoś. Żywioł Ognia może więc pomóc w osłabieniu siły "najeźdźcy". Co jeszcze może być domeną Ognia? Spożywanie gotowanych i pieczonych potraw; ograniczmy na razie surówki. Świetnym pomocnym remedium mogą być krople propolisowe na spirytusie. Jeśli ktoś w domu zachoruje - niekoniecznie na koronawirusa; równolegle atakuje również nasze poczciwe grypsko - warto pościel wygotować albo prać w co najmniej 60 stopniach. Ręczniki - wygotować. Często korzystać ze słońca, które wzmacnia odporność. Ogólnie trzymać się ciepło ale nie przegrzewać. Ogień to również oświecenie i inspiracja. Warto postępować rozsądnie, śledzić komunikaty i dowiedzieć się więcej o tym co zagraża a wtedy będzie o wiele łatwiej uniknąć kłopotów.

Mogą pomóc bańki (gorąco!) i herbata z imbirem, ale nigdy nie ryzykuj samodzielnego leczenia, jeśli naprawdę źle się czujesz i masz solidne i niebezpieczne objawy jak na przykład duszność. Nie idź także na SOR. Lepiej wtedy wezwać pogotowie, które w razie potrzeby zawiezie Cię do szpitala zakaźnego i lekarze powiedzą potem co dalej. Ale pamiętaj że pogotowie wzywamy jeśli naprawdę mamy bardzo poważne objawy. Bo jeśli ludzie zaczną wzywać pogotowie do stanów podgorączkowych, to lekarz może nie zdążyć dojechać do kogoś kto naprawdę może bez fachowej pomocy umrzeć. Postaw na wzmocnienie odporności - możesz zacząć zażywać jakiś suplement lub zioła. Wysypiaj się i dobrze się odżywiaj. Unikaj skupisk ludzkich jeśli możesz. Podczas podróży pociągiem czy tramwajem - możesz ssać tabletki odkażające gardło. Często myj ręce. Nie dotykaj oczu, ust ani nosa rękami, którymi przed chwilą chwytałeś drzwi lub wózek w sklepie albo cokolwiek w pociągu czy tramwaju. Przekazuj tę wiedzę innym - żywioł Ognia promieniuje na wszystkie strony - zwiększając świadomość innych o zagrożeniu - będziesz jak Ogień i będziesz osłabiać siłę żywiołu Drzewa (wirusa i bakterii). Jeśli już mówimy o zdrowiu, osoby z wrażliwym układem pokarmowym powinny być ostrożne i zadbać o dietę, ponieważ mogą się zaostrzyć objawy nadkwasoty, zgagi czy wrzodów żołądka i jelit. Również na tle nerwowym...Jeśli masz taki problem - spróbuj terapii korzeniem kuzu.

Ciekawie może być teraz w polityce i w wiadomościach, bo będą dawkowane jakieś tajemnice i fakty mające na celu podkopanie autorytetów. Sytuacja z wirusem będzie rozciągana jak stara guma do majtek aby wspierać idee przeciwstawnych obozów; choć jest nadzieja że pojawi się jakaś możliwość współpracy w związku z zagrożeniem, które przecież nie wybiera w zależności od wyznawanych idei. W ogólności wiele plotek teraz się pojawi, szczególnie dotyczących powiązań i spisków. We władzach i rządach mogą nastąpić przetasowania i spektakularne upadki. Tak więc może to być ciekawy miesiąc i ciekawa kampania wyborcza.

Niestety będzie trochę plotek i kopania dołków. Nie wszyscy będą grać fair i może się również i tak zdarzyć, że "oberwie" ktoś sprawiedliwy, bo grupa niesprawiedliwych postanowi wystąpić przeciwko niemu....Ale to będzie mieć krótkie nogi...bardzo krótkie. Gdy sprawa się wyjaśni i wyjdą na jaw nowe fakty, może być wielkie "bum". Pamiętaj też o zasadzie że zazwyczaj gdy złodziej ucieka, krzyczy "łapać złodzieja" aby odwrócić od siebie uwagę. Nie daj się zwieść i sprawdzaj newsy, bo potem będzie Ci głupio.

Cóż, lepiej zająć się teraz swoimi sprawami i nie dać się wciągnąć w cudze wojenki. Chciałabym aby politycy i rządzący krajem też się do tego zastosowali....

Ale teraz trochę pozytywów :o) Drzewo jest bardzo kreatywne. To jest świetny czas dla tych, którzy coś tworzą, nad czymś pracują - czas to pokazać światu. Na jaw wyjdą niezwykłe odkrycia. Tak więc zadebiutuj z tym co masz, wykorzystaj siłę przebicia Drzewa. Dotyczy to szczególnie wszystkiego co związane ze zmianą starego na nowe, racjonalizacji i ulepszeń, nowocześniejszych i bardziej ekologicznych (Drzewo) rozwiązań. Może też odkryjesz w sobie jakieś talenty? Być może pojawi się nowy ruch związany w jakiś sposób z ekologią. Będą wspierane wszelkie akcje związane z nauczaniem, edukacją i wynalazczością. Ale również wyciągnięte na jaw zostaną wszelkie bezsensy. Niewykluczone że nastąpią jakieś zmiany w prawie.

Niewątpliwie jest to świetny czas na remontowanie mieszkania, planowanie budowy lub projekty - architekci do dzieła! Warto też pomyśleć o pierwszych zasiewach w ogrodzie.

I wiesz co? Teraz wszystko co się będzie działo, będzie spektakularne, wielkie i silne, ponieważ dublują się energie roczne i miesięczne w feng shui....

W magicznym kwadracie feng shui centralne miejsce zajmie teraz energia opisana trygramem Dui (i dubluje się tu energia roczna i miesięczna!), symbolizującym mowę, usta, zdradę, oczernianie ale też śpiew, precyzyjne narzędzia i biżuterię. Czyli słowa będą mieć teraz wielką moc, naprawdę wielką. Energia Dui to również uwodzenie. Kto wie, może usłyszymy o takich sprawach, szczególnie związanych z młodymi znanymi kobietami.... Ale może być też mowa o wielu sprawach dotyczących młodych kobiet osobiście (antykoncepcja? in vitro?)

Wiele teraz może wyjść na światło dzienne jakichś działań szpiegowskich lub związanych z korupcją. Mogą wyjść niezwykłe i zaskakujące fakty o szpiegach, niejawnej współpracy i ukrytych planach. Może nawet uda się odkryć plany jakiejś akcji i udaremnić ją. Wiele osób poczuje się oszukanych, niektórzy wpadną w sprytnie uszykowane zasadzki. Inni znajdą się w sytuacjach patowych. W mediach częściej będą pojawiać się informacje o zdradach, niewierności, głośnych rozwodach, uwiedzeniu, przekupstwie lub pedofilii. Niewykluczone też, że pojawi się jakiś pomysł ustawy regulującej sprzedaż alkoholu lub antykoncepcji.

Jeśli nie jesteś politykiem, wiele z tych rzeczy zobaczysz tylko w telewizji lub przeczytasz w gazecie. Weź sobie jednak do serca, aby bardzo uważać teraz na słowa. To może być trudny czas do ustalania jakichś bardziej skomplikowanych spraw. Ale jeśli pracowałeś nad czymś dłużej i masz już gotowy dobry plan - może dojść do skutku jakiś wielki kontrakt. Może też pojawi się w drzwiach Twojego biura tak zwany kluczowy klient. Jeśli chcesz rozpocząć kampanię reklamową - niech to będzie w radiu; ważny jest głos, ważna też będzie otoczka muzyczna reklamy. Zresztą również muzycy i śpiewacy będą mieć teraz swoje dobre chwile. Koncerty mogą przyciągać więcej osób, może nawet otrzymasz więcej zaproszeń.

Jeśli chodzi o kierunki, na które trzeba uważać, wyliczyłabym przede wszystkim wschód. Na wschodzie miast, krajów czy kontynentów mogą nastąpić jakieś katastrofy naturalne lub poważne wypadki. Poruszaj się ostrożnie jadąc w kierunku wschodu; noga z gazu. Z przyczyn oczywistych do krajów Wschodu raczej nie pojedziesz. A nawet jeśli miałbyś taki pomysł - odpuść sobie na razie. W domu w tym rejonie uważaj na urazy kręgosłupa oraz złamania i zwichnięcia kończyn, szczególnie nóg. W ogrodzie we wschodniej jego części - uważaj na ukąszenia czy użądlenia zwierząt i owadów. Jeśli masz tam sprzęt elektroniczny - może się psuć częściej. Jeśli masz tam biuro albo wejście do biura od wschodu - rób często kopie wszystkich dokumentów.

Z kolei samoloty lecące w kierunku południowego zachodu mogą być narażone na spotkania z ptakami lub rekordowe "dziury" powietrzne. Na południowym wschodzie natomiast widzimy kombinację energii zwaną "skrzyżowane miecze" i może to zapowiadać jakiś poważniejszy konflikt. Raczej odpuściłabym sobie teraz wizytę na Bliskim Wschodzie. Mogą tam spaść pociski lub może zostać zestrzelony jakiś samolot.

W sumie może to i dobrze, ze strach przed wirusem zatrzyma teraz większość ludzi w domach? I potraktuj to jak szansę - wykup jakieś szkolenia on-line i zwiększaj swoje kompetencje - zajrzyj między innymi na moją stronę z kursami czy ebookami - może znajdziesz tam coś dla siebie?

Pamiętaj, że energie przychodzą do nas takie a nie inne, ale to my decydujemy jak je wykorzystamy. Zawsze to powtarzam moim uczniom. Nie ma sensu się bać energii. Lepiej się do nich przygotować i wziąć sprawy w swoje ręce - wykorzystać te energie jak najlepiej dla naszego dobra.


Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie marca przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang mogą się spodziewać polepszenia sytuacji....Panowie Drzewa Yang mają szansę na spotkanie swojej drugiej połówki :o) W biznesie pojawi się konkurencja - nie lekceważ jej, bo możesz wiele stracić. Strzeż się też ukrytego wroga.

Drzewa Yin powinny zagrać na jakiejś loterii; możliwe też finansowe wsparcie z nieoczekiwanej strony. Rozkwitnie życie towarzyskie. Ale w pracy trzeba będzie samemu zakasać rękawy, bo niby pomocników wielu ale jak co do czego przyjdzie - nikogo wokół, bo wszyscy zajęci własnymi sprawami. Możesz mieć problem z wyborem ścieżki. Nadmiar opcji nie pomaga.

Ognie Yang będą teraz bardzo kreatywne i mają szansę stworzyć dzieło swojego życia. Być może wreszcie uda się opublikować czy pokazać coś, nad czym bardzo długo pracowały. Będzie wsparcie i siły do działania. Jeśli jesteś w sporze - jakaś finansowa sprawa może się rozwiązać na korzyść. Może jednak doskwierać poczucie osamotnienia.

Ognie Yin z kolei będą mieć pracowity czas i parę spraw rodzinnych do załatwienia. To może dotyczyć czegoś, co przez dłuższy czas się odsuwało na później. Teraz niestety trzeba będzie wziąć byka za rogi. Nie będzie łatwo, szczególnie jeśli dopuściłeś do zaległości. One mogą utrudniać Ci postęp.

Ziemie Yang mogą liczyć na awans, ale przedtem ktoś będzie próbować im w tym przeszkodzić. Nie martw się, kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada. Na końcu i tak wszystko obróci się na Twoją korzyść. Jeśli jesteś z kimś w sporze - masz ogromną szansę wygrać i zakończyć sprawę na zawsze. U pań może się objawić cichy wielbiciel...

Ziemie Yin będą musiały się dokładniej przyjrzeć swoim przyjaciołom, bo może się okazać, że w potrzebie zostaną same na placu boju. Ale nie martw się. Fałszywi przyjaciele nie są nikomu potrzebni, a w razie potrzeby ktoś z nieoczekiwanej strony poda Ci pomocną dłoń :o) Jeśli szukasz współpracowników - odłóż to na następny miesiąc, bo teraz jest bardzo mała szansa aby znaleźć kogoś kto za chwilę nie odejdzie do konkurencji.

Metale Yang mogą liczyć na wsparcie ale lepiej powstrzymać się przed jakimiś ryzykownymi działaniami. U Panów może być bowiem tak, że partnerka może wymagać pomocy i może trzeba będzie zmienić swoje plany. Albo pojawią się kłopoty z powodu jakiejś kobiety (stłuczka, coś w urzędzie) lub pieniędzy, inwestycji. Może też niestety pojawić się jakieś choróbsko w rodzinie.

Metale Yin zmierzą się ze sprawami rodzinnymi i niewykluczone że rzecz może wymagać wizyty u notariusza. Może to być coś związane ze spadkiem z daleka albo od dalszych krewnych. Dbaj o zdrowie, bo może się przyplątać jakieś choróbsko. Planuj więc bardzo ostrożnie swoje działania i zawsze zostaw rezerwę czasową na nieprzewidziane rzeczy.

Wody Yang zostaną docenione i może nawet nagrodzone czy pochwalone. Ale przedtem czeka je wytężona praca i będą musiały wykazać się nie lada kreatywnością. Jednak powinny postępować niezwykle ostrożnie, bo przez nieprzemyślaną decyzję lub działanie w afekcie - mogą zburzyć to co dotąd mozolnie budowały. Panie Wody Yang mogą rozglądać się za swoją drugą połówką.

Wody Yin czeka sporo pracy ale też sukcesy. Pod warunkiem że opanowały sztukę organizacji czasu. Planowanie i dyscyplina to teraz klucz do sukcesu. W przeciwnym wypadku pracy będzie sporo a sukcesy się odwleką, ponieważ trzeba będzie nadrobić zaległości....Duże szanse czekają daleko; co może zapowiadać wyjazdy lub współpracę z kimś z daleka. Nie bójcie się stresu, potraktujcie go jak motywację.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Podziwiaj piękny kwiat magnolii, który jest jak efemeryda i tak szybko znika....

luty 3 2020 zima, śnieg, kwiaty

Przepowiednia na luty - pierwszy miesiąc w Roku Szczura

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Luty według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 4 lutego o godzinie 10:04 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 marca do godziny 3:57.

Miesiąc ten rozpoczyna rok Szczura. Jaki będzie ten rok jako całość - możesz przeczytać niżej w przepowiedniach rocznych i możesz też sprawdzić co Rok Szczura przyniesie konkretnie Tobie - według żywiołów osobistych.

Luty zapowiada się dynamicznie, ponieważ przychodzi tu Ziemia Yang ponad Tygrysem. Ziemia i Drzewo nie są w zgodzie i niestety doświadczymy tego w wielu aspektach życia. Szczególnie w naturze, która może przynieść trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów oraz skrajne zawirowania pogodowe.

Ludzkie emocje też mogą być teraz silniejsze, wiele skrywanych frustracji i gniewu wyjdzie teraz na powierzchnię. Pojawią się ruchy chcące obalić stary porządek i emocje mogą brać górę nad rozsądkiem. Może być więcej rodzinnych kłótni a nawet rękoczynów. W wielu krajach może zawrzeć, bo ludzie będą mieć dość. Może dojść do rewolucji, krwawych starć, może zginąć wielu niewinnych ludzi. Może nawet dojść do jakiejś prowokacji i może gdzieś przez to wybuchnąć parę pocisków. Lepiej więc nie podróżować teraz w miejsca gdzie konflikty "wiszą na przysłowiowym włosku". Może być więcej eksplozji, osunięć ziemi i katastrof budowlanych. Jeśli korzystasz z butli gazowych, bądź szczególnie ostrożny. Może lepiej nawet sprawdzić przyłącza gazowe w budynkach i uważnie prowadzić remonty ulic - wciąż pamiętamy co się stało w Szczyrku....Cóż, już sam początek miesiąca zawiera zdublowaną energię - 5 lutego nagromadzona energia może chcieć znaleźć ujście. Bądź ostrożny. Jeśli podróżujesz przez jakieś tereny sejsmiczne lub w pobliżu wulkanu - odpuść sobie zwiedzanie samego krateru i wybierz niski hotel o porządnej konstrukcji, z którego łatwo będzie się ewakuować.

Generalnie ten miesiąc może być jednak radosny i przyjemny, bardzo optymistyczny. Wiele problemów z zeszłych miesięcy wyda Ci się łatwiejszych do rozwiązania i zobaczysz wreszcie przysłowiowe światełko w ciemności. To ważne dla osób ze skłonnością do depresji - wreszcie zacznie się dla nich łatwiejszy czas i będą mogły poukładać sobie życie, znajdą drogę. Z kolei sercowcy powinni uważać aby nadmiar emocji im nie zaszkodził. Drzewo atakuje Ziemię symbolizującą układ pokarmowy, więc wiele osób może teraz cierpieć na wrzody i przeróżne inne problemy układu pokarmowego. Zadbaj wiec o dietę i w razie problemów przeprowadź kurację skrobią kuzu albo siemieniem lnianym.

Luty jest również bardzo dobrym miesiącem do oczyszczenia i odświeżenia organizmu; bardzo skuteczna może być kuracja rozpoczęta tuż po pełni Księżyca i trwająca do następnej pełni - codziennie na czczo pijemy szklaneczkę soku z brzozy (w miarę możliwości bez cukru). Jeśli przy tym zadbasz o rozsądną dietę i zrezygnujesz z alkoholu - Twoja wątroba będzie jak nowa. Przemyśl to :o) Ja zaczynam od lutowej pełni Księżyca - 9 lutego.

Miesiąc ten może przynieść wiele inspiracji i nowych pomysłów, wręcz przełomowych, mogą też pojawić się jakieś ważne odkrycia. Jeśli masz jakiś problem - to teraz skup się, zarządź burzę mózgów. Również w firmie. Ciężko będzie na początku przebić skorupę lub szklany sufit, ale jeśli wykażesz się determinacją - możesz osiągnąć teraz wszystko co tylko chcesz. Odpuść sobie mniej ważne cele - skup się na jednym. To jest klucz do sukcesu.

W centrum magicznego kwadratu feng shui znajdzie się teraz trygram Gen. Trygram ten to energia symbolizująca małe dzieci (szczególnie chłopców), góry, mądrość i odludne miejsca. Gen odpowiada też za ręce. Wszystko to może niestety dawać obraz działań pedofilskich....Może warto teraz porozmawiać ze swoimi dziećmi o bezpieczeństwie w Internecie? Ta energia może też zapowiadać jakiś bunt, opór, przeszkodę. Niewykluczone, że społeczeństwo postanowi podjąć jakąś bardziej zdecydowaną akcję protestacyjną. Ogólnie w mediach może teraz wyjść na światło dzienne wiele faktów związanych z mieszkaniami i nieruchomościami, sprawami dziedziczenia itd. Może też chodzić o pomniki i muzea....Dużo się może dziać także w górach i odludnych okolicach. Trygram Gen wiąże się też z duchowością i wiedzą, stąd może nabrać rumieńców temat Kościoła jako instytucji, oczyszczania się z błędów. Również coś ważnego może się zacząć dziać na uniwersytetach i szkołach. Niewykluczone są jakieś zmiany w szkolnictwie, jakieś nowe zasady. Albo też pojawi się chęć napiętnowania fałszywych uzdrowicieli. Jeśli chodzi o części ciała, energia Gen odpowiada za ręce i plecy, więc może też być więcej newsów o chirurgii, rzemieślnictwie, masażach. Kto wie, może pojawi się jakaś nowa skuteczna terapia pomagająca zwalczyć problemy z plecami? Albo jakieś nowe osiągnięcie w protetyce (protezy ręki)? Może operacje na odległość przy użyciu robotów? Zobaczymy. Może być ciekawie.

Może też nastąpić przełom w sprawie koronawirusa z Wuhan. Może się okazać na przykład, że epidemia jest wynikiem jakiegoś błędu w laboratorium. Mam nadzieję, że nie ma to nic wspólnego z terroryzmem...Przez cały rok na wschodzie znajduje się teraz energia 5 przynosząca groźne i nieprzewidywalne zdarzenia. W lutym na wschodzie dołącza do niej gwiazda militarna 6. Być może do pomocy włączy się wojsko. Lub...może się okazać, że wirus jest jakoś związany z tematem wojska, broni....

Wschodnia część kwadratu luo shu nie wygląda w tym miesiącu zachęcająco. Sam wschód już może pokazywać powiązania tematu wojska z jakimiś niebezpiecznymi wydarzeniami. Może tam też nastąpić jakaś katastrofa samolotu lub spadnie zabłąkany (lub specjalnie wysłany...) pocisk. Ja osobiście odpuściłabym sobie wyjazdy do Azji wschodniej w tym roku. Południowy wschód - pokazuje układ energii zwany "Skrzyżowane Miecze", co może zapowiadać zbrojne rozruchy albo jakiś atak. Biorąc wszystkie energie razem pod uwagę - może to być atak na pola naftowe i można sobie wyobrazić obraz ognia wychodzącego z ziemi po wybuchu (Tygrys pod Ziemią). Na południu z kolei może zatrząść się ziemia. Południowy zachód - też niestety może przynosić pecha. Odradzałabym loty samolotem w tym kierunku. Jeśli musisz - połącz kilka etapów. Południowy zachód krajów i kontynentów może też być nawiedzany przez wyjątkowo silne wiatry siejące zniszczenia. Ale teraz trochę optymizmu...Pozostałe kierunki są dobre i nie niosą aż takich zagrożeń. Możesz pojechać na romantyczną północ lub pełen emocji północny zachód i zachód. Północny wschód - tam może się wszystko opóźniać i przeciągać. Może też pojawić się więcej zachorowań, jakieś wirusy lub bakterie z zanieczyszczonego środowiska. Na północnym wschodzie może też być jakiś problem z wodą, z jakimś rurociągiem lub z komunikacją. Lepiej zrób sobie zapas wody w butelkach na parę dni jeśli tam mieszkasz lub się wybierasz.

Pamiętaj, że energie przychodzą do nas takie a nie inne, ale to my decydujemy jak je wykorzystamy. Zawsze to powtarzam moim uczniom. Nie ma sensu się bać energii. Lepiej się do nich przygotować i wziąć sprawy w swoje ręce - wykorzystać te energie jak najlepiej dla naszego dobra.


Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie lutego przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang mogą się teraz spodziewać przypływu gotówki z jakiegoś zaskakującego źródła; warto kupować teraz częściej losy na loterii. Jeśli coś sobie zaplanowałeś - teraz Ci się uda to uzyskać. To powinien być bardzo optymistyczny i przyjemny miesiąc. Ale uważaj na szemrane interesy - możesz ściągnąć na siebie kłopoty.

Drzewa Yin mogą liczyć na podwyżkę ale też będzie więcej pracy. Musisz też rozsądnie ocenić zbyt obiecujące propozycje - coś co wygląda na zyskowne, może się okazać przesadzone i wymagające więcej pracy niż oczekiwałeś. Jeśli ktoś chce Ci zaszkodzić - paradoksalnie przyczyni się do Twojego sukcesu. Panowie Drzewa Yin mogą rozglądać się za partnerką.

Ognie Yang czeka wiele pracy ale też mnóstwo satysfakcji. Otrzymacie wsparcie i wszystko powinno się wspaniale udać. Jakaś sprawa rodzinna może jednak wymagać pilnego rozwiązania. Może będziesz musiał coś dla kogoś zrobić, poświęcić czas. Kup kilka losów na loterii.

Ognie Yin będą musiały wykazać się kreatywnością ale efekt będzie wspaniały. Strzeż się jednak ukrytych wrogów. Ktoś zazdrosny może Ci psuć szyki. Jeśli prowadzisz działalność, konkurencja sprawi, że będziesz musiał szukać innego rozwiązania jakiejś sprawy. Ale ostatecznie wiele na tym zyskasz.

Ziemie Yang będą mieć ożywione życie towarzyskie i więcej spotkań. Nie licz jednak na jakieś trwałe przyjaźnie; to będą raczej powierzchowne kontakty i bardziej nastawione na zysk. Czekają Cię teraz jakieś większe wydatki, uważaj na kieszonkowców i możliwość kradzieży.

Ziemie Yin mogą mieć teraz problemy w porozumieniu się z ludźmi. Nie wiedzieć czemu, wszyscy będą opacznie odczytywać Twoje intencje. Nie przejmuj się i rób swoje. Jakaś wpływowa osoba może Ci otworzyć wiele drzwi. To nie jest jednak dobry czas na spory, druga strona może być bardziej wspierana.

Metale Yang będą teraz bardzo zajęte i ten miesiąc będzie całkiem pracowity, ale to czego najbardziej się bałeś - okaże się nie takie straszne. Możecie też liczyć na niemałe pieniądze. Uważaj jednak na próby przekupstwa i szemrane interesy. Niewykluczone, że otrzymasz propozycję pracy, która zasieje w Tobie ziarno niepewności czy aby nie warto przewrócić dotychczasowego życia do góry nogami...

Metale Yin poczują wiatr w żaglach i zrobią teraz więcej niż przez ostatnie pół roku. Będzie motywacja i inspiracja. Pojawią się też spore pieniądze. Panowie Metale Yin ze zdziwieniem stwierdzą, że mają ukrytą adoratorkę... Uważaj jednak aby nie dać się wplątać w jakieś podejrzane sprawy.

Wody Yang będą mieć wrażenie, że cały świat zwrócił się przeciwko nim. Spokojnie, to pozory. Trzeba jednak będzie wykazać się pewną dyplomacją aby wyjść z paru trudniejszych sytuacji. Uważaj na słowa i czyny, bo możesz napytać sobie większych kłopotów.

Wody Yin mogą liczyć na uznanie i nagrody. Niektóre dostaną nawet awans. Ale jeśli otrzymasz propozycję stanowiska - zastanów się, bo nie wszystko złoto co się świeci. Jeśli wykażesz się kreatywnością, wkrótce przyniesie to wymierne korzyści. Panie Wody Yin mogą się rozglądać za swoją drugą połówką.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Podziwiaj piękne kwiaty, które są przekonane, że to już wiosna...

Jeśli chcesz posłuchać wykładu o feng shui i astrologii na Rok Szczura 2020 - zapraszam na mój kanał YouTube
Obszerna przepowiednia Wielkiego Mistrza Raymonda Lo na Rok Szczura 2020 - zapraszam tutaj.
Poniżej moja przepowiednia feng shui na Rok Szczura 202027 stycznia 2020Przepowiednie astrologiczne na Rok Szczura 2020 dla żywiołów osobistych


Krok I: wpisz do kalkulatora swoją datę urodzenia i zapamiętaj
co znajduje się w Dniu urodzenia u góry - to jest Twój żywioł osobisty!
Znak minusa oznacza Yin a znak plusa oznacza Yang.

Kalkulator jest tutaj.


Krok II: znajdźcie swoją osobistą przepowiednię poniżej i kliknij odpowiedni obrazek. Gotowe!


drzewo yang drzewo yin ogień yang ogień yin ziemia  yang
Drzewo Yang
Drzewo Yin
Ogień Yang
Ogień Yin
Ziemia Yang
ziemia  yin metal  yang metal yin woda  yang woda  yin
Ziemia Yin
Metal Yang
Metal Yin
Woda Yang
Woda Yinchiński Rok Świni

Poniżej znajdziesz przepowiednie na Rok Świni 2019

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
styczeń 2 2020 zima i śnieg

Przepowiednia na styczeń - ostatni miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Styczeń według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 stycznia o godzinie 22:30 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 4 lutego do godziny 10:04.

Miesiąc ten jest ostatnim miesiącem Roku Świni; od 4 lutego powitamy Rok Szczura. W styczniu mamy Ogień Yin ponad Wołem, ale ten Ogień będzie teraz słaby, ponieważ w cyklu życia żywiołów styczeń jest momentem, w którym Ogień prawie zanika aby się znów w lutym w znaku Tygrysa, odrodzić. Można się więc spodziewać, że przejawy żywiołu Ognia będą słabe. W pogodzie może być mniej słonecznych dni i na naszej półkuli mogą nadejść teraz większe mrozy. Z kolei na drugiej półkuli może wreszcie pożary buszu odpuszczą...Słaby żywioł Ognia oznacza również nieco mniej optymizmu, trochę więcej realizmu życiowego, szczególnie że znak Woła jest znakiem Ziemi. Skądeś się bierze określenie "przyziemność", prawda?

Tak więc wszystko co się dzieje czy działo dotychczas, będziemy mieć okazję zobaczyć i ocenić we właściwym świetle. Bez przesady w żadną stronę. Niektórym przyniesie to otrzeźwienie, innym lepsze zrozumienie wydarzeń. To dobry czas na ocenę poprzedniego roku i na podjęcie jakichś decyzji. Bo teraz już widzimy co zrobiliśmy źle i gdzie można coś poprawić. Teraz możemy też podjąć jakieś zobowiązania i wprowadzić zmiany w życie. Poświęć więc trochę czasu na podsumowania i planowanie. To bardzo dobry miesiąc dla tych celów. Tym bardziej, że zobowiązania jakie podejmiesz, będą realne i tym samym możliwe do zrealizowania, dotrzymania. Ten czas pozwoli ci uniknąć przeceniania czy niedoszacowania jakiegoś problemu. Po prostu wszystko zobaczysz we właściwym świetle i we właściwej skali.

Jeśli bałeś się uczynić jakiś ważny życiowy krok - teraz może się okazać, ze obawy były przesadzone. Że nie jest tak źle jak myślałeś. Zapowiada się spokojniejszy miesiąc, miedzy innymi dlatego, że będzie trochę mniej emocji i trochę mniej grania va banque. Mniej skłonności do przesady i ryzyka. Ale....za to większy upór. Nie będzie to ułatwiać pertraktacji z kontrahentami ani rozwiązywania konfliktów z rodziną. Taki upór jest dobry w sprawach realizacji własnych postanowień. Jednak w kwestii komunikacji z innymi ludźmi możesz teraz napotkać rzeczywiste problemy. Może ci się nawet wydawać, że dookoła ciebie powstał mur i nikt cię nie rozumie. Masz więc do wyboru albo odpuścić albo przeczekać.

Lutowy Tygrys przyniesie ożywienie i parę zmian, co może stanowić lepsze podłoże do komunikacji z innymi. A w każdym razie będzie mniej uparty niż Wół.

W styczniu na nikim nie zrobią wrażenia dramatyczne apele i użalanie się nad sobą. To nie jest czas empatii. Teraz trzeba dyskutować na argumenty i trzymać się logiki. Jeśli więc z kimś dyskutujesz czy coś ustalasz, najlepiej wyraź to krótko w postaci schematu, w punktach. W miesiącu Woła to naprawdę lepsza technika, uwierz mi. Jeśli zamierzasz przekazać jakieś treści, zrób to krótko, bez ozdobników.

To wspaniały czas na pracę i zadania wymagające cierpliwości i determinacji a także precyzji i dokładności. Rzetelność i wiarygodność będą teraz wyjątkowo wysoko procentować. W sumie to rewelacyjny czas na naukę, szczególnie w dziedzinach ścisłych - to może być istotne dla studentów przygotowujących się do sesji. Może być teraz trochę mniej imprez, bo ludzie będą zwracać więcej uwagi na wydatki. Artystom i wytwórcom dóbr luksusowych może teraz być trudniej się przebić. Jeśli już pojawią się jakieś imprezy - może zauważysz, że będzie bardziej oszczędnie i trochę bardziej nudno. W uczuciach może być teraz trochę przyziemnie, więc może nie jest to najlepszy moment na oczarowanie kogoś. Twoje pomysły pełne fantazji i kreatywności mogą nie znaleźć zrozumienia....Za to osoby w stałych związkach mogą teraz planować przyszłe życie, datę ślubu, zacząć przygotowania.

Ze względu na słabość żywiołu Ognia, osoby ze schorzeniami układu krążenia, powinny teraz bardziej na siebie uważać. Rozejrzyj się też wokół siebie czy ktoś w twoim otoczeniu nie ma skłonności do depresji, bo teraz szczególnie ta osoba może potrzebować pomocy i wsparcia. Niskociśnieniowcy również mogą teraz przeżywać naprawdę ciężkie chwile.

W Feng Shui centralne miejsce w wykresie zajmuje teraz cyfra 9 przypisana trygramowi Li - Ognia i Średniej Córki. To wnosi dodatkowe znaczenia dla stycznia. Ogień symbolicznie oświeca i pomaga tajemnicom ujrzeć światło dzienne. Wiele się więc teraz dowiemy o różnych sprawach. Bohaterkami wydarzeń mogą być teraz częściej kobiety w średnim wieku a szczególnie takie, które są na przysłowiowym świeczniku, a więc aktorki, panie zajmujące się polityką (między innymi Angela Merkel, Małgorzata Kidawa-Błońska czy Beata Szydło), modelki, artystki. Sztuka, artyzm i edukacja (kaganek oświaty) będą teraz częstym tematem w mediach. Wiele się będzie też mówić o Grecie Thunberg.

W ogóle w mediach będzie się teraz sporo dziać; być może wielkie zainteresowanie wzbudzi jakaś premiera czy wystawa. Może rozkwitnąć marketing. Ale ponieważ energia opisana numerem 9 oznacza Ogień i ten Ogień jest w centrum, może to zapowiadać "ogień w stolicy". Różnie można to rozumieć, bo albo to będzie na zasadzie, że wiele się wydarzy w stolicach krajów i wszystkie oczy będą tam zwrócone, albo....może zapłonąć prawdziwy ogień pożarów lub rozruchów. Może zdarzyć się jakaś eksplozja.

Jeśli chodzi o kierunki, wiele się teraz może dziać na północy krajów lub na wyspach czy na jakimś morzu. Może to być jakaś katastrofa naturalna lub spowodowana ręką człowieka. Może ulec uszkodzeniu jakaś ważna arteria, kabel przesyłowy, rura z wodą, ropą czy gazem. Mogą też jednak pojawić się problemy z zanieczyszczeniem wody pitnej lub strajkiem czy rozruchami. Może tam też pojawić się jakaś epidemia albo pożar czegoś związanego z papierem lub drewnem. Mogą ucierpieć ptaki (jakaś ferma). Nie jest to też dobry kierunek do latania samolotem.

Bardzo niebezpieczne mogą być teraz góry, więc byłabym ostrożna ze zbyt śmiałymi wyprawami lub wędrówkami poza szlakami. Łatwo teraz będzie o wypadki i urazy, szczególnie jeśli ktoś udaje się na wschód. Na zachodzie państw lub podczas podróży w tym kierunku, mogą pojawić się opóźnienia i blokady. Gdy wybierasz się na zachód, szczególnie na samolot lub ważne spotkanie - wyrusz mocno wcześniej, zapewnij sobie duży zapas czasowy, bo wszystko się będzie sprzysięgać aby powodować opóźnienia i blokady. Podczas podróżowania na północny wschód lub południe, pilnuj swojego bagażu, ponieważ możliwe są kradzieże i straty. Jeśli wybierasz się na wakacje - po prostu kieruj się rozsądkiem, nie szarżuj a wszystko będzie dobrze. Odpuściłabym sobie jednak loty prosto na południowy zachód lub północ. Jeśli musisz udać się w takim "trudniejszym" kierunku - połącz kilka etapów podróży w różnych kierunkach.

Dobrym kierunkiem jest natomiast północny zachód - tu można szukać inspiracji i mądrości. To dobre miejsce w domu na rozwój osobisty i naukę.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie stycznia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang będą musiały wykazać się kreatywnością i napotkają zadania które mogą wykraczać poza ich kompetencje, ale dzięki temu posiądą jakąś nową umiejętność. Będzie to bardzo dobry i owocny miesiąc. Będzie dobre wsparcie. Ostrożnie z finansami - jakaś piękna okazja może okazać się mirażem.

Drzewa Yin z kolei czeka wiele pracy i będą mieć parę ważnych rzeczy do załatwienia. Pod koniec miesiąca mogą się czuć nawet przytłoczone obowiązkami, ale jeśli dadzą radę- w następnym miesiącu czeka je niespodzianka i polepszenie finansów. Problemy starszych osób w rodzinie mogą wymagać zmiany wcześniejszych planów.

Ognie Yang mogą mieć teraz zniżkę nastroju i ogólną niechęć do działania. Tu bym radziła po prostu wziąć urlop i naładować akumulatory. Szczególnie że i tak otoczenie ciebie nie zauważa a konkurencja wykorzystuje fakt twojego słabszego refleksu. Przełóż ważniejsze decyzje i zadania na luty, wtedy sprawy ruszą z kopyta.

Ognie Yin też mogą mieć gorszy nastrój. Co prawda przyjaciele będą próbować dodać im ducha ale niewiele to pomoże. Odpocznij i przełóż ważne sprawy na luty. Teraz będzie "wychodzić" z ciebie całe zmęczenie i stresy poprzedniego roku. Ostrożnie z finansami, nie dziel skóry na niedźwiedziu.

Ziemie Yang poczują niewątpliwie że to jest TEN moment i wezmą się ostro do pracy. Może nieszczególnie mogą liczyć na pomoc i wsparcie, ale znajdą w samych sobie sporo sił i zakończą zadania które nad nimi wisiały. Niestety w kręgach towarzyskich możliwe są przetasowania. Możliwe jakieś nieporozumienie na tle finansowym.

Ziemie Yin mogą mieć teraz więcej spraw rodzinnych do załatwienia, ale wszystko okaże się łatwiejsze niż się spodziewały. Mogą też liczyć na wsparcie i pomoc ze wszystkich stron. Pokaż się z dobrej strony, ponieważ możliwy jest awans i podwyżka albo zmiana pracy na lepszą. Dobry czas do wysyłania CV.

Metale Yang czeka pracowity miesiąc ale ich wysiłki zostaną docenione. To wspaniały miesiąc na rozpoczęcie działalności lub ważne decyzje w firmie, ale dobrze wszystko przemyśl. Problem może się pojawić z zaskakującej strony. Panie Metale Yang mogą liczyć na jakiegoś adoratora, ale tak naprawdę sprawa nabierze rumieńców nieco później.

Metale Yin powinny uważać na mandaty i kary. Może też się okazać, ze szef ma jakieś pretensje. Powinny się więc skupić na rzetelności i być jak te anioły bez skazy. Jest takie przysłowie, że przyjaciół poznaje się w biedzie. W tym miesiącu licz wyłącznie na siebie, bo w momencie próby może się okazać, że nikt nic nie widział albo nikt nie ma czasu.

Wody Yang mogą spodziewać się większych wpływów finansowych, ale nie wszystko złoto co się świeci. Może się okazać, że lukratywny projekt wymaga więcej pracy i zachodu niż się spodziewały. Ten miesiąc może przynieść trochę rozczarowań, ale już w lutym sytuacja powinna się poprawić. Panowie Wody Yang mogą teraz porozglądać się za swoją drugą połówką, jednak na efekty trzeba będzie trochę poczekać.

Wody Yin z kolei powinny zagrać parę razy w Lotka, bo niewykluczone są pieniądze z zaskoczenia. Ogólnie ten miesiąc zapowiada się bardzo pracowicie i niestety męcząco. Wszystko co zostało do zrobienia z poprzedniego czasu, może się teraz niebezpiecznie spiętrzyć. Opracuj dobry plan działania a potem kurczowo się go trzymaj - wtedy poradzisz sobie ze wszystkim. Od lutego mogą pojawić się pozytywne zmiany w życiu uczuciowym.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Podziwiaj piękną zimę, choć u nas w praktyce szara jesień za oknem...